SON DERECE DİKKAT ÇEKİCİ TASARIM: IWC

18 Temmuz 2016 11:41

Yüksek saatçiliğe en iyi şekilde hizmet eden markalardan IWC Schaffhausen, güncellenen Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar ‘TOP GUN’  Serisi ile yeniden saatseverlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

2007 yılı itibariyle IWC Schaffhausen’ın en dikkat çekici koleksiyonlarından biri olan Top Gun Pilot Saatleri, tasarımındaki ufak değişiklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Saat yapımcılığındaki en gelişmiş teknolojiyle donatılan ve siyah kokpit tasarımlarıyla öne çıkan TOP GUN saatleri, modern saat meraklıları arasında ayrıcalıklı bir yere sahip. Gereksiz ayrıntılara yer vermeyen tasarım anlayışının yanı sıra kokpit tasarımı yani kokpit aleti görünümü olarak tanınan siyah ve beyazın çarpıcı kontrastı, TOP GUN serisinin karakteristik özelliklerinden. Bir diğer önemli özelliği de kasada ileri teknoloji ürünü seramik, denetim mekanizmaları ve kasa sırtında titanyum kullanılması oldu. IWC Schaffhausen böylece, tüm dünyada saat yapımında bu materyalleri kullanan ilk üretici oldu.

Kabartmalı dana derisi kayış

Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN (Ref. IW502902) modelinin geçen yıldan tek farkı, artık kabartmalı dana derisi kayışla takılıyor olması.  48 milimetrelik seramik kasasıyla Schaffhausen’da geliştirilen son teknolojik özelliklerin tümünü bir araya getiriyor. Örneğin, randımanlı Pellaton kurma sistemiyle donatılan IWC üretimi 51614 kalibre mekanizması 7 günlük güç rezervi biriktiriyor. Bu mekanizma saat yapımcılığındaki birçok önemli komplikasyonu çalıştıracak kadar güçlü. 2499’a kadar yılları gösteren dört haneli yıl göstergesiyle birlikte tarih, gün ve ay göstergeleri 2100’a kadar Gregoryen takvimdeki tüm artık yılları hesaba katıyor.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »