ZAMANIN KADINSI KURGUSU KADIN SAATLERİ 1. BÖLÜM

21 Eylül 2015 16:38

Ayrıcalıklı, Çekici, Elegan ve Daha da Akıllı…

Söz konusu kadın olunca, ele alınan konuya tek bir açıdan bakmak elbette imkânsız.  Bir kadın için bileğinde taşıdığı kol saatinin sadece zamanı göstermesi yetmez. Aynı zamanda şık, çekici ve zarif olmalı. Kısacası, zamanın zarafetini kadın gözüyle resmetmeli…

Kuşkusuz her kadın, giyim tarzı ya da kullandığı aksesuarları ile bulunduğu ortamda dikkat çekmeyi sever. Şık elbiseler ve göz alıcı aksesuarlar bir adım önde olma da büyük öneme sahiptir. Kadınların görünümlerine verdikleri bu özeni dikkate alan saat yapımcısı firmalar da koleksiyonlarını çeşitlendirirken kadının çok yönlülüğüne hitap eden modeller tasarlamaya önem veriyorlar. Kimi sade tasarımlarıyla zarif kadınlara hitap eden modeller üretirken, kimi ise değerli taşlarla zengin görünüme kavuşturulan bir nevi mücevher olarak tanımlayabileceğimiz saatin ötesinde şık ve pahalı tasarımlara imza atıyor. Vacheron Constantin, Zenith, Chopard, Hermes, Cartier, Maurice Lacroix ve Longines bunlardan sadece birkaçı.

Kullanılan malzemeler ve üstün teknik beceriler sayesinde zamanın göstergesi saatler, günlük kullanım aksesuarı olmanın ötesinde özel davetlerde tercih edilen aksesuarlar arasında kendilerine yer ediniyorlar. Deri, çelik, altın, kauçuk, hasır ya da çift renkli kordonlar; sedef, pırlantalı, gravürlü ya da desenli kadranlar; safir ya da mineral cam; beyaz, pembe, kırmızı ya da rose altın kasa gibi geniş model seçeneklerinden oluşan çok yönlü kadın saatlerini sizler için sayfalarımıza taşıdık.

 

VACHERON CONSTANTIN Harmony Chronograph Small Model

yeni-görsel-bu-bunu-kullan-copy

 

Harmony koleksiyonunun üyesi çift butonlu kronograf, kadınlar için tasarlanmış şık bir komplikasyon. Limitli sayıda sadece 260 adet üretilen modelin kasası 18 karat pembe altından üretildi. Çerçeve kısmı 84 adet en iyi kalite pırlantalarla bezeli. Tam kalbinde ise elle kurmalı kalibre 1142 kronograf yer alıyor. 48 saatlik güç rezervine sahip Harmony Chronograph Small Model’ın bezeme kıvrımlarını yapımevinin tasarımcıları tarafından çizilen motifler süslüyor.

 

JAEGER-LECOULTRE Rendez-Vous Ivy Secret

jaeger-lecoultre

 

Elle kurum mekanizma ile çalışan Rendez-Vous Ivy Secret, 38 saat güç rezervine sahip. Beyaz altın olarak tasarlanan model, boydan boya tam 304 adet pırlanta ile süslü. Sedef kadrandaki elle işlenen ve boyanan sarmaşık yaprakları, saate hareketli bir görünüm kazandırıyor. Hafifçe bombeli kapağının üzerindeki yuvarlak kesim, baget ve markiz olmak üzere üç tip pırlanta, bir çiçek şeklini ortaya koyuyor. Rendez-Vous Ivy Secret’ın 30 metre su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

CARTIER Rêves De Panthèrest

cartier

 

Elle kurum mekanizma ile çalışan Rendez-Vous Ivy Secret, 38 saat güç rezervine sahip. Beyaz altın olarak tasarlanan model, boydan boya tam 304 adet pırlanta ile süslü.

Sedef kadrandaki elle işlenen ve boyanan sarmaşık yaprakları, saate hareketli bir görünüm kazandırıyor. Hafifçe bombeli kapağının üzerindeki yuvarlak kesim, baget ve markiz olmak üzere üç tip pırlanta, bir çiçek şeklini ortaya koyuyor. Rendez-Vous Ivy Secret’ın 30 metre su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

ZENITH Star

16_1970_681_34_C756_9

Özel tasarlanan yeni Star 33mm versiyonu, baştan çıkarıcı feminen tasarımlarla teknik mükemmeliyeti bir araya getiriyor. 18 karat altın tabakanın üzerine büyük bir titizlikle çiçek figürü işlenmiş. Yapraklar şeffaf mavi mineyle boyanırken, pırlantalarla saatin son dokunuşları yapılmış. Saat 9 pozisyonunda zarif bir küçük saniye ibresi yer alıyor.

Tasarıma ultra-ince otomatik kalibre Elite 681 hayat veriyor. 50 saat güç rezervi ayrıcalığına sahip kalibre, safir cam kasa arkasından izlenebiliyor.

IWC Portofino Midsize Automatic Moon Phase

IWC

 

Otomatik kurma, mekanik mekanizma özellikli Portofino Midsize Automatic Moon Phase, 42 saat güç rezervine sahip. 37 mm çapındaki 18 karat kırmızı altın kasasının üzerine 66 adet pırlanta yerleştirildi. Pırlantaların ışıltısı Ay evresi göstergeli beyaz sedef kadranda da devam ediyor.

Örgü bilezik ile kullanılabilen modelde safir, dışbükey, her iki tarafında yansıma önleyici kaplama bulunan cam kullanıldı. 3 bar su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

OMEGA De Ville Prestige Dewdrop

OMEGA

 

Otomatik kurma, mekanik mekanizma özellikli Portofino Midsize Automatic Moon Phase, 42 saat güç rezervine sahip. 37 mm çapındaki 18 karat kırmızı altın kasasının üzerine 66 adet pırlanta yerleştirildi. Pırlantaların ışıltısı Ay evresi göstergeli beyaz sedef kadranda da devam ediyor.

Örgü bilezik ile kullanılabilen modelde safir, dışbükey, her iki tarafında yansıma önleyici kaplama bulunan cam kullanıldı. 3 bar su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

CHOPARD Haute Joaillerie

chopard

 

 

Quartz mekanizma ile çalışan Haute Joaillerie modelinin tamamı pırlanta taşlarla kaplı. 18 karat beyaz altın modelin kadranında guilloche deseni kullanıldı. Işıltıyı ve zengin görünümü sevenler için ideal bir parça.

 

DOSYA, KADIN SAATLERİ, Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »