Tourbillon Hayranları İçin ‘ARNOLD&SON’

14 Eylül 2015 11:34

Denizci kronometrelerine ithafen Constant Force Tourbillon’u yaratan Arnold & Son, tekniğini bir adım daha ileri taşıyarak mekanikteki başarısını taçlandırıyor.

Arnold&Son, mekanizma oyunlarını seven bir marka. Saat âşıklarının yakından takip ettikleri, üzerine uzun sohbetler yapabildikleri birçok malzemeyi seve seve gözler önüne seriyor. Marka, en son üretimini denizci kronometrelerinden esinlenerek yaptı ve Constant Force Tourbillon’u yarattı. Böylece bir süredir ‘kesintisizlik’in peşinde olan horoloji dünyasına güzel bir hediye de vermiş oldu.

Constant Force Tourbillon’un ilk bakıştaki mükemmel simetrik tasarımı denge algısını güçlendiriyor ve daha derinlere inildikçe mühendislik yapısı diğer tourbillonlu saatlerden farklı olduğunu açıkça gözler önüne seriyor. Özellikle tourbillon sevenler için bakmaya doyulamayacak derecede güzel bir mekanik tasarım. 46 mm çapındaki Arnold&Son Constant Force Tourbillon; 60 saniyelik tourbillon’a, gerçek atımlı saniyelere ve patentli bir sabit güç mekanizmasına sahip. Modelin, en üstteki iki adet görünür zemberek ve sabit güç sağlayan simetrik mekanizması, kadranın alt kısmında yer alan tourbillon’a en ideal düzeyde güç sağlıyor.

Kesintisiz güç akışı

Constant Force Tourbillon’un güç seviyesini ideal düzeyde tutmak için Arnold&Son mekanizmanın güç kaynağı olan zemberekten işe başladı. Tasarımda tek bir zemberek kullanmak yerine, kadran kısmında 10.30 ve 1.30 konumlarında görülebilen iki simetrik tulumbaya yer verildi. İlk zemberek tek başına dişli takımını çalıştırırken, ikinci zemberek dönme momenti çıkışı her optimal düzeyin altına düştüğünde devreye giriyor. Böylelikle regülatöre giden gücün mümkün olduğunca sabit bir şekilde akışı sağlanıyor. 90 saat güç rezervi olan Constant Force Tourbillon, 28 adet ile sınırlı sayıda üretildi.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »