TOUR AUTO’NUN YILDIZI ZENITH

25 Nisan 2015 16:02

24. kez düzenlenen otomobil yarışı organizasyonu Tour Auto’nun resmi zaman tutucusu görevini üstlenen Zenith, yarışlara özel tasarladığı yeni modeli El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition ile heyecanını ve bu alandaki uzmanlığını ikiye katladı.

Klasik otomobil tutkunlarının merakla beklediği prestijli yarış organizasyonu Tour Auto, 21 Nisan’da Paris’te başlattığı nefes kesici yarış heyecanını 25 Nisan’da Biarritz’de varış çizgisinde sonlandırdı. Bu yıl 24. kez düzenlenen organizasyonunun resmi zaman tutucu ise yüksek saatçiliğin önde gelen isimlerinden Zenith oldu.

Yarışların başlamasından bir gün önce Paris’teki dünyaca ünlü Grand Palais Müzesi’nde düzenlenen etkinlikte Zenith CEO’su Aldo Magada ile birlikte sahneye çıkan dünyaca ünlü maceraperest Felix Baumgartner, Zenith için direksiyona geçmekten aldığı keyfi ve hazzı davetlilerle paylaştı. İsviçreli markanın başarılı yöneticisi Magada ise, Tour Auto’nun resmi zaman ölçeri olma kararının arkasındaki gerekçeleri ve bu işbirliğinden duyduğu gururu anlattığı konuşmasının ardından büyük alkış aldı.

Otomobil mücadelesinde Zenith rüzgârı

Yarışlardaki heyecana ortak olan lüks saat markasının bir de sürprizi vardı. Üç pilot ve bir yardımcı pilotun tercihi olan Zenith, bununla yetinmeyip bir de organizasyona özel yeni kronografı El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition’ı tanıttı. Tour Auto’nun yıldızı olan El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition, sportif çizgileri ve otomobil dünyasından taşıdığı ilhamlarla büyük beğeni topladı. 50 saat güç rezervi sunan saatin 3 yönünde 30 dakikalık sayaç, 6 yönünde 12 saatlik sayaç ve 9 yönünde küçük saniye sayacı yer alıyor. 42 mm çapında paslanmaz çelik kasası ve otomatik mekanik Zenith El Primero kalibresi ile hem saat hem de otomobil tutkunları için mükemmel bir alternatif olan model, 500 adet ile limitli sayıda üretildi.

El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition El Primero Chronomaster 1969 Tour Auto Edition TOUR AUTO’NUN YILDIZI ZENITH TOUR AUTO’NUN YILDIZI ZENITH TOUR AUTO’NUN YILDIZI ZENITH

 

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »