TİSSOT, 4 ÖDÜL KAZANDI

10 Ocak 2016 11:08

Tissot, Uluslararası Zaman Ölçme Yarışması’nda Kronograf ve Klasik Saat kategorilerinde dört ayrı ödül kazandı.

Kalitesi ve hassasiyeti kurulduğu yıldan bugüne birçok yarışma ile onaylanan Tissot, bu kez Uluslararası Zaman Ölçme Yarışması’nda (International Timing Competition) dört ayrı ödüle layık görüldü. Saat yapımında özellikle mekanik zaman ölçümü alanında hassaslık, mükemmellik ve uzmanlığın ödüllendirildiği yarışmada Tissot, Kronograf ve Klasik Saat kategorilerinde birincilik ödülü alırken, yine Klasik Saat kategorisinde ikincilik ve üçüncülük ödüllerini kazandı.

Mekanizmalar, İsviçre Le Locle’da bulunan Haute Ecole Arc’da zorlu mekanik koşullar ve şoklar altında test edilerek Kronograf, Klasik ve Tourbillon Saat kategorilerinde ödüle layık görüldü. Kazananlar, Besançon Gözlemevi’nin resmi sertifikalı laboratuvarları tarafından ve İsviçre Resmi Kronometre Kontrolü (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, Le Locle) tarafından yürütülen bilimsel, teknik ve kültürel süreçler sonrasında belirlendi.

Kronograf kategorisinin lideri

İlk kategori olan “Kronograf” kategorisinin lideri (572 puan) ile Tissot Chemin des Tourelles oldu. Koleksiyon adını İsviçre Le Locle’da bulunan, 1907’de ilk Tissot atölyesinin kurulduğu ve günümüzde de halen Tissot merkezinin yer aldığı sokak olan Tissot Chemin des Tourelles’den alıyor. Saat, Tissot koleksiyonunun bir parçası olarak markanın yenilikçi ve geleneksel değerlerini sergilemekle birlikte Tissot’nun bu alandaki uzmanlığını da kanıtlıyor.

Klasik Saat kategorisinde üç ayrı ödül 

Tissot aynı zamanda, Klasik Saat kategorisinde birinci, ikinci ve üçüncülük ödüllerinin de sahibi oldu. Kategorinin birincisi, 2013 yılında da birincilik ve ikincilik dereceleri alan Tissot T-Complication oldu (908 puan). Bu ödül ayrıca, Tissot saatlerinin kalite istikrarını gözler önüne seriyor.
İkinci (798 puan) ve üçüncülük (754 puan) ödülünün sahibi ise, güncel Tissot koleksiyonuna ait Tissot Bridgeport oldu.

Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »