Vacheron Constantin’in “Keçi Yılı”na Armağanı: “The Legend of the Chinese Zodiac”

4 Aralık 2014 09:50

Vacheron Constantin, “Keçi Yılı” nedeniyle Métiers d’Art koleksiyonuna gravür ve mine işçiliğiyle bezeli iki eşsiz parça ekledi.

The Legend of the Chinese ZodiacVacheron Constantin’in Métiers d’Art koleksiyonu, on iki yıl aralıklarla gerçekleşen bir zaman dilimini temsil ediyor. Çin takvimine göre 19 Şubat 2015 “Keçi Yılı”nın başlangıcı sayılıyor. Vacheron Constantin de “Keçi Yılı”na özel olarak tasarladığı iki eşsiz saat modeline Métiers d’Art koleksiyonunda yer verdi. Mükemmellik tutkusuyla üretim gerçekleştiren marka, platin ve pembe altın üzerine uyarladığı tasarımlarla tam anlamıyla Keçi Yılı’nın özüne ve ruhuna uygun bir işçilik gerçekleştirdi.

Klasik Çin ikonografisinde yeri olan, yaprak motifleri altın kadranın üzerine gravür tekniğiyle işlendi. Rölyef çalışmasıyla fondaki dekora derinlik kazandırıldı. Hanımeli saplarının adeta kadranın üzerine doğru yükseldiği hissi verildi. Gravür ve mine ustalarının muhteşem işçiliğiyle kadranda görsel bir zenginlik oluşturuldu. Koleksiyonda yer alan her modelden sadece 12 adet mevcut.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »