VINTAGE RALLY HEALEY CHRONOGRAPH AUTOMATIC

24 Haziran 2015 10:03

Frédérique Constant’tan şık bir saat: VINTAGE RALLY HEALEY CHRONOGRAPH AUTOMATIC

İsviçre’nin satınalınabilir lüks klasik saatleri ile ünlü saat markası Frederique Costant, Vintage Rally Koleksiyonu’na yeni bir ürün daha ekledi: Healey Chronograph Automatic. Bu şık ve tasarım harikası saatler sadece 2.888 adet limitli üretildi. Her bir zaman parçası, içerisinde büyüleyici Healey NOJ393 araba minyatürünün yer aldığı güzel tasarım kutularda satışa sunulacak.

Klasik saatleri ile tanınan İsviçreli saat üreticisi Frederique Constant, başarılı Vintage Rally Koleksiyonu’na yeni bir model eklemenin gururunu yaşıyor: Healey Chronograph Automatic.

Frederique Constant ünlü Austin Healey marka otomobillerin sadık ve uzun süreli bir ortağı olması sebebi ile yıllardır çeşitli motor sporlarının içerisinde yer almıştır; özellikle klasik otomobil yarışlarının. Marka yöneticileri son olarak, Güney İller Kulübü’nden Plan Les Quates’teki fabrikaya gelen 4 adet Austin Healey otomobili ağırlamaktan büyük onur duydukarını belirtti.  Korunmuş güzellikleri ile Klasik Healey otomobiller İngiltere’den dört sürücü ile geldi.

Tura çıkmalarında, saat üreticisi ve otomobil üreticisinin ortaklıklarına duydukları merak vardı.  Onlar bizim çalışma alanımız ve kapasitemizden etkilendiler. Bu bize gerçek Austin Healey meraklılarına yeni Vintage Rally Healey Chronograph’ı göstermek için mükemmel bir fırsat oldu – ve onu sevdiler. Onların klasik arabaya olan tutkuları bizim saatler için duyduğumuz tutkunun bir yansıması idi diyen marka yöneticileri mutluluklarını ifade etti.

Araba üreticisi ve saat üreticisinin ikisi için de ortak olan mühendislik, yenilik ve sanatkar dekordur. Hız yapan bir makinede mükemmel ayarlanmış bir motor ile buluşmanın heyecanı ve zevki mekanik bir zeka için asla sona ermez. Güzelce elde yapılmış spor otomobiller keskin cazibeleri ile tamamen zamansızdırlar.

Yüksek hassasiyete sahip her iki makine de nihai kullanım ve memnuniyet içindir.

Bu mantıkla, tasarımcılar Vintage Rally Healey Chronograph’ı tasarladılar. Bu zaman parçası, motor sporlarının mirası ile sportif zarafetin modern tasarımlarının kombine edilmiş hali.

Bu özel saat hassas FC-397 otomatik kronograf kalibre ile çok daha mükemmel hale gelmiş. Üzerinde 25 adet değerli taş bulunan makine 46 saatlik güç rezervine sahip. Eşsiz tasarımı saat 3 pozisyonunda 30 dakikalık ve saat 9 pozisyonunda da sürekli saniye için sayaçları kadranının üzerinde bulunuyor.
Bu saatin üç bölümlü pembe altın kaplama ile cilalanmış paslanmaz çelik kasası koleksiyonun bir klasiği haline gelmiş 42 mm çapına ve çizilmez konveks safir kristal cama sahip.

Transparan kasa kapağı mekanizmanın görülmesine izin vererek saat tutkunlarını inanılmaz mutluluk veriyor.

Yeşil kadran aksamları ise bu kronografın gözümüzde daha güçlü karaktere bürünmesini sağlar. Pembe altın kaplama kolları ve el ile uygulanmış indeksler karanlıkta da göz alıcı olmaları için fosfor ile cilalanmışlar. Kendine özgü tasarımı ve Healey logonun kadran üzerindeki imzası ile bu saat mükemmel bir Frederique Constant örneği.

50 metre su geçirmezlik sunan Vintage Rally Healey Chronograph sportiflik ve şıklık arasında mükemmel denge kuran stilinin bir parçası olan kahverengi kayış ile sunulur.

Bu yeni Vintage Rally Healey Chronograph aynı zamanda gümüş cilalı paslanmaz çelik versiyonu siyah deri kayış ile tamamlanmış şekilde de sunulmakta.

Her başyapıt da olduğu gibi Vintage Rally Healey Chronograph saatler de limitli sadece 2.888 adet ile. Son olarak, her bir zaman parçası, içerisinde büyüleyici Healey NOJ393 araba minyatürünün yer aldığı güzel tasarım kutularda sunulacak.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »