VISCONTI Homo Sapiens Steel

23 Mart 2015 16:09

Yazı gereçlerine yaptığı sıra dışı sanatsal dokunuşlarla öne çıkan İtalyan lüks kalem markası Visconti, bu kez Sicilya’daki Etna Yanardağı’nın püsküren lavlarından yararlanarak yeni bir kalem üretti: Homo Sapiens Steel.

Lüks kalem markası Visconti, İtalya’nın Sicilya bölgesindeki Etna Yanardağı’nın lavlarından ürettiği Homo Sapiens Steel ile yine farkını ortaya koyuyor. Kalemin öne çıkan özelliği; çizilmemesi, yüksek ısılara dayanabilmesi ve uzun süreli kullanımda eli terletmemesi.

Visconti bu kalemler için yüzde 50’nin üzerinde saf bazalt lav içeren, reçine ile birlikte katalize edilmiş ve patenti sır gibi saklanan bir formülasyon geliştirdi. Geliştirilen formülün olağanüstü özellikleri, yazı gereçlerine mükemmel uyum gösteren bir malzemeye dönüştü. Etna dağının bazaltik lav taşlarından yapılan Homo Sapiens Steel ve aynı serinin bronze versiyonu olan Homo Sapiens Bronze, yüksek derecede çizilmeye dayanıklı, neredeyse kırılmıyor. 200°C üstündeki sıcaklığa dayanabiliyor yani yanmıyor. Çok az nemleniyor, dolayısıyla kullanım sırasında eli terletmiyor. Visconti, Homo Sapiens’de 23 karatlık 950 paladyum Dreamtouch ucu kullanıyor. Dreamtouch, Visconti’nin icat ettiği ve hiç baskı uygulamadan yazı yazmayı sağlayan bir sistem. Homo Sapiens Steel’in metal kısımları % 100 çelikten. Homo Sapiens Bronze’un Dreamtouch ucunun metal kısımları ise çift tonlu.

 

HS_Steel_tum+seri

Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »