VACHERON CONSTANTIN OVERSEAS DUAL TIME

4 Ocak 2018 20:28

 

Vacheron Constantin ikon koleksiyonlarından biri olan Overseas’i zenginleştirmeye devam ediyor.

Rahatlığın hizmetinde, modern “Haute Horlogerie” ürünü yeni Overseas’ler gezginin her keşfini ve her karşılaşmasını zenginleştirecek birer yol arkadaşı…      Rahat, kullanışlı ve aynı zamanda şık olan Overseas koleksiyonuna katılan “Dual Time” Cenevre Mührü’ne sahip.

Oevsreas Dual Time

 

Çelik veya 18 karat pembe altın, 41 mm’lik Overseas Dual Time’ın kalbinde tamamiyle Vacheron Constantin tarafından geliştirilip, üretilen otomatik Kalibre 5110 DT atıyor. Seyahat tutkusuna ithaf edilmiş Overseas Dual Time dünyaya açık, çağdaş bir yaşam tarzının temsilcisi; Durmaksızın dünyayı dolaşan gezginlere yönelik bu komplikasyon çift zaman dilimi fonksiyonuna sahip.

Ortak eksenli ikinci bir akrep kolu sayesinde, aynı anda 2 farklı zaman dilimini okumak mümkün oluyor. Saati gösteren akrep ve yelkovan kullanıcının bulunduğu yerin yerel saatini gösterirken, üstteki ucu üçgen oklu kol referans verilen bir yerin saatini belirtiyor. Saat 6 noktasında yer alan tarih göstergesi ve 9 hizasındaki gece/gündüz göstergesi saat 4’ün sağ tarafında kalan kurma tepesiyle ayarlanıyor. Lacivert ve gümüşi kadranlı 2 alternatifi bulunan ve 150 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olan modelin 234 bileşenden oluşan otomatik kalibresi 60 saatlik güç rezervine sahip. Overseas Dual Time, çelik, krokodil ve kauçuk olmak üzere 3 farklı kayışla birlikte sunuluyor; renkleri ise, tercih edilen çelik veya altın modelin kadran rengine göre değişiyor.

Cenevre’nin merkezinde 1755 yılında kurulan Vacheron Constantin mükemmellik felsefesiyle yola çıkarak dünyaya açılıyordu… Daha ilk kurulduğu günden itibaren, yeni ufuklara açılma arzusu taşıyordu ki XVIII. yüzyılda bile 5 kıtada tanınıyordu. Ve bugün felsefesine sadık bir şekilde, yeryüzünün pek çok farklı köşesinde açılımlarına devam ediyor.

Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »