Ulysse Nardin’den deniz tutkunları için iki yeni model: MARINE DIVER & LADY DIVER

29 Mayıs 2014 14:10

Yeniden tasarlanan Marine Diver, kilitli kurma kolu, dönebilen çerçevesi ve 300 metreye kadar su geçirmez kasası ile özgün bir dalış saatinin tüm niteliklerini sergiliyor. Aynı sportifliğe sahip 40 mm çaplı kadın versiyonu da mükemmel görünümüyle dikkat çekiyor.

263-10-3_93Efsanevi deniz kronometrelerinin geliştirilmesiyle okyanusların fethedilmesine katkıda bulunan saatler, artık etkileyici bilgilerini denizin derinliklerine demirlemekteler. Ulysse Nardin, Marine Diver modelinin yeni tasarımıyla bu bilgi birikimini bir üst seviyeye taşıyan isimlerden. Markanın popüler Marine Diver modeli, son derece güvenilir bir dalış enstrümanı olmasının yanı sıra her durumda takılabilen zarif bir spor saat olma özelliğini de taşıyor. Bu çarpıcı parçanın kadınlar için, boyut olarak daha küçük ancak aynı ölçüde göze hitabeden Lady Diver formu da bulunuyor.

Marine Diver hakkındaki her şey, çapa ambleminden başlayarak Le Locle saat üreticilerinin içine daldığı deniz dünyasını çağrıştırıyor. Mavi veya siyah renkteki kadran, dalga benzeri motifle bezenmiş; aynı süsleme, çerçevenin oluklu kauçuk kordonu üzerinde de görülmekte. Sert arka kasasında, “Okyanusu fethet – Conquer the ocean” yazısıyla etrafı çevrili bir gemi kakması ortaya çıkarılmış. Ekstrem koşullar için tasarlanmış, sıkı, parlak şeritli çerçeve kulaklarıyla genişletilmiş yeni kasa tasarımına renk katmakta.LADY DIVER_8153-180-3_02

Performans açısından bakıldığında bu saat, dalış saati için gerekli olan tüm özellikleri taşıyor. Ayrıcalıklı yanı olan 300 metreye kadar su geçirmezliği, kilitli kurma kolu ve kasa arkası sayesinde mümkün olmakta. Bunun yanı sıra dalış süresinin herhangi bir şekilde kazayla ayarlanmasını önleyen döner çerçeveye sahip. Aynı güvenlik nedenlerinden dolayı, yeni Marine Diver’ın tüm yönleri değerli göstergelerinin okunmasını kolaylaştırıcı şekilde tasarlanmış: 44 mm’lik etkileyici kasada saat göstergeleri ve kolları mükemmel görünürlük için beyaz parlak kaplamalı ve kırmızı bir şeritlerle süslenmiş. Saat 6 yönündeki saniye kolunun da boyutu büyük olup, denizin karanlık derinliklerinde dahi saatin olması gerektiği gibi çalıştığını güvence altına alan bir işaret sunmakta. Son olarak, saatin tepesinde yer alan pençe şekilli kauçuk kaplama, dalış eldivenleriyle bile kavramayı kolaylaştırmakta.

Kendinden kurmalı UN-26 kalibreden güç alan ve 42 saat güç tutma kapasitesine sahip yeni Marine Diver, saat fonksiyonuna ek olarak, saat 6 yönünde tarihi ve saat 12 yönünde güç rezervini göstermekte. Saatin aynı zamanda çelik, kauçuk kayış ve çelik bileklikli versiyonları bulunuyor.

40 mm’lik çapıyla çok az daha küçük olan Lady Diver, erkeklerin de bileğine uygun. Marine Diver’la aynı estetik özelliklere sahip olan bu model, üzerinde kendiliğinden kurmalı UN-815 kalibrenin yanı sıra saati, dakikayı, saniyeyi ve saat 6 yönünde tarihi göstermekte. 100 metreye kadar su geçirmeyen Lady Marine, kauçuk şerit veya çelik bileklik versiyonlarına sahip.

HABER, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »