ZENITH YER ÇEKİMİNE MEYDAN OKUYOR

11 Mayıs 2018 10:18

Yeni Defy Zero G, küçük boyutlu ve optimize edilmiş jiroskopik “Gravity Control” modülüyle yer çekimi kanunlarına meydan okuyor.

Bir yıl önce Zenith, saniyenin yüzde birini ölçen benzersiz kronograf Defy El Primero 21 ve eşsiz rotor ağırlığına sahip olan dünyanın en hassas mekanik saati birinci nesil Defy Lab ile saatçiliğin geleceğine öncülük etti. Bu performans ve hassasiyet şampiyonlarından güç alan DEFY şimdi çeşitli komplekslik düzeylerinden oluşan eksiksiz ve modern bir koleksiyon. Yer çekimi kanunlarına meydan okuyan yeni Defy Zero G (Yer çekimi anlamına gelen “Gravity” kelimesinden geliyor), küçük boyutu ve iyi ayarlanmış “Gravity Control” jiroskopik modülüyle Yüksek Saatçiliğin geleceğinden selam veriyor.

21’inci yüzyılın başlarında, en yüksek hassasiyet arayışının bir parçası olarak Zenith, devrim niteliğinde otomatik regülasyonlu yer çekimi kontrol cihazı üretti. Bu patentli “Gravity Control” jiroskopik modülü regülasyon aracı ve balans çarkını yatay konumda tutarak yer çekiminin saatin çalışma hızına olan etkisini ortadan kaldırıyor. Bunun yanında, bu modül saniyenin onda birini ölçen yüksek salınım oranlı El Primero mekanizmasına yerleştiriliyor.

Yüksek hassasiyet ürünü: Defy Zero G

Yeni Defy Zero G için fütüristik bir şekilde yeniden yorumlanan ve 139 küçük bileşenden oluşan küre biçimindeki bu sistem, verimliliği artırırken boyutu azaltmak için tamamen yeniden tasarlandı ve optimize edildi. Tarihi deniz kronometrelerinden ilham alan ve önceki modellerde iki konveks safir cam arasında dönen jiroskopik kafes şimdi ilk hacminin yalnızca %30’unu kaplıyor ve böylece DEFY kasanın iki düz safir camının arasına kusursuzca oturuyor. Bu tüy kadar hafif cihaz tüm zarafetiyle saat 6 pozisyonunda bulunuyor.

Yüksek hassasiyet için ikinci bir garanti olan yeni Defy Zero G’nin yüksek hızda salınım yapan manuel El Primero 8812S kalibresi 5 Hz salınım oranında çalışıyor ve modernize edilmiş “Gravity Control” modülüyle otomatik regülasyona sahip. Efsanevi 1969 El Primero’nun varisi olan ve 324 bileşenden oluşan (139 bileşen yalnızca jiroskopik kafeste) atölyede üretilen bu yüksek salınımlı mekanizma; saat, dakika, küçük saniye, yer çekimi kontrol fonksiyonlarını ve 50 saat güç rezervi göstergesini çalıştırıyor.

Fütüristik Yüksek Saatçilik vücut buldu

Bu yeni DEFY Grand Complication modeli modern, şık bir tasarıma sahip. Her iki taraftan görünen tamamen iskeletleştirilmiş ve siyah rodyum uygulanmış mekanizma, Zenith yıldızı sembolünü çağrıştıran beş ince kolun açık tonuyla mükemmel bir kontrast oluşturuyor. Bunlar, kasa malzemesiyle uyumlu ve bu dinamik mimarinin 3 boyutlu etkisini öne çıkarıyor. Küçük jiroskopik modül saat 6 pozisyonunda görkemli bir şekilde dönüyor, offset saat ve dakikalar luminovalı fasetli indekslerin ve baton tipi ibrelerin bulunduğu mavi boyalı çemberde yer alıyor. Simetrik olarak yerleştirilen ve sırasıyla saat 9 ve 10 pozisyonları ile saat 2 ve 3 pozisyonları arasında yer alan açık küçük saniye alt kadranı ve güç rezervi sayacının üzerinde ibreler süzülüyor. Pembe altın veya titanyumdan yapılan ve 100 metreye kadar su geçirmeyen 44 mm kasa, aynı metalden yapılan, H şeklinde matlaştırılmış ve cilalanmış baklalara sahip entegre kordon veya timsah derisi kaplamalı kauçuk kordonla bileği sıkıca kavrıyor.

 

BASEL 2018, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »