WATCH&WONDERS 2014

3 Aralık 2014 14:47

Richemont Group’a ait markaların fuarı olan SIHH’i uzak doğuya taşıyan “Watch & Wonders” geçen yılın başarılı organizasyonundan sonra bu yılda kapılarını 2. kez Hong Kong Kongre ve Sergi Merkezi’nde 29 Eylül ve 2 Ekim 2014 tarihlerinde açtı.

Geçen yıl birincisi düzenlenen Watch & Wonders’ın başarısının ardından organizasyon artık geleneksel hale gelerek bu yıl da hayata geçirildi. Saat ve mücevherdeki son yenilikleri görmek için profesyonel, basın ve iş ortaklarından oluşan 16.000 ziyaretçi Asya’ya özel düzenlenen bu organizasyonda bir araya geldi.

Watch&Wonders, Asya-Pasifik, Avustralya, Hong Kong, Endonezya, Kore, Makao, Çin, Malezya, Filipinler, Singapur, Tayvan, Tayland, Vietnam olmak üzere çok özel bir pazarı hedefleyerek  SIHH (Salon Internatıonal de la Haute Horlogerie) tarafından yapılandırılıyor. Yenilikler, bilgiler, tasarımlar ve kültürün paylaşıldığı bu platform Hong Kong Kongre ve Sergi Merkezi’nde 29 Eylül ve 2 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlendi.

Watch&Wonders’da yer alan  13 adet üst düzey saat evi,  özel stantlarında SIHH 2015 öncesi yeniliklerini sergilediler. Sergide yer alan firmalar: A. Lange & Söhne, Audemars Piguet, Baume & Mercier, Cartier, IWC, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Officine Panerai, Piaget, Richard Mille, Roger Dubuis, Vacheron Constantin, Van Cleef & Arpels.

Yetenek, beceri, hayal gücü, tasarım ,üretim ve tekniklerin sunulduğu son nokta olan Watch & Wonders, saatseverlere yaz mevsiminin bitiminde güzel bir ziyafet sunmuş oldu.

Rotonde de Cartier Second Time-Zone Day/Night

Rotonde-de-cartier-second-time-zone-day-night-blueRichemont Group’a ait markaların fuarı olan SIHH’i uzak doğuya taşıyan “Watch & Wonders” geçen yılın başarılı organizasyonundan sonra bu yılda kapılarını 2. kez Hong Kong Kongre ve Sergi Merkezi’nde

Cartier Snake

cartier-montre-decor-serpentCartier’in yılan şekilli bileziği olan 88 karat beyaz altın ve rodyum modeli Watch&wonders’ın en ilgi çeken parçalarından biri oldu. Değerli taşlarla ışıldayan Cartier Snake, 1351 adet parlak pırlanta ve 9 adet yastık kesim sarı safir, 7 adet parlak kesim kavuniçi pırlanta ve 5 adet sarı pırlanta olarak tek adet üretildi.

Jaeger-LeCoultre

jaeger-lecoultre-rendez-vous-minute-repeater-ivy-watch-5Watch&Wonders’ın en çok ilgi çeken yeniliklerinden biri de kadınlar için komplikasyon oranını arttıran Jaeger-LeCoultre oldu. Ivy Minute Repeater’ın, usta el işçiliğine sahip kasası 39 mm. Bezeli tamamıyla pırlantalar ile süslü. Ayrıca kadranında yine pırlantalardan oluşan yapraklar ile ışıl ışıl bir model.

Roger Dubuis Hommage Minute Repeater Tourbillon Automatic,

Roger-Dubuis-Hommage-Minute-Repeater-Tourbillon-watch-5 Roger-Dubuis-Hommage-Minute-Repeater-Tourbillon-watch-21Roger Dubuis Hommage Minute Repeater Tourbillon Automatic, Watch& Wonders 2014’de ilk kez koleksiyonunun yeni 20 parça sınırlı üretilen edisyonunu sundu. Roger Dubuis’in klasik çizgisi haline gelen pembe altın kasa içerisindeki ayrıcalıklı çift mikro rotorlu mekanizması daha da performans kazandı. Tasarımda estetik destek arttırıldı ve anti-şok koruma özelliği ile donanımlandırıldı. Gong dizaynı geliştirildi ve daha da ergonomik hale getirildi. Alışılmış yuvarlak çan yerine dikdörtgen biçimi ve yeni materyal ile şekillendirilerek sesinin daha da net çıkması sağlandı.

Maitre Cabinotier Astronomica Vacheron Constantin

Vacheron_Constanatin_Mai_tre_Cabinotier_Astronomica_3Maitre Cabinotier Astronomica Vacheron Constantin, 15 komplikasyon ve 839 parçadan oluşan model, 47 mm çapında kasa genişliğine ve 19 mm kalınlığa sahip. Müze parçası ve sadece 1 adet olarak Watc&Wonders’da sergilendi. Yüksek saatçilik özelliklerine sahip bu modele sahip olmak isteyen saat meraklıları, siparişten sonra uzun bir süre beklemeleri gerekecek.

Baume&Mercier Clifton 8 Day Power Reserve

Baume&Mercier Clifton 8 Day Power ReserveBaume&Mercier Clifton 8 Day Power Reserve, 1950’lerin kasa tarzı ile ultra düz kalibre ve tourbilona sahip. Ayrıca şimdi saat 9 konuma yerleştirilmiş başadönüm göstergesi 8 gün sürekli çalışmasını sağlayan mekanizmaya sahip. Saat göstergeleri ile markanın en çok tercih ettiği sayı ve indekslerden oluşuyor.

IWC Portofino Midsize

5IWC Portofino Midsize, 37 mm’lik maceracı kadınları hedefleyen kasası, hesaplı ölçülerde maskülenliğini de koruyor. Altın bezeli pırlantalar ile kaplı. Kadranında ise sadece 12 ve 6’da Romen rakamı kullanılmış saati gösteren diğer semboller ise indeks ile belirtilmiş.

Panarai

6Panarai, ilk kez mikro-rotor uyumlu yeni P.4000 kalibresi ile mükemmel bir mekanizma sunuyor. P.4000 yeni PAM572, Radiomir 1940 3 Days Automatic’de de kullanıldı.

Montblanc Metamophosis II

Montblanc Metamophosis IIMontblanc Metamophosis II, markanın 2010 yılında tanıtılan modelinin daha da geliştirilmiş modeli. Yuvarlak kırmızı altın kasası 52 mm çapında. Metamorfoz bir kadrana sahip ve tek basım kronografı var.

 

SIHH

Related Posts

Comments are closed.

« »