Blancpain Le Brassus

Yenilikçi Gücün Mükemmel Temsili: Le Brassus Serisi

23 Ocak 2014 16:30

1735’ten bu yana yüksek saatçilik dünyasının tartışmasız isimlerinden bir Blancpain. Markanın yenilikçi gücünü temsil eden serisi “Le Brassus”, istisnai komplikasyonlarıyla dikkat çekiyor.

Blancpain Le BrassusBir alanın en iyilerinden olmak o yeri korumak için herkesten daha çok çalışmayı gerekli kılar.  Blancpain de saat dünyasındaki özellikli yerini korumak için çok az sayıda saat markasının gösterdiği cesareti gösterip iddialı ve komplike modelleriyle başarısını perçinliyor. Marka dünyada ilk kez; Carrousel Volant ve Carrousel Minute modellerinin yer aldığı seride bu iki orolojik komplikasyonu kendinden kurmalı flyback kronograf versiyonunda bir araya getirerek saat yapımcılığı sanatının zirvesindeki yerini sağlama alıyor.

Le Brassus koleksiyonu içinde tasarlanan üç model mevcut. Saat yapımcılığı sanatının zirvesini ve markanın yenilikçi gücünü temsil eden serinin modellerinin barındırdığı üç istisnai özellik, Blancpain’e özgü bir dizi komplikasyonla karşılığını buluyor.

Carrousel mekanizma ve ayrıcalıklı mekanizma

İlk özellik 2008’de Blancpain’in hayata döndürüp yenilediği sıra dışı carrousel mekanizması. Modelde ünlü bir dakikalık flying, carrousel ile temsil ediliyor. İkinci olarak dikkat çeken fonksiyon, markanın klasik mirasını yansıtan flyback ya da anında başlama fonksiyonuyla kısa zamanlı ölçüm sağlayan kronograf. Belirli bir zaman dilimini ölçerken sadece saat 4 konumundaki düğmeye basmak ikinci bir ölçüme olanak veriyor. Öte yandan her manufacture üretimi kronografta bulunan bir özellik, yani sütun dişlisi ve dikey bağlantılı kavrama, fonksiyonun işlevini emsalsiz bir kesinlikle yerine getirmesini sağlıyor. Kalibrenin merkezine yerleştirilmiş olan 30 dakikalık sayaç Blancpain mekanizmalarını tasarlayan mühendislerin orolojik ustalığını kanıtlıyor. Kronografta özel olarak biçimlendirilen dakika ve saniye kolları maksimum okunabilirliği sağlayacak kadar uzun.

 Dakika tekrarlayıcı özelliği

Ve üçüncü özellik dakika tekrarlayıcı… Mekanizmanın sesini optimize etmek için titiz bir çalışma yapılmış. Mekanizmanın etrafını bir buçuk kez saran katedrol gongunun bıçakları, şaşırtıcı kalitede bir ses üretiyor. Bunun yanı sıra, yüksek ses hacmi ve berraklığı sağlayabilmek için gonglar kasanın içine yerleştirilmiş. Sesin saflığını geliştiren son unsur mekanizmanın arka planda çıkardığı sesi azaltan flying düzenleyici. Tekrarlayıcı kızak aktive edildiğinde herhangi bir hasar riskini önlemek üzere taç düğmesi-ayar sistemi otomatik olarak bağlantıyı kesiyor.

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »