Teknik Ayrıcalık, Orantılı Güzellik: Ballon Bleu de Cartier Tourbillon

23 Ocak 2014 16:41

Cartier’in, mekanizmasının detaylarını gururla sergilediği, çift sıçramalı ikincil zaman dilimli Ballon Bleu de Cartier Tourbillon modeli, simetrik tasarımı ve orantılı görünümüyle yolculuk meraklıları için tasarlanmış.

Ballon Bleu de Cartier Tourbillonİlk kurulduğu yıllarda, saatten çok mücevher satışına önem veren Cartier bugün teknik anlamda oldukça gelişkin komplikasyonlarla yarattığı modelleriyle anılıyor. Markanın bu özelliğini başarıyla taşıyan ve çift sıçramalı ikincil zaman dilimli Ballon Bleu de Cartier Tourbillon, nadir parçaları seven, yolculuk düşkünleri için üretilmiş. Merkezi dakika kolu ve biri yerel zaman, diğeri başlama yeri noktası için kurgulanan iki sıçrayan saat sayacı ile yolculuk saatleri dünyasında bir çığır açıyor. Çift sıçramalı ikincil zaman dilimiyle Ballon Bleu de Cartier Tourbillon’da simetrik tasarım ve orantılardaki özen, saate tam anlamıyla ahenkli bir görünüm kazandırıyor.

Cesurca sergilenen mekanizma…

Kompleks balans şeffaflığıyla, Cenevre mührü ile damgalanmış mekanizmasının detayları saat meraklılarına gururla sergileniyor. Manufacture üretimi ve manuel kurmalı bu mekanik mekanizma, Cartier’in C harfinden esinlenen bir flying tourbillon ile düzenleniyor. Çerçeve halindeki kadrandan teker teker ve mükemmel biçimde simetrik yerleştirilmiş rakamlar tamamen senkronize bir görünüm sunuyor. Saatin ayarını sağlayan kurma tepesi, kasanın 3 konumuna yerleştirilmiş. Saat 10 konumundaki düğmeyle denetlenen ikinci kadran ise yerel zamanı belirtiyor.

Bir cep saatinden ilham alınarak tasarlanan Ballon Bleu de Cartier Tourbillon, 46 mm çapındanki bileğe ideal şekilde oturan kıvrımlı kasasıyla dikkat çekiyor. Timsah derisiyle kombine edilmiş olan saatin her bölümü, ayrı ayrı ayarlanan mavi kollarla belirtilen rakamlardan oluşuyor.

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »