ttttt

Yenilenen Klasik Kronograf OMEGA SPEEDMASTER MARK II

2 Haziran 2014 11:46

Astronotların 1969 yılında ilk uzay yolculuğuna eşlik eden OMEGA, yine aynı yıl üretilen elle kurmalı Speedmaster Mark II modeline otomatik makine ve ikonik Speedmaster ailesinde bir ilk olan, kısıtlı ışık altında dahi görünürlüğünü koruyan takometre özelliği ekleyerek yeniden hayranlarının beğenisine sundu.

Omega_21969 insanlık için unutulmaz bir yıldı. Tarihte ilk defa kendi dünyamızın sınırlarını aşıp bambaşka bir dünyaya ayak bastık – ve ayın yüzeyine o ilk adımları atan astronotlar OMEGA Speedmaster Professional kronograf kullanmaktaydı. Aynı yıl OMEGA; aerodinamik kasası, “Moonwatch” modelinde de kullanılmış olan uzay testlerinden geçmiş elle kurmalı 861 kalibresi ve yenilenmiş görünümü ile Speedmaster Mark II modelini tanıttı.

2014 yılında ise OMEGA, bu klasik Speedmaster Mark II modeline otomatik makine ve ikonik Speedmaster ailesinde bir ilk olan, kısıtlı ışık altında dahi görünürlüğünü koruyan takometre özelliği ekleyerek yeniden hayranlarının beğenisine sundu. Kovan biçimli cilalı ve fırçalı paslanmaz çelik kasası üzerinde yine cilalı kurma ve itme kolları ile birlikte saat 10 yönünde tarih ayarlama düğmesi bulunmakta. Saatin kadranı ise üç adet alt sayaç ile tamamlanmış; 3 yönündeki 30 dakika sayacı, saat 6 yönündeki 12 saat sayacı ve saat 9 yönündeki küçük saniye sayacı. Mat siyah ya da gri kadranı çizilmelere karşı dayanıklı olan safir cam korumakta. ­Kronograf kolu ile birlikte parlak siyah beyaz renkteki akrep ve yelkovan da Super-LumiNova özelliğine sahip.

Gri kadranlı Speedmaster Mark II, tam biraz da olsa renkli bir ikonik tasarım arayan OMEGA hayranları ve Speedmaster düşkünlerine göre. Turuncu renkteki saniye kolu ve aynı şekilde dakika imleci ile Speedmaster Mark II hayranlarını fazlasıyla memnun edecek. Fırçalı paslanmaz çelik bileziği ve OMEGA’ nın patentli ayarlanabilir tokası saatin kasası ile mükemmel bir bütünlük oluştururken; saataynı zamanda tarihin daha kolay ve çabuk ayarlanmasını sağlayan bir özellik ile sunulmakta.

Speedmaster Mark II modelini ilham almış olduğu 1969’daki orijinalinden ayıran en önemli özelliklerden biri ise Si14 silikon balans yayına sahip otomatik makine Co-Axial 3330 kalibre ile hayat bulması. 10 bar (100 metre / 330 feet) kadar suya dayanıklı olan yeni OMEGA Speedmaster Mark II dört yıl uluslararası garanti ile sunulmaktadır.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »