VACHERON CONSTANTIN 1972 PRESTIGE

17 Ekim 2014 14:58

Vacheron Constantin 1972 Prestige (2)Vacheron Constantin’in 1972 koleksiyonu 40 yılı aşkın bir süredir gönüllerdeki yerini koruyor. 1972 yılı tasarımında olduğu gibi, bu ikon saatin yeni yorumu da altın orana sahip. 1972 Prestige, beyaz altın kasasının içinde ultra-ince bir mekanizma barındırıyor. Adeta zarafet ve şıklığın bir ifadesi olan yeni ikon “Poinçon de Geneve” sertifikalı.

1972 Prestige saatçilik tarihine adını yazdırmış modellerden biri….  23 Haziran 1972 tarihinde, Ritz otelinin görkemli salonlarından birinde Comité de France, Vacheron Constantin’i “Diplôme du Prestige de la France” ödülüyle onurlandırmıştı. Bu ödül, markaların güveninirliğini, teknik ve estetik mükemmelliğini onurlandırmak için nadir olarak verilir. Bu ünvanı onurlandırmak amacıyla, Cenevreli yapımevi o dönem için son derece yenilikçi ve aynı zamanda cesur bir yaklaşımla, arka yüzünde “Prestige de France” arması olan asimetrik saatini üretmişti.  O tarihten beri, bu asimetrik form Vacheron Constantin’in koleksiyonları arasında prestijli konumunu muhafaza ediyor.

Vacheron Constantin 1972 Prestige (1)

1972 Prestige, elle kurmalı mekanizması ve kusursuz proporsiyonuyla tarihi ilk örneğine gönderme yapıyor. Kültür ve sanat tarihinde son derece önemli olan proporsiyon meselesinin derin etüdleri sonucunda yaratılmış olan 1972 Prestige’in farkı, sahip olduğu altın orandan geliyor. Kasanın uzun kenarının ölçüsünün karşı tarafındaki safir kristal camın uzunluğuna bölünmesiyle ortaya çıkan sayı 1,618. Bu ünlü sayı, mimaride ve kültür-sanat tarihindeki en görkemli yapıtlarda karşımıza çıkar.

Başarı dolu 260 yıllık geçmişiyle saatçilik tarihine adını yazdırmış, dünyanın en eski ve en prestijli saat üreticilerinden biri olan Vacheron Constantin’in “1972 Prestige” modelini, markanın Nişantaşı butiğinde bulabilirsiniz.

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »