VACHERON CONSTANTIN YÜKSEK MÜCEVHERCİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SUNDU:

28 Ocak 2014 12:41

MALTE TOURBILLON HIGH JEWELLERY ve METIERS d’ART FABULEX ORNEMENTS

İleri teknoloji saatçiliği ve mücevherciliği bir araya ustaca getiren Vacheron Constantin Malte Tourbillon ve Metiers d’Arts Fabulex Ornements yüksek mücevhercilik modelleri, geçmiş ile günümüz arasında eşsiz bir köprü kuruyor.

Malte Tourbillon

Malte Tourbillon

Farklı sanat formlarını ustaca bir araya getirebilen, İsviçre’nin seçkin saat markası Vacheron Constantin, SIHH’de zamana duyduğu saygıyı yansıtan ve mücevherleriyle göz kamaştıran bir çalışmasını tanıtacak. Yaratıcılık dehası, sanat ve el becerileri arasında ustaca kurulan köprünün sonucunda ortaya çıkan Malte Tourbillon, saatçilikle mücevherciliğin gizemini ruhunda barındıran bir model. Bu sıra dışı model birçok çarpıcı özelliğe sahip: Tamamıyla el işçiliği ile yaratılmış ve 418 adet baget pırlanta ile donatılmış. Günümüzde sadece birkaç tane olan ve pırlantanın görünmez mıhlamasını yapabilen ustaların ellerinden çıkmış. Altın, değerli taşların arkasına maharetle gizlenmiş. Vacheron Constantin, kavisli modeline mücevher tekniğini uygulayarak başarması zor bir yöntem seçmiş. Tasarımcıdan mıhlamacıya, saat ustasından mücevherciye kadar bütün aşamalar mükemmel yöntemle harmanlanıp, yönetilmiş. Bütün taşların üzerinde tek tek çalışılmış ve saatin altın yapısı profesyonelce taşların altına gizlenmiş.

Metiers d’Arts Fabuleux OrnementsMetiers d’Arts Fabuleux Ornements

Vacheron Constantin’in kültürlerden etkilenerek doğan modelleri, saati daha detaycı seven kadınlara farklı dünyaların kapılarını açıyor. Dört ayrı model, on farklı usta sanatçının sabırlı çalışmalarıyla yaratılmış. Osmanlı mimarisi, Çin’nin ince nakış işçiliği, Hint elyazması ve Fransız dantelleri  Metiers d’Arts Fabuleux Ornements koleksiyonunun ruhunu oluşturuyor.

SAAT, SIHH

Related Posts

Comments are closed.

« »