ZİRVE TEMSİLCİLİĞİNE ADAY “RALPH LAUREN AUTOMOTIVE CHRONOGRAPH”

15 Ocak 2015 17:06

Ralph Lauren,  okunabilirlik ve görsel etkileyicilikte zirve temsilciliğine aday tasarımı Automotive Chronograph’ı SIHH 2015’te tanıtacak.

Ralph Lauren, efsanevi 1938 Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe otomobilinin kumanda panelinden esinlenerek Automotive Chronograph’ı tasarladı. Saat, Ralph Lauren’in hem otomobil tasarımı hem de saat yapımcılığı geleneği ile hayat bulan makinelere duyduğu tutkunun doğrudan yansıması bir ürün.

SIHH’te sergilenecek yeni model, net görünümlü kadranı ve paslanmaz çelik kasasını tamamlayan siyah timsah derisi kayışıyla en iyiler arasında gösterilebilecek saatlerden bir tanesi.

Automotive Chronograph’ın ilham kaynağı, yüksek performanslı otomobil 1938 Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe’un olağanüstü kontrollü görsel bir denge yaratan gösterge paneli. Saatin kavisli kasa kulakçıkları ve kronograf düğmeleri, otomobil gövdesinin zarif ve güçlü çizgileriyle benzerlik taşıyor. Ayrıca 1930’ların ilk erkek spor kronograflarını da hatırlatıyor. Özel olarak seçilmiş yumrulu karaağaçtan el yapımı ahşap kadran, Type 57SC’nin kokpitinin iç döşemesini yansıtıyor. Otomobilin gösterge paneline benzer görsel detay ve etki kazandırmak adına kadranda yumru ve damarların karışımından oluşan kaplamalar kullanıldı. Her saat için ayrı bir kaplama seçildi, böylece her biri diğerinden farklı ve eşsiz tasarımlar halini aldı.

Automotive Chronograph, en az tasarımı kadar rafine bir mekanizma ile çalışıyor. Manufacture Jaeger-LeCoultre imzalı kendinden kurmalı RL751A/1 kalibre mekanizma, 39 değerli taşa sahip. Saatte 28 bin titreşimle çarpıyor. 65 saatlik güç rezervi ve 50 metre su geçirmezlik özellikleri bulunuyor. Mekanizma, Ralph Lauren için Cenevre Mührü ve perlaj ile dekore edildi. Tüm bu özellikleri Ralph Lauren Automotive Chronograph’ı oldukça işlevsel ve kusursuz kılıyor.

 

 

 

Sihh2015

Related Posts

Comments are closed.

« »