ULYSSE NARDIN TÜRKİYE’DE İLK BUTİĞİNİ NİŞANTAŞI’NDA AÇTI…

15 Ağustos 2014 14:19

Şark Saatçilik,  Ulysse Nardin’in Türkiye’deki ilk butiğini Nişantaşı’nda açtı.

Dünyanın en prestijli markalarının yer aldığı  Cenevre Les Ambassador’un 35 yıllık değerli tasarımcısı Hildegard Duflos, Ulysse Nardin’in Nişantaşı’nda açılan  muhteşem mağazasının tasarımını çok beğendi.

Ulysse Nardin, kurumsallığına çok dikkat eden ve tüm detayları iyi değerlendirebilen bir marka. Özellikle Nardin’in dünyadaki en güçlü distribütörü olan Şark Saatçilik,  aynı titizliği ve özeni Türkiye’de ki çalışmalarında da kusursuz olarak yürütüyor.

Marka,  ilk Türkiye butiğini Nişantaşı’da lüks saat markalarının yer aldığı Altın Sokak’ta açtı. 125 metre kare alana sahip olan mekânda, Ulysse Nardin  ruhuna bağlı kalınarak, Şark Saatçilik’in özel tasarımcıları ile hazırlanan mağazaya tasarımcı Hildegard Duflos’un değerli usta ve uzman fikirleri de eklenince, ortaya ürünü mükemmel sunan örnek bir butik çıkmış.

Les Ambassador’un tasarımcısı  Hildegard Duflos…

Hildegard Duflos, 35 yıllık çok bilgili bir mağaza tasarımcısı. Emekli olduğu halde bu önemli günde, Şark Saat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eliaçık’ı yalnız bırakmamış. Butiğin teknik yapısından, yerleşimine kadar tüm detaylara birikimleri ile destek vermiş.

“1986’dan 1996 yılına kadar dünyanın en prestijli markalarının yer aldığı Cenevre’de Les Ambassador’da Hildegard Duflos ile birlikte çalıştık. Butiğin açılışında teknik olarak yardımlarını istedik. Bize verdiği güzel desteğin yanı sıra en önemli olan, bazı müşterilerimize de gidecek ve saat vitrini, sergilemesi konusunda bilgilerini paylaşacak” diyen Mustafa Eliaçık, burada Ulysse Nardin’e ait konsept uygulandığını ve mevsim geçişleri gibi arada dikkat çekici ufak nüanslar olabileceğini de  sözlerine ekledi.

Az ürünle daha özel mekanlar yaratılabilir…

Usta tasarımcı Hildegard Duflos  ise, “ Mağazayı çok beğendim, çok başarılı bir butik olmuş. Vitrin dahil her bölümü bir biriyle tutarlı güzel planlanmış.” diye düşüncelerini ifade ederken, ideal saat butiği nasıl olmalı yönünde ki sorumuza:  Temizlik, az ürün olması, mağazanın düzeni çok önemli. Pazar gibi değil, az parçayla daha özel mekânlar yaratılmalı. Özellikle gruplamaya ve kategorilerine dikkat etmek gerekiyor. Modellerin mağaza içerisinde değişik mekânlarda sergilenmesi vitrinin belli aralıklarla yenilenmesini yardımcı oluyor. Ayda bir kere saat yerlerinin değiştirilmesi, vitrine bakan insanlar için yeni imajını sağlayacaktır.” dedi

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »