Zarafet ve Üstün Saatçiliğin Buluştuğu ‘Parmigiani Fleurier’

10 Ekim 2013 16:48

Parmigiani Fleurier, ustalıkla detaycı estetiği kusursuz birleştirecek gücü genlerindeki farklılığından alıyor. Bulunduğu kadrana boyut kazandıran yanar dönerli sedef, Tonda 1950 Diamond Set ‘Mother of Pearl’ in kadranına markanın usta elleriyle uygulanınca, eşsiz ,zarif bir model oluşmuş.

Parmigiani Fleurier’nin süper-ince pırlantalı modeli Tonda 1950’yi Tahiti incisi sedefi süslüyor ve zarafetin farklı bir boyutunu gözler önüne seriyor. Son derece feminen olan bu nadide parça kusursuzluğuyla ince detaylara önem veren kadınların dikkatini çekiyor. Markanın simgesel kimlik şiftrelerini barındıran zarif profili 84 adet pırlanta perçinliyor. Modern olduğu kadar mütevazı modelin 39 milimetrelik kasasındaki süper ince mekanizma minyatür bir teknik ve estetik harikası. Prestijli ve asil olarak tanımlanan, bulunduğu yüzeye derinlik veduygu katan yanar dönerli sedef, Parmigiani tarafından özenle seçilen gri ve beyazincilerden elde edilmiş.

Tonda 1950 Diamond Set ‘Mother of Pearl’ bayan koleksiyonun, beyaz ve pembe altın versiyonları farklı renklerdeki Hermès kayışlarla tamamlanmış; beyaz altın modelin kayışı koyu kırmızı, kadranı gri sedef modelin kayışı beyaz calfskin, pembe altın versiyonların birinin kadranı gri sedef ve kayışı gri, diğerinin ise kadranı beyaz sedef ve krokodil Hermès kayışı bej renkli. Bir Parmigiani saatinin üretim aşamasında 50 farklı meslek dalının uzmanlarının görev alıyor olması, zemberekten dişliye, kasadan kadrana kadar her parçanın mükemmel el işçiliğiyle yüksek kalitede bir araya getiriliyor olması pırlantalı Tonda 1950’nin kusursuzluğunu açıklıyor. 145 parçadan oluşan, platinlede kodine edilmiş, son derece hafif otomatik mekanizma PF 701 ‘Haute Horlogerie’nin mükemmel bir temsilcisi.

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »