SWAROVSKI “Külkedisi” Filmi ile Beyaz Perdede

11 Mart 2015 11:31

Swarovski kristalleri beyaz perdenin doğuşundan bu yana efsanevi yıldızları zarafeti ile aydınlatıyor ve hayranlık uyandıran takılara, sahne donanımlarına ışıltılı bir ihtişam katıyor. Disney’in ünlü peri masalından esinlenen yeni filmi “Külkedisi”, kristal evin ışıltılı büyüsüyle donanmış olarak 13 Mart 2015 tarihinde seyirciyle buluşuyor.

Swarovski, Külkedisi filmine ışıltı katmak için Akademi Ödüllü kostüm tasarımcısı Sandy Powell ile işbirliği yaptı ve kostüm, takı, saç ve makyajda kullanılmak üzere filme tam 1.7 milyon adet kesme kristal sağladı. Swarovski ile önceden de işbirliği içerisinde olan Powell ayrıca filmin hikayesinde önemli bir yer tutan Külkedisi’nin efsanevi ayakkabılarının da tasarımını yaptı. Sert kristalden kesilen ayakkabılar üzerinde ışığı yansıtan 221 adet façeta görülüyor. Bu benzersiz tasarımlara ek olarak, Swarovski filmdeki ünlü balo sahnesini ışıklandırmak için arşivlerini açarak filme 150’den fazla taç ve takı parçası temin etti.

Atelier Swarovski için Tremaine koleksiyonu

Dünyanın önde gelen yetenekleri tarafından tasarlanan takı ve aksesuar serisi Atelier Swarovski, Sandy Powell ile birlikte geliştirdiği göz alıcı yeni bir koleksiyonu da beğenilere sunacak. Powell, tasarımlarında zümrüt yeşili ve altın rengi kristal tonlarında baget kesim kristaller ile süslenmiş antik yaprak motifleri kullanılan dört farklı göz kamaştırıcı parçadan oluşan özel bir koleksiyon tasarladı.

Swarovski aynı zamanda Disney’in efsanevi prensesine övgü niteliğinde moda takı ve heykelciklerden oluşan romantik bir koleksiyon da yarattı. Koleksiyonda Vintage Rose kristalden Amethyst rengine, zarif kristal tonlarında doğadan esinlenen çiçek ve kelebekler göze çarpıyor. Seride günlük kullanıma uygun kristal pavé işlemeli ve üst üste takılabilir parçalar da yer alıyor.

5118294 5118295 5118301 5118319 Atelier Swarovski by Sandy Powell Leaf Cuff - Gold - RESIZE Atelier Swarovski by Sandy Powell Leaf Necklace - Green - RESIZE 5089525 CInderella-2

Kısa Haber, SANAT

Related Posts

Comments are closed.

« »