• MARKALARIN ÜNLÜ YÜZLERİ

  Oca 23 • DOSYA • 130 Views

   

  1-AUDEMARS PIGUET THE CAROLINA BUCCI LIMITED EDITION

   

   

   

  Carolina Bucci ‘‘Benim saatim Royal Oak. Sürekli onu takıyorum, tarzımın, imzamın bir parçası.’’

   

  Haute Horlogerie tarihinde önemli bir yeri olan Audemars Piguet bir aile şirketi (Audemars ve Piguet) olarak kalan en eski seçkin saat üreticisi firmalarından biri. İsviçre’nin Jura kantonu Joux Vadisi’nde üretimlerini sürdürüyorlar. Spor modeller, klasik ve geleneksel parçalar, kadın mücevher saatlerinin yanı sıra özel kreasyonlar dâhil sınırlı sayıda üretilen sayısız horolojik tasarımları ile misyonundan ödün vermeyen bir marka.

   

  Carolina Bucci ise İtalyan kuyumcu bir aileden gelen ve mücevherciliği vazgeçilmez tutkusu haline dönüştürerek tasarımlarında da bu duygusunu yaşatıyor. Daha önce 2016 yılında Audemars Piguet’nin Royal Oak kadın saatlerinin 40. yılına özel Frosted Gold tasarımının altında imzası bulunan Carolina Bucci marka ile ortaklıklarını devam ettiriyor. Tasarımcının adını taşıyan Carolina Bucci limited Edition,  sınırlı sayıda üretilen 37 mm’lik sarı altın kasalı Royal Oak ile bir kez daha şaşırtıyor.

  Royal Oak’un alâmetifarikası “Tapisserie” kadranın yerinde ışıltılar saçan gümüş tonlarındaki ayna kadran ve özel işlenmiş altın bilezik ile çerçevelenmiş kasası bulunuyor. Tasarımcısının karakterini “başkaldıran” sözcüğüyle tarif ettiği bu dikkat çekici parça günümüz kadınını yansıtıyor: spontane, yaşam dolu ve mükemmeliyetçi. ‘Elmas tozu’ yüzey işlemesi ilk kez bu modelde, tasarımcının en çok sevdiği sarı altın üzerine uygulanıyor. “İlk Frosted Gold” tasarımında Royal Oak kasası ve bileziğinin mükemmelliğini alıp onları biraz ‘hırpaladım’ ve mükemmelen kusurlu Floransa finisajı ile İsviçre’nin kusursuz saat yapımcılığı zanaatını yan yana getirdim. Şimdi tam tersini yapıyorum: “Tapisserie” kadranın dokulu yüzeyini alıyor ve onu mükemmel pürüzsüzlükte aynayla dümdüz ediyorum. İkisi için de motivasyonum ilginç ve kestirilemeyen bir şey yaratmak. Çağdaş kadını yansıtan bir ikonu yeni bir çehreyle tazeledim. Göz alıcı aksesuarlardan anlayan kadınların bunu seveceğinden eminim. Ayna daima çevresiyle etkileşime girer; giydiğiniz kıyafetlere, odanın dekoruna, ışığa, günün saatine, hava durumuna göre sürekli değişir.”
  300 parça limitli olarak üretilen model, çok özel  FrostedGoldAP ibaresini taşıyan Bucci’nin yaratım dünyasından çıkan kutu ile sunuluyor.

   

  2-SANTOS DE CARTIER’NİN YENİ YÜZÜ JAKE GYLLENHAAL

  ***Marka yüzlerini kendi değerleri ile örtüşen karakterlerden özenle seçen Cartier,  Amerikalı aktör & yapımcı Jake Gyllenhaal ile markanın ikonik saat koleksiyonu Santos de Cartier’nin yeni kampanyası için işbirliği yaptı.

  İkonik Santos de Cartier saat koleksiyonu, 1904 yılından beri Cartier’nin hayal dünyasını anlatmanın farklı yollarını oluşturdu. Modelin yaratıcılığını, azimli ve kendini ileriye taşımaktan ödün vermeden yaşayanların efsanevi hikayelerini anlatmaya adadı. Santos de Cartier, kendisini simgeleyen cesaret, sonsuz merak gibi niteliklerin buluştuğu ve Santos erkeğini simgelediğini düşündüğü Jake Gyllenhaal ile birlikte çalışacaklarını açıkladı. Santos erkeği, kendini işine adayan asla vazgeçmeyen, cesaret, dürüstlük ve kendine karşı dürüstlük gibi nitelikler 3taşıyor.

  Jake Gyllenhaal’de gördükleri marka felsefesi ile olan örtüşmeleri ise yepyeni bir yol kesişmesine neden oldu. Gyllenhaal, her yeni rol, yeni film veya yeni projesiyle, daha önce keşfedilmemiş bir yeteneğini ortaya çıkartırken, Cartier, kendisinin cesur ruhu ve karşı konulmaz stili nedeniyle de bu projede bir araya geldi. Sanatçı,  bu olağanüstü projeye, karakteristik özelliği olan tutkuyla yaklaştığını belirtti.

   

  3- OMEGA SEAMASTER DIVER 300M

   

  *** Omega, Seamaster Diver 300M  ailesi ile 25 yıllın mirasını tekrar 14 modellinde daha titiz daha teknolojik olarak yansıtıyor. Bu güzelliğe James Bond ile de uzun vadeli bir çalışma eklenince hayranların memnuniyeti de artıyor.

  Omega, dalgıç saatlerine ait öncü modeli Seamaster Professional Diver 300M ile su altı dünyasına dönüş yaptı ve James Bond ile uzun vadeli çalışmalarına devam etmeye başladı.  1993 yılından itibaren hayranlarının takipçisi olduğu modellerden oluşan koleksiyon yeniden tasarlanarak dalgıç saatlerinin zirvesinde olacağının sinyallerini verdi. 6’sı paslanmaz çelik, 8’i paslanmaz çelik ve altın karışımı toplam 14 eşsiz modelden oluşan yeni seriyle bu ünlü saatin yeni bir yorumu olarak tekrar piyasaya sürdü.

  42 mm’lik daha geniş bir kasa çapına sahip olan her yeni Diver 300M modelinde, bir Master Chronometer Calibre 8800 yer alıyor. Bu kalibre sayesinde koleksiyon bir anda hassasiyet, performans ve manyetik direnç dünyasında daha yüksek bir seviyeye geçiyor. İkonik dalgıç modeli yeni tasarıma da taşındı gibi tüm detaylar yeniden şekillendirildi. Artık seramikten üretilen dalgıç bezelinin, dalgıç ölçeği ise Ceragold™ ya da beyaz mineden (daha uzun süren beyazlık ve dayanıklılık için) yapıldı. Saatin kadranları siyah, mavi veya PVD krom renk alternatifleriyle cilalı seramikten üretildi. En dikkat çekicisi de, OMEGA orijinal tasarımın popüler özelliklerinden biri olan lazerle işlenen dalga desenini kadranında yeniden kullandı.

   

  Tüm indeksler kabartmalı olarak güncellenerek,Super-LumiNova ile dolduruldu. Günlerin rahatlıkla takip edilebilmesi amacıyla tarih penceresi saat 6 konumuna yerleştirildi. İskelet tarzındaki ibrelerin (rodyum kaplı, 18 ayar altın ya da mavi oksitli) biçiminde küçük bir değişiklik yapıldı. Diver 300M’nin en önemli detaylarından biri her zaman için helyum eşapman valfı oldu. Yeni modellerde bu valfa konik bir biçim verildi. OMEGA bu valfın su altında çalışabilmesine olanak sağlayan dâhiyane teknolojisi için patent aldı. Saatin arkasını çevirdiğinizde, METAS tarafından onaylanan mekanizmanın görülebilmesini sağlayan safir camın yanında, kasa kapağının kenarlarında yer alan dalga deseni hemen göze çarpıyor.

   

  Tüm modeller geleneksel bir ikonik metal bilezik, ya da entegre siyah veya mavi kauçuk kayış üzerinde sunuluyor. Metal bilezikler ergonomik yeni bir tasarıma sahip ve kasaya yakın bir şekilde entegre ediliyor. Metal bileziklerde, OMEGA’nın patentli uzatılabilir, kullanışlı bir dalgıç uzantısına da sahip olan katlanan dişli-butonlu tokası da yer alıyor.

   

   

   

  Yorum yok MARKALARIN ÜNLÜ YÜZLERİ

  Read More
 • ADRIANA LIMA, CHOPARD’IN YENİ KOLEKSİYONUNU TANITTI

  Oca 23 • MÜCEVHER • 184 Views

  Chopard Haute Joaillerie  Magical Setting

  Duyguları mücevhere yansıtmakta usta olan Chopard, Haute Joaillerie’in geleneksel dünyasını yeni koleksiyonu olan Magical Setting’e  aktarıyor.  Birbirinden şık kolye ve küpeler  Magical Setting koleksiyonu Adriana Lima tarafından tanıtıldı.

  Asil ve klasik mücevherciliğin zirvesinde olan marka, tasarımlarında ışığı en iyi şekilde kullanmayı misyon ediniyorlar.  Kümesel taşlardan oluşan mücevherlerin hepsinin ışığı yansıtma oranı çok yüksek, modern ve cesur bir görünüm sunuyor.

  Yorum yok ADRIANA LIMA, CHOPARD’IN YENİ KOLEKSİYONUNU TANITTI

  Read More
 • CARTIER, MARIA FELIX’DEN ESİNLENDİ

  Oca 21 • Kısa Haber, Manşet, MÜCEVHER • 105 Views

  Timsahlar düşkünlüğü ile tanınan  Meksikalı ünlü oyuncu Maria Felix, 1975 yılında  tarihe geçen kolyesini yeniden tasarlayan   Cartier, 14 eşsiz Kolombiya zümrütünü buluşturan kolye ile birlikte toplam 4 parçadan oluşan sıra dışı yeni bir yüksek mücevher koleksiyonu oluşturdu.

  Yorum yok CARTIER, MARIA FELIX’DEN ESİNLENDİ

  Read More
 • OMEGA SEVGİLİLER GÜNÜ

  Oca 21 • HABER, Sevgililer Günü • 86 Views

    Elele tutuşmak… Sırılsıklam âşık olmanın göstergesi.

  Günün her saati el ele misiniz? Eros amacına ulaşmış gibi görünüyor! OMEGA olarak, işleri ciddileştirme zamanı geldi diyoruz.

  Alev alev yanan kalpler için kırmızı bir Trésor

  OMEGA’nınTrésor modeli, sevdiğiniz için mükemmel bir hediye. Üstelik kırmızı güller de yanına çok yakışıyor.

  OMEGA’nın De Ville Trésor modeli, kırmızının tutku dolu bir tonunda ki kadranı ve deri kayışıyla, zamanı şaşmaz bir şekilde gösterirken bir yandan da kalp atışlarını hızlandırmak için tasarlandı.

  Trésor, yılın en romantik gününde verilebilecek bir hediyenin tüm özelliklerini taşıyor.36 milimetrelik bu zarif ve şık modelde, kasanın her iki yanında pırlanta hatlar ve tepe üzerine yerleştirilmiş tek bir pırlanta yer alıyor.

  Âşıkların uzun saplı gülleri ayrıca almaları gerekecek.Ancak OMEGA saatte de çiçekli bir öğe var. En az güller kadar güzel ve çok daha uzun ömürlü: Her bir saat tepesini, kırmızı likit seramikle yapılan beş OMEGA logosundan oluşan bir çiçek süslüyor.

  Saatin arka yüzü bile kalpleri çarptıracak cinsten. OMEGA’nın De Ville Tréso rmodelinin kasa arkasında cilalı ayna efekti ve “Her Time” deseni bulunuyor.

  Derin aşklar için bir Diver

  Seamaster Diver 300M modelinin dalgalarıyla sevdiğinizin ayaklarını yerden kesin.

  Maceracı birine âşık olduysanız (umarız öyledir) hediye olarak Seamaster Diver 300M modelini düşünmenizi öneririz. Paslanmaz çelik ve 18K SednaTM altın kullanılan 42 milimetrelik bu saat, her koşula hazır.

  Siyah seramik çerçeve ve CeragoldTM dalış ölçerin yanısıra, lazer işlemeli dalgalarla süslenen siyah seramik kadrana sahip.

  İskeletleştirilmiş ibreler ve yükseltilmiş indeksler, 18K SednaTM altından ve beyaz Super-LumiNova dolgulu.Helyum kaçış valfiyse konik tasarımlı. Biraz gizem aşkı canlı tutar derler ama bir saatin tam kalbine bakmamanız için hiç bir neden yok. Seamaster Diver 300M modelinin OMEGA Master Chronometer Calibre 8800 mekanizması, dalgalı kasa arkasındaki safircamdan görülebiliyor.

  Yorum yok OMEGA SEVGİLİLER GÜNÜ

  Read More
 • SEVGİLİLER GÜNÜ BROOKS BROTHERS İLE DAHA ŞIK

  Oca 21 • Manşet, MODA, Sevgililer Günü • 83 Views

   

  Klasik stilin tek adresi Brooks Brothers, Sevgililer Günü’nde hem erkek hem de kadın koleksiyonunda yer alan romantik hediye alternatifleriyle karşımıza çıkıyor.

   

  Klasik giyimin köklü ve öncü markası Brooks Brothers, Sevgililer Günü’nde sevgilisinin kalbini fethetmek isteyenleri mağazalarına bekliyor. Brooks Brothers, asaleti ve şıklığı yansıtan koleksiyonlarıyla sevgilinizin başını döndürecek.

  Klasik ve modern esintileri modellerinde harmanlayan Brooks Brothers, kadın koleksiyonundaki kırmızı, bordo ve siyah renkli elbiseler ile kadınların vazgeçilmezi oluyor. Clutchlar ve ipek eşarplar ise romantik kombinlere eşlik ediyor.  Pembe, mavi ve lacivert tonları ile ön plana çıkan trikolar kaliteli yünleri ile sevdiğinizi soğuktan korurken dış görünümüne romantik bir hava katıyor. Şehir yaşamının temposuna uyum sağlayan Non-İron (ütü istemeyen) gömlekler günümüz erkeğini temsil ederken spor gömlekler şıklık ve rahatlığı bir arada sunuyor. Atkı, eldiven ve şallar ise Sevgililer Günü’nde beylerin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor.

   

  Yorum yok SEVGİLİLER GÜNÜ BROOKS BROTHERS İLE DAHA ŞIK

  Read More
 • ALP’LERİN EN GÜZEL ŞALELERİ

  Oca 19 • Haber Bandı, Manşet, YAŞAM • 107 Views

   

  LE CHARDON  VAL D’ISERE

   

  Her şeyden uzakta, doğayla baş başa kalıp kendinize ve ruhunuza zaman ayıracak ortamları sunan dağ evleri, Alp’lerde olunca çok daha keyifli hale geliyor. Tonozlu tavanları, basamakla inilen banyoları, açık plan şömineli salonu ile Le Chardon Mountain Lodges klasik bir dağ evinden beklenilen her şeyi karşılıyor. Ayrıca spa küveti ise açık havada karlar içerisinde rahatlamayı isteyenleri bekliyor. Tüm yerel lezzetlerin en iyisi sunuluyor.  1900 metre yükseklikte ve 22 yıl önce ilk açıldığı gibi korunuyor. Yerel taşlardan inşa edilmiş 5 şalenin Sadece 50 met uzakta Solaise ve Bellevarde’ye ulaşan asansörler bulunuyor.

   

   

   

   

   

   

   

  TWENTY26

  Morzine merkeze yakın bir konuma sahip, oldukça pastoral bir doku içerisinde yer alıyor. Bir dağ evi mahremiyeti içerisinde lüks otel hizmetinin rahatlığını vaat ediyor. Isıtmalı yüzme havuzu, hamam çağdaş bir dekor içerisinde sunuyor. Tam boy camlarla kaplı oturma odasından Pointe de Nyon‘un ve Morzine‘nin kayak pistlerinin manzarası gözler önüne seriliyor.

   

   

  CHALET REINE DES PRES

  Lüks ve zarif tatil yerlerinden Megève, aktivitesi fazla dağ evlerinden oluşuyor. Damak tadına önem verenler için dünyaca ünlü restorana sahip. Özellikle de son yıllarda daha ideal kayak ortamlarını oluşturmak için tüm teknolojik yenilikleri kullanıyorlar. Ağaçlarla kaplı kayak pistleri daha naturel bir ortamda kaymaya fırsat tanıyor. Merkeze yakın rüstik tarzda dağ evlerini köy hayatına yakın ve tarz içerisinde sunuyor. Lüks spa odası ve modern banyoları da beklenilen tüm rahatlığı sunuyor. Butik otel hizmetini Alpaga Otel’den alıyor ve otelin tüm tesislerinden yararlanma fırsatı sunuyor.

   

   

   

  Yorum yok ALP’LERİN EN GÜZEL ŞALELERİ

  Read More
 • PANERAI’DEN İKİ GÜÇLÜ DALIŞ SAATI

  Oca 15 • Manşet, SAAT • 112 Views

  PANERAI SUBMERSIBLE – 42 mm

  PAM00959

  PAM00683

   

   

   

   

   

   

   

  PANERAI’NİN PROFESYONEL DALIŞ SAATLERİ KOLEKSİYONU, PASLANMAZ ÇELİKTEN İKİ MODELLE ZENGİNLEŞİYOR. DÖNER ÇERÇEVE ÜZERİNE UYGULANAN SERAMİK DİSK, SADECE 42 MİLİMETRE ÇAPINDAKİ KASASIYLA HER BİLEĞE UYAN BU YENİ TASARIMLARA SPORTİF, GÜÇLÜ VE MODERN BİR GÖRÜNÜM KATIYOR.

   

   

  PAM00959

   

  Panerai DNA’sıyla uyumlu olan ve her bileğe uyabilen 42 milimetrelik kasaya sahip iki yeni Panerai Submersible, uzun yıllar boyu İtalyan donanması komandolarına hassas ölçüm aletleri sağlayan Panerai tarafından üretilen profesyonel dalış saatlerinin tüm gücünü ve kişiliğini yansıtıyor.

  PAM00683

   

  Güçlü, işlevsel, sağlam ve hemen tanınan Panerai kimliğine sahip iki yeni Panerai Submersible saatte firma bünyesinde üretilen OP XXXIV mekanizma yer alıyor. Bu otomatik mekanizma, firmanın mekanizmalarındaki temel standart olan üç günlük güç rezervine sahip. Her iki modelde de AISI 316L paslanmaz çelik kasa kullanılıyor. İkonik tepe koruma mekanizması ve dalış süresini gösteren tek yöne dönen çerçeveye sahip saatlerde, 300 metre (30 bar) derinliğe kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

   

  İki yeni Panerai Submersible modelin arasındaki fark, renk düzenlerinde görülüyor. İlk modelde (PAM00683) kadran, döner çerçeve üzerindeki seramik disk ve kauçuk kayış tamamen siyah renkteyken ışıklı beyaz işaretler tüm koşullarda ve mutlak karanlıkta rahatça okunabiliyor. İkinci modelde (PAM00959) kadranı çevreleyen mavi seramik disk ve mavi kauçuk kayış, belirgin dokulu gri kadranla şık bir birliktelik sergiliyor.

   

  Her iki modelde de, dalış sırasında saatin çalışır durumda olduğunu kontrol etmek için gerekli olan küçük saniye, Panerai mavisinden. Saat 3 pozisyonundaki tarihle simetrik olan saat 9 pozisyonundaki alt kadranda yer alıyor.

   

  Bu Panerai Submersible saatler, kauçuk kayışın yanında yüksek teknoloji ürünü, sağlam ve su geçirmez malzemeden üretilen yedek kayışa da sahip.

  Yorum yok PANERAI’DEN İKİ GÜÇLÜ DALIŞ SAATI

  Read More
 • RICHARD MILLE’DEN BONBON TADINDA KOLEKSİYON

  Oca 15 • Manşet, SAAT • 207 Views

  Richard Mille, Bonbon Koleksiyonu’yla grafiksel, duygusal ve renksel ifadeninyepyeni ve lezzetli dünyasına adım attı. 10 model olarak tasarlanan koleksiyonun her modeli 30 edisyondan oluşuyor. Yeni koleksiyonuyla saatçiliğin tatlı ve gösterişli yeni vizyonunu sergileyen Richard Mille, şekerler, pastalar ve meyvelerden oluşan bir şölen sunarak var olan gelenekleri, alışkanlıkları ve beklentileri bir kez daha alt üst ediyor. Malzeme, renk ve biçim alanında kendini kanıtlamış uzmanlığın verdiği ilhamla Richard Mille, bilekler için iki karışımı ortaya çıkaran bir şekerleme kavanozunun kapağını açarak markanın üç ikonik modelini temel alan RM 07-03, RM 16-01 ve RM 37-01 ile çocukluğumuzu ziyaret edeceğimiz bir geçit aralıyor, sınırsızca tadı çıkarılacak eski ama tamamen tatlı hatıraların saf hazzını sunuyor. Koleksiyonun Sanat Direktörü Cécile Guenat, yeni koleksiyonu tasarlarken amaçlarının mevcut koleksiyonları gözden geçirmek ve renklerle oynamak olduğunu belirterek, bunuda pop kültüründen ilham alan bir eğlence anlayışını ortaya çıkarmasını sağladığını söyledi.

   

   

  Bu üniseks koleksiyon, 60 renkten oluşan bir paletten oluşuyor. Richard Mille Bonbon Koleksiyonu, çarpıcı tarzına rağmen, daha önceki Richard Mille koleksiyonlarının devamı olarak hayat buluyor. Kullanılan renklere bakıldığında, markanın sadece renk yalpazesini genişlettiği görülebilir. Yeşil, kızıl, sarı ve hatta pembenin koleksiyonda yer alması, çoğu özel olarak tasarlanmış malzemelerdeki Richard Mille imzalı ustalıkla mümkün. Markanın renkli seramiklerin hareketine ilişkin anlayışı, Carbon TPT® ve Quartz TPT® gibi malzemeleri katmanlandırma uzmanlığı ve renkli taşların yerleşimindeki sürekli iyileştirmeler, her biri hayal gücü dolu, oyuncu, fark yaratan ve en önemlisi iştah kabartan bu şeker gibi tariflerin bileşenleri. Son olarak, ayrıntıları incelikle ve ustaca gören göz, bu 10 modeli, saatin her bileşeninde renk tonları ve dokularla dolu, baş döndürücü grafik tasarımlara dönüştürüyor. Örneğin, kurma kolları ve bazı kasa sargıları cupkake ya da dondurma gibi özel bir lezzetin şeklini alıyor.

   

  Tatlı koleksiyonu “Grand Feu”, mine veya siyah kromlu titanyum karışımları barındıran iki tonlu seramik kasalara sahip dört modelden oluşuyor. Renkli ve leziz RM 07-03 Cupcake, RM 07-03 Marshmallow, RM 37-01 Sucette ve RM 16-01 Réglisse modelleri, zengin bir lezzet yelpazesini çağrıştırıyor. Dahası, bu tatlılardan bir ısırık aldığınızda karşılaşmayı beklediğiniz dokular, yumuşaklık, çıtır çıtırlık ve kabarıklık gibi duyuları uyandırmayı

  Yorum yok RICHARD MILLE’DEN BONBON TADINDA KOLEKSİYON

  Read More
 • SADECE 18 KİŞİNİN SAHİP OLABİLECEĞİ MODEL: JAEGER-LECOULTRE ,  MASTER GRANDE TRADITION GYROTOURBILLON WESTMINSTER PERPÉTUEL 

  Oca 15 • Manşet, SAAT • 178 Views

   

  Jaeger-LeCoultre 1833’te komplike İsviçre saat yapımcılığının beşiği Joux Vadisi’nde kuruldu. O tarihten beri de hassas zaman tutma işlevi adına bıkıp usanmadan yeniliklere imza atıyor. Şirket kurucusu Antoine LeCoultre’un ilk icatlarından biri, mikronu ölçebilen ilk alet olan Millionometer’dı. Üstün kaliteli finisaj işlemleri ve zanaatkarlıkla bir araya gelen iddialı ve endüstriye yön veren yenilikler şimdiye kadar 1200’den fazla kalibre geliştiren, şirket çatısı altında saat yapımcılığı ve saatçilik alanında 180 farklı uzmanlık barındıran, 400’ü aşkın kayıtlı patenti bulunan ve şirkete ait Métiers Rares atölyesinde guilloche ile grand feu mineleme gibi asırlık dekorasyon tekniklerine hayat veren Jaeger-LeCoultre’nin onurlandırdığı gelenekler arasında. Grande Maison, 2019 Salon International de la Haute Horlogerie’de sabit güç mekanizması, Westminster çan melodili dakika tekrarlayıcı ve perpetuel takvim özellikleriyle donatılmış ilk gyrotourbillon Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel modelini saat severlerin beğenisine sunuyor.

  Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel modelinin işlevleri

  Kullanımı daha kolay bir saat geliştirmek amacıyla boyutları küçültülen bileşenlerle yeniden tasarlanan tourbillon ile Jaeger-LeCoultre’un beşinci gyrotourbillon modeli

  Melodik ahengi optimize etmek için sessizlik-azaltma mekanizmasıyla donatılan ve Londra’daki ünlü Big Ben saat kulesinin çan sesini taklit eden Westminster çan melodili dakika tekrarlayıcı  Hassas tourbillon’a kesintisiz enerji sağlayan bir dakikalık sabit güç mekanizması sayesinde son derece dakik, atlayan dakika kolu ve daha hassas dakika tekrarlayıcı mekanizması

  Geleneksel haut-de-gamme finisaj işlemini modern, kullanımı rahat ve mekanik saat yapımcılığı hiyerarşisinin zirvesindeki saatlerle harmanlayan şık, yeni ve çağdaş estetik görünüm

  Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel modeli 2004 Master Gyrotourbillon 1, 2008 Reverso Gyrotourbillon 2, 2013 Master Grande Tradition Gyrotourbillon 3 Jubilee ve 2016 Reverso Tribute Gyrotourbillon’un ardından Jaeger-LeCoultre’nin çıkardığı gyrotourbillon’un son nesil üyesi.
  İki birincilik ödülüne layık görüldüğü 2009 Concours International de Chronométrie zaman tutma yarışmasının da kanıtladığı gibi, hassas tourbillon’lar Jaeger-LeCoultre’un çok başarılı olduğu uzmanlık alanlarından biri. Yüksek hassasiyetli tourbillon’lar tasarlama gücü, görsel açıdan da büyüleyici Gyrotourbillon saatlerinin yapımı için gereken üstün mühendislik becerisiyle birlikte ilerliyor. Zira büyük boyutlu gyrotourbillon’un hatırı sayılır enerji ihtiyacına karşın, saatin performansı hiçbir şeyden etkilenmemeli. Gyrotourbillon’un gereksinimleriyle kusursuz kronometrik talepleri uzlaştırmak ancak 186 yıllık saat üreticisinin sahip olduğu deneyim ve maharetle yakalanabilen hassas bir dengenin sonucu.

  SIHH 2019, ART OF PRECISION, GYROTOURBILLON 5, Hybris Mechanica, Master

  Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel, çok-eksenli tourbillon’lar alanında daha fazla gelişme kaydetmek adına daha önceki Gyrotourbillon saatlerinde bulunanlardan önemli ölçüde küçük bir tourbillon içeriyor. Mekanizmanın boyutunu küçültmek ekseriyetle hata payını da düşürmek anlamına gelir; başarılı minyatürleştirme çalışılmalarının fazlasıyla değerli ve kompleks kabul edilmesinin nedeni de bu. Jaeger-LeCoultre daha küçük bir tourbillon tasarlayarak gerçekten rahat takılabilen bir Gyrotourbillon yarattı ve yüksek komplikasyon özelliklerini günlük kullanım keyfiyle saate ve bileğe taşıdı.
  Londra’daki Westminster Sarayı’nda bulunan Big Ben saatinin ünlü melodisine herkes aşinadır. Westminster çan sesinin dört bölümlü melodisi her çeyrek saatte farklı sekanslar ve farklı uzunluklarda çalınan dört notadan oluşur. Dakika tekrarlayıcı aktive edildiğinde, çeyrek saatleri belirten Westminster çan melodisini üretmek için dört set gong ve tokmak kullanan Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel, kendisini prestijli çınlamalı saatlerin arasına yerleştiren kompleks bir mekanizma ihtiva ediyor.
  Vuruşlar arasındaki kesilmeler ve sessiz boşluklar en güzel çan melodisini bile bozabilir. Ahenkli bir melodi yaratmak amacıyla Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel’de çan mekanizmasına entegre bir sessizlik-azaltma fonksiyonu bulunuyor. Bu mekanizma, melodi setinin tamamının atlanması halinde bile dakikalar vurmadan önce kaçırılan bölümlerle ilgili olarak zaman gecikmesi oluşmasını engelliyor. Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel aktive edildiğinde melodinin her aşamasında saat vuruşları, çeyrek saat vuruşları ve dakika vuruşları benzersiz biçimde birbirine bağlanıyor.

  Enerjiye aç tourbillon’a, kronometre becerisini etkilemeden yeterli miktarda güç tedarik eden bir dakikalık sabit güç mekanizmasıyla Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel’in kalbinde hassasiyet yatıyor. Sabit güç mekanizması remontoir d’égalité diye bilinen, belirli aralıklarla ana yayla desteklenen ve mekanizmanın düzenleyici organını koruyarak ikinci bir güç kaynağı işlevi gören bir yay içeriyor.
  Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel’de sabit güç mekanizmasının bir avantajı daha var. Dakika dişlisinin hareketini düzenleyerek, zaman gösteriminde müthiş bir dakiklik sunan zıplayan dakika kolunu yaratıyor. Üstelik dakika vuruşunu kontrol eden mekanizma, tekrarlayıcının dakikalar arasında aktive edilmesi durumunda melodinin çalması ve zamanın bir dakika farkla gösterilmesi olasılığını kapsayan çalma hatasını tamamen bertaraf eden bu bir dakikalık atlama sistemini de takip ediyor.
  Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel, Jaeger-LeCoultre’da seçkin saat yapımcılığının sinemasal virtüözlüğünü vurgulayan çok-eksenli tourbillon’un ve şirketin en sofistike komplikasyonlardaki uzmanlığını ispatlayan dakika tekrarlayıcının yanı sıra pragmatik kullanımıyla gündelik yaşamı kolaylaştıran bir horolojik fonksiyon barındırıyor: perpetuel takvim. Adından da anlaşılacağı gibi perpetuel takvim daima çalışmak üzere tasarlandı. Farklı uzunluklardaki aylar arasında manuel ayarlama yapmayı gerektirmeden doğru tarihi otomatik olarak gösteriyor. Artık yıllarda Şubat ayının sonundaki ekstra günü bile hesaba katıyor. Perpetuel takvimin yaygın kullanılan konfigürasyonu tek bir yönde ayarlanabilir, fakat Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel kullanıcı deneyimini ve rahatlığını önemseyen bir saat; dolayısıyla tarih mekanizmaya zarar vermeden ileri ya da geri yöne ayarlanabiliyor. Ayrıca ibre tarzı tarih göstergesi enfes bir görünüme sahip döner maşayı mümkün olan en iyi biçimde gözler önüne sermek için tourbillon aralığının üzerinden atlayarak saatin hassaslık vurgusunu pekiştiriyor.
  Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel, seçkin saat yapımcılığı uzmanlığındaki 186 yıllık deneyimin ve günümüze dek devam eden yenilikçilik azminin sonucu. Master Grande Tradition kasanın yuvarlak profilinin öne çıktığı saatin tasarımı, sanatsal miras ve modernliğin bir karışımı. İlk kez Master Ultra Thin Minute Repeater Flying Tourbillon’da görülen dikdörtgen şeklindeki dakika tekrarlayıcı düğmesi, kasanın düzgün hatlarını muhafaza ediyor. Guilloche, yüzey pürüzlendirme-çekiçleme (martelage) ve grand feu mine teknikleri temel seçkin saat yapımcılığı finisaj işlemlerinin ayrılmaz parçaları ve tarihi boyunca JaegerLeCoultre’de uygulandı – özellikle baş döndürücü Hybris Artistica koleksiyonunda mükemmel örneklerine rastlanabilir. Ancak Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel’de bu işlemler ölçülü ve modern bir tarzda kullanılarak büyüleyici çok-eksenli tourbillon’u teşhir eden açık kadran tasarımında doruk noktasına ulaşıyor – koyu mavi grand feu mine ya da daha klasik gümüş damarlı versiyonu üretildi. Bu asırlık teknikler geleneksel haut-de-gamme yüzey bitirme işleminin mekanizmaya yine elle uygulandığı Jaeger

   

  sihh 2018, metiers gyro5

  LeCoultre’un Metiers Rares (nadir el sanatları) atölyesindeki usta zanaatkarlarca maharetle icra ediliyor.
  Hassasiyetin Sesi Saatleri melodik seslerle ifade eden kol saatlerinde uzmanlaşmış saat üreticilerinin sayısı son derece azdır. 1870’ten beri böyle saatler yapan, bu alanda 150 yıllık deneyim ve beceri kazananların sayısı ise çok daha az… Dünyada tarihi ve modern envanterinde 200’den fazla çınlamalı saat kalibresi barındıran tek bir saat üreticisi var: Grande Maison du Sentier, yani Jaeger-LeCoultre.

  Dakika tekrarlayıcı alanında ilk kez Jaeger-LeCoultre’un çıkardığı yenilikleri ve gelişmeleri bünyesinde buluşturan Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel, Grande Maison’un horolojik yaratıcılığının ve ustalığının zirvesini temsil ediyor.

  19’uncu yüzyılda tekrarlayıcı sesleri temelde ankraj-ve-volan mekanizmasıyla üretilirdi, bu mekanizmalar da antika tekrarlayıcılar ile hala eski sistemi kullanan bazı modern saatlerin çınlaması esnasında arkada duyulabilen karakteristik bir vızıltıya neden olurdu. JaegerLeCoultre 1895’te sesi düzenlemek için sürtünme ve merkezcil kuvvetlerden yararlanan yeni bir sessiz vuruş düzenleyicisinin patentini aldı. Günümüzde mekanizma Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel dahil dakika tekrarlayıcı saatlerin çoğunda kullanılıyor.

  Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel’in dakika tekrarlayıcısı ilk kez 2005’te Master Minute Repeater Antoine LeCoultre’de görülen patentli kristal gonglar gibi daha yakın tarihli inovasyonlardan da faydalanıyor. Saatin kadran kristaline kaynak edilen kristal gonglar sentetik safir kristalin üstün ses iletimi nitelikleri sayesinde şimdiye kadar üretilmiş en yüksek ve en net kol saati çınlamasını yaratıyor. Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel gonglara güçlü ve hızlı bir biçimde vurmak için mafsallı ve esnek tasarlanan tokmaklar barındırıyor. Bu tokmaklar ilk kez 2009’da Jaeger-LeCoultre’un diğer yegane Westminster melodili kol saati Hybris Mechanica Duomètre à Grande Sonnerie’de yer aldı. Dakika tekrarlayıcı saatlerde gonglar tipik olarak dairesel enkesitlerle tasarlanır, ama Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel’deki gonglar tokmak vuruşlarına en büyük temas alanı tedarik etmek üzere kare enkesitli formunda tasarlandı ve 2006’dan beri Jaeger-LeCoultre’nin dakika tekrarlayıcı saatlerinde bu form uygulanıyor.

  Hassasiyet Burgacı Her saat mekanizmasında en önemli parça regülatör organı, yani bir saatin zamanı en hassas biçimde ölçmesine izin veren balans çarkı ve balans yayından oluşan düzenektir. Tourbillon ise pozisyon hatalarını bertaraf ederek regülatörün zaman tutma performansını artıran kronometrik bir yükselticidir. Jaeger-LeCoultre’un döner eşapmanlardan ödüllü klasik tourbillon kalibre 978’den, eşiksiz uçan tourbillon’a, çeşitli çok-eksenli Gyrotourbillon saatlerinden, eğik-eksenli Sphérotoubillon ve Master Ultra Thin Minute Repeater Flying Tourbillon’daki uçan balans ile birlikte çığır açan uçan tourbillon’a kadar uzanan şirket içi tourbillon uzmanlığının eşi benzeri yok.
  Jaeger-LeCoultre, tourbillon alanındaki benzersiz çeşitliliğini aynı şekilde derinden kavradığı balans yayı teknolojisiyle destekliyor: Şirket içindeki araçlarla şekillendirerek en gelişmiş tourbillon saatlerinin bazılarında kullandığı ileri teknoloji ürünü küresel balans yayı.
  Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel hassaslık adına çıkılan keşif yolculuğunu sabit güç (constant force) mekanizmasıyla yeni bir seviyeye taşıyor. Sabit güç yayının eklenmesiyle saatin dakik işlemesindeki odak noktası tourbillon’un dönüş çapının ve onun hassas regülasyonun çok ötesine geçiyor. Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel sabit güç mekanizması bir dakikalık dönüşlerde güç tedarikindeki hassasiyeti, zıplayan dakika kolunun zaman gösterimindeki dakikliği ve tekrarlayıcı sesinin dakikliğini vurguluyor.
  Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel
  Çap: 43 mm Kalınlık: 14.08 mm Kalibre: 184 – Manuel Kasa: Beyaz altın Su geçirmezlik: 3 bar Fonksiyonlar: Saat/Dakika, Atlayan Tarih Göstergesi, İki yönlü perpetuel takvim (Gün/Tarih/Ay/Yıl), Gyrotourbillon, Westminster çan melodili dakika tekrarlayıcı Güç rezervi: 50 saat Kadran: Mavi guilloché mine ya da Gümüş damarlı Kasa arkası: Açık Üretim limiti: 18 adet Referans: Q52534E1, Q5253420

  Yorum yok SADECE 18 KİŞİNİN SAHİP OLABİLECEĞİ MODEL: JAEGER-LECOULTRE ,  MASTER GRANDE TRADITION GYROTOURBILLON WESTMINSTER PERPÉTUEL 

  Read More
 • ALTIN KÜRE ‘NİN İKİ ETKİLEYİCİ İSMİ:  BRADLEY COOPER VE IWC 

  Oca 8 • Kısa Haber, Manşet • 232 Views

   

  Bradley Cooper, Beverly Hills’te düzenlenen 76’ıncı  Altın Küre Ödül Töreni’nde taktığı IWC Portugieser Chronograph (IW371482) ile göz doldurdu. Galanın gerçekleştiği Beverly Hilton Hotel’e Irina Shayk ile birlikte gelen Bradley Cooper, gecenin en ilgi gören isimlerinden biriydi. Geçtiğimiz hafta  Palm Spring Uluslararası Film Festivali’nde ilk yönetmenlik denemesini gerçekleştirdiği ‘A Star Is Born’ filmi ile ‘Yılın Yönetmeni’ ödülünü kucaklayan Cooper, başarısı ile yılın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.   2018 yılı başından beri IWC ile güçlü bir işbirliği kuran sanatçı, markanın sinema sanatına olan ciddi yatırımlarını sık sık gündeme getiriyor.

  Altın Küre’nin IWC ile görülen tek ünlü ismi Bradley Cooper değildi kuşkusuz. TV Mini Dizi dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Darren Criss ve farklı kategorilerden aday olan Jason Bateman, Sterling K. Brown, James Van Der Beek, Sacha Baron Cohen gibi önemli isimler ve ödül takdim eden isimlerden oyuncu Justin Hartley de kırmızı halıda bileklerindeki IWC ile göz kamaştırdılar.

  IW377713 Pilot’s Watch Chronograph Edition “Antoine De Saint Exupéry”

   Ryan Michelle Bathe  ve Sterling K. Brown 

   Sacha Baron Cohen

  IW371482 Portugieser Chronograph 

  IW500705 Portugieser Automatic

   

  76th ANNUAL GOLDEN GLOBE AWARDS 

  John Krasinski 

  IW371491 Portugieser Chronograph 

   Jason Bateman 

  IW500704 Portugieser Automatic

  Darren Criss 

  IW356501 – PORTOFINO AUTOMATIC 

   

  Yorum yok ALTIN KÜRE ‘NİN İKİ ETKİLEYİCİ İSMİ:  BRADLEY COOPER VE IWC 

  Read More