Yeniliklerin Markası Bulova

10 Ekim 2013 16:50

Bulova, Acuttron Calibrator ile saatteki dakikligi kullanıcısının kontrolüne bırakıyor.

Bulova, Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veren bir fi rma. Marka yenilikçi ruhunu her modelinde yansıtmaya çalışıyor. Bu yıl Baselworld’de yine saat üretiminde icat denilecek yeni çalışmalarını tanıttılar. Bulova Accutron Calibrator, İsviçre yapımı, mekanik bir saat. “Dıştan Ayarlama Sistemi”ne (External Fine Adjustment System, EFAS) sahip. Bu teknik sayesinde saatçiye hiç ihtiyaç duymadan saatteki dakikliği kullanıcısı kontrol altına alıyor.
Bulova Accutron Calibrator, en gelişmiş Bulova teknolojisini taşıyor. Bu muhteşem bir yenilik ve gelişme. Mekanik saatte %99.99 oranında dakikliği sağlayabilme imkanı sunuyor. Saat sahibi, 9 pozisyonunda konuşlandırılan kalibratörü ayarlama kolu ile eksi veya artı yönlere doğru çevirerek ayarlayabiliyor.
Ayarlama sırasında bir çeviriş 5 saniyeyi sembolize ediyor. Sistem bir dış zemberek kurma anahtarının, saatin kenarındaki girişe yerleştirilmesi ile sağlanıyor. Bulova Accutron’un temelinde geçmişinden gelen yenilikçi ruh ile birlikte klasik bir tasarım. Accutron, yaklaşık 50 yıl önce geliştirilmeye başlandı ve en iyi zaman ölçümü yapan saat olarak pazara yeni bir teknoloji kazandırdı. Bulova Accutron’un müşterileri çok farklı. Markayı iyi bilen, teknolojinin yanında yeniliği sevenlerin saati. Ve tabi ki bu yeniliği sergilemeyi tercih edenlerin. Ar-Ge araştırmalarında, özellikle çizgisini kronograf üzerinde geliştirmeyi tercih ediyor. Fakat bu yıl kronografta hedefl enen özellikler biraz daha ayrıcalıklı. Splitsecond, 12 saatin üzerinde ölçme yapabilme ve Precisionist’teki muhteşem sapma miktarı 10 saniyeye sahip olması modele fazlasıyla farklılık kazandırıyor. Bu özelliklerin hepsini bir bünyede barındıran kronografın varlığı, saat severlerin başını şimdiden döndürmeye başladı bile. Çalışmaların farklı bir boyutu ise saat endüstrisinde ilklerle anılan Bulova, sadece öncülerde değil bütün modellerinde araştırma ve geliştirme çalışmalarını uyguluyor. Anlaşılan dünyanın ilk elektronik saatinin yaratıcısı olan marka, gelişim stratejisini, ayrıcalıklı
modelleri ile devam ettirmekte kararlı.

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »