• GPHG GRAND PRIX ÖDÜLÜNÜ  BOVET 1822 ALDI

  Kas 12 • Manşet, SAAT • 131 Views

   

  18. kez düzenlenen GPHG, bu yıl daha fazla yeniliğe ve yarışmacı firmaya kapılarını açtı böylece merakları en yüksek noktaya taşıdı. Özel bir jüri tarafından ön elemesi yapılan saatler, belirlenen ülke ve şehirlerde dünya turunu tamamladıktan sonra 9 Kasım’da Cenevre’de düzenlenen gecede yarışmanın Grand Prix Büyük Ödül’ün sahibi Bovet 1822’nin oldu.

  Cenevre’de 9 Kasım akşamı saatçilik heyecanı daha farklı esti ve Saat Oscar’ları olarak adlandırılan Grand Prix d’Horlogerie de Geneve (GPHG)18. kez merakla beklenen sonuçlarını muhteşem bir organizasyonla açıkladı. Sıra dışı modellerin uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilmesi sonucunda büyük ödül olan “Aigulle d’Or”u  Bovet 1822, Recital 22 Grand Recital saati ile aldı.

  195 model ve 106 saat markası ile başlayan 2018 GPHG daha sonra ön elemeyi geçen 12 kategoriden 6’şar saat ile finale doğru yoluna devam etti. Her zamanki gibi aktör Edouard Baer’in sunumunda gerçekleştirilen gecede toplam 17 ödül dağıtıldı.

  Aiguille d’Or “Grand Prix : Bovet 1822, Récital 22 Grand Récital
  Revival Prize: Vacheron Constantin, Historiques Triple calendrier 1942
  Yenilikçi Saat Ödülü: Krayon, Everywhere Horizon
  Kadın Saat Ödülü: Chanel, Boy-friend Skeleton
  Kadın Komplikasyon Saat Ödülü: Van Cleef & Arpels, Lady Arpels Planétarium
  Erkek Saat  Ödülü Akrivia, Chronomètre Contemporain
  Erkek Komplikasyon Ödülü: Laurent Ferrier, Galet Annual Calendar School Piece
  Kronograf Saat Ödülü: Singer Reimagined, Singer Track1 Hong Kong Edition
  Kronometri Saat Ödülü: De Bethune, DB25 Starry Varius Chronomètre Tourbillon
  İstisnai Mekanik Saat Ödülü:  Greubel Forsey, Grande Sonnerie
  Spor Saat Ödülü: Seiko, Seiko Prospex 1968 Diver’s Re-creation
  Mücevherli Saat Ödülü: Van Cleef & Arpels, Secret de Coccinelle
  Sanatsal El İşçiliği Saat Ödülü: Hermès, Arceau Robe du soir
  “Petite Aiguille” Ödülü: Habring2, Doppel-Felix
  Challenge Saat Ödülü: Nomos Glashütte, Tangente neomatik 41 Update
  Halk Ödülü: Konstantin Chaykin, Clown
  Özel Jüri Ödülü: Jean-Claude Biver, LVMH Group Saat Bölümü, Hublot & Zenith

   

  BÜYÜK İBRE ÖDÜLÜ  

  BOVET 1822  RÉCITAL 22 GRAND RÉCITAL

  Bovet 1822 Récital 22 Grand Récital,18 K pembe altın 46,3 mm kasa içerisinde yarı açık kasası ile Sıradışı Mekanik Saatler arasından yarışmaya katıldı ve 18. GPHG’nin büyük ödülü olan “AIGUILLE D’OR”un bu yıl ki kazananı oldu. Başa dönüm dakika sayacı, 18 Shooting Star Tourbillonu asimetrik kadran içerisinde uygulama farklılığı ile yerleştirildi. Başa dönüm devamlı takvim, güç rezerv göstergesi, gün, ay, yıl, tarih fazlarına sahip.  60 adet sınırlı olarak üretildi. Bovet’nin sahibi Pascal Raffy tarafından 2 yıl önce başlatılan şiirsel saat ustalığının 3. bölümünün bir ürünü.

   

   

   

   

   

  REVIVAL SAAT ÖDÜLÜ  

  VACHERON CONSTANTIN, HISTORIQUES TRIPLE CALENDRIER 1942

  Yüksek saatçilik markası Vacheron Constantin Historique Triple Calendrier 1942 ile Revival ödülünün sahibi oldu. 1940’ların ikonik modellerinden ruh alan model tam takvime sahip. 40 mm kasa çapı ve 30 metre su basıncına dayanıklı. 65 saat güç rezervi özelliğine sahip.

   

   

   

   

   

  YENİLİKÇİ SAAT ÖDÜLÜ

  KRAYON, EVERYWHERE HORIZON
  Beyaz ve gri altın kasası 43 mm çapında. Kendinden kurum mekanik

  mekanizması 80 saat güç rezervinde. Sadece 1 adet olarak üretildi.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  KADIN SAAT ÖDÜLÜ

  CHANEL, BOY-FRIEND SKELETON

  Markanın sekizgen kasası, N0 5 şişesinin ve Place Vendome’un ikonik tasarımını taşıyor. İlk kez 2015 yılında tanıtılan Boy-Friend saati kalibre 3 ile sunuluyor. Elle kurum mekanizmaya sahip. Pembe altın kasasına deri kayışı eşlik ediyor.

   

   

   

   

  KADIN KOMPLİKASYON SAAT ÖDÜLÜ

   VAN CLEEF & ARPELS, LADY ARPELS PLANÉTARIUM

  38 mm çapındaki beyaz altın kasası içerisinde büyüleyici bir mücevher ustalığı ve komplikasyon özelliklerini birleştiriyor. Kendinden kurum mekanizmaya sahip ve 40 saat güç rezervi var.

   

   

   

   

   

   

   

   

  ERKEK SAAT ÖDÜLÜ

  AKRIVIA, CHRONOMÈTRE CONTEMPORAIN

  25 adet limitli olarak üretildi. Elle kurum mekanik mekanizmaya sahip ve 100 saat güç rezervi var. 38 mm çaplı kasası pembe altından tasarlandı. 100 saat güç rezervine sahip.

   

   

   

   

  ERKEK KOMPLİKASYON ÖDÜLÜ

  LAURENT FERRIER, GALET ANNUAL CALENDAR SCHOOL PIECE

  Çelik kasası 40 mm çapında ve 12.64 mm kalınlığında. Elle kurum mekanizma ile hayat bulan model Laurent Ferrier’in kendi atölyelerinde üretildi. 80 saat güç rezervi bulunuyor.

   

   

   

   

   

  KRONOGRAF SAAT ÖDÜLÜ

  SINGER REIMAGINED, SINGER TRACK1 HONG KONG EDITION

  İleri teknoloji ile elde edilen seramik bir kasaya sahip. Kendinden kurum mekanik bir model.60 saat güç rezervi 100 metre su basıncına dayanma özelliği bulunuyor.

   

   

   

  KRONOMETRİ SAAT ÖDÜLÜ

  DE BETHUNE, DB25 STARRY VARIUS CHRONOMÈTRE TOURBILLON

   

  Titanyum kasası içerisinde yıldızlarla süslü koyu mavi kadranı karakteristik bir De Bethune modeli görünümde. Elle kurum mekanik mekanizması 96 saat güç rezervine sahip. 20 adet limitli sayıda üretildi.

   

   

   

   

   

   

   

  İSTİSNAİ MEKANİK SAAT ÖDÜLÜ

   GREUBEL FORSEY, GRANDE SONNERIE

  Elle kurum mekanik mekanizmasına titanyum 43.5 mm.lik kasası ev sahipliği yapıyor. 72 saat güç rezerv özelliği bulunuyor.

   

   

   

   

  SPOR SAAT ÖDÜLÜ

  SEIKO, SEIKO PROSPEX 1968 DIVER’S RE-CREATION

  Çelik kasası kendinden kurum mekanizmasını koruyor. 55 saat güç rezervi ve 36.000 titreşim /saat özelliklerine sahip. Prospex ailesine ait model 1500 adet üretildi.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  MÜCEVHERLİ SAAT ÖDÜLÜ

  VAN CLEEF & ARPELS, SECRET DE COCCINELLE

  Yüksek mücevhercilik markası olan Van Cleef &Arpels’in saatlerinde hem değerli taşları hem de saat komplikasyonlarını başarı ile bir araya getiriyor.  Sevimli uğur böceğinin gizlediği saat elle kurum mekanik mekanizmalı ve 32 saat güç rezervine sahip.  Sadece 1 adet üretildi.

  SANATSAL EL İŞÇİLİĞİ SAAT ÖDÜLÜ

  HERMÈS, ARCEAU ROBE DU SOIR

  Hermes, mozaik işlemenin en güzel örneklerinden birini sunuyor. Sadece 12 adet üretilen nadide el işçiliği parçanın kasa çapı 41 mm ve kendinden kurum mekanizmayla çalışıyor.

   

   

   

   

   

   

   

  “PETITE AIGUILLE” ÖDÜLÜ

  HABRING2, DOPPEL-FELIX

  Elle kurum mekanik saatin üreticisi Habring, saat ustası ve tasarımcısı çift olarak saat dünyasına son yıllarda renk katıyorlar ve özellikle yarışmalardaki iddialı modelleri ile dikkat çekiyorlar. Dopel Felix 48 saat güç rezervinde.

   

  CHALLENGE SAAT ÖDÜLÜ

  NOMOS GLASHÜTTE, TANGENTE NEOMATİK 41 UPDATE

  Kendinden kurum mekanik bir model, 42 saat kesintisiz çalışabiliyor.  50 metre su geçirmezlik özelliği bulunuyor. 41 mm.lik kasa çaplı klasik erkek saati görünümü Tangente’de ikonik bir model dönüşüyor.

   

   

   

   

  HALK ÖDÜLÜ

  KONSTANTIN CHAYKIN, CLOWN

  Rus saat ustası Konstantin Chaykin’in ürettiği model  limitli olarak 27 adet tasarlandı. Kendinden kurum mekanik ve 38 saat güç rezervine sahip.

   

   

   

   

   

   

  Jean-Claude Biver, President du Conseil d’administration de Hublot, CEO de Tag Heuer et Directeur du pole horloger LVMH. Nyon, Novembre 2015 © Fred Merz | lundi13

  Özel Jüri Ödülü: Son  günlerde sağlık problemleri nedeniyle operasyonel çalışmalarını yapmayacağını ama   LVMH Group Saat Bölümü başkanlığına devam edeceğini açıklayan  Jean-Claude Biver, jüri tarafından özel ödüle layık görüldü.

  Yorum yok GPHG GRAND PRIX ÖDÜLÜNÜ  BOVET 1822 ALDI

  Read More
 • ATATÜRK’ÜN ANISINA ÇOK ÖZEL SAAT

  Eki 31 • Manşet, SAAT • 193 Views

  Cumhuriyet’in 95. yıl dönümünde, İsviçreli saat markası Corum’dan Coin Watch ATA Limited Edition ile Mustafa Kemal ATATÜRK’e sonsuz saygılarını en iyi bildiği yoldan en güzel şekilde sunuyor.

  Özellikle 2019’un yükselen trendi olan heritage akımı markaların her zaman daha yaratıcı olduğu koleksiyonları kendi DNA’ları ile yaratımlarına geri dönüş imkânı sağlıyor. Corum için önemli bir saat ailesi olan Heritage, 1955’ten beri tarih ve mirastan ilham alarak ikonik modellerini üretiyor. Yaratılan bu modellerin her biri de tarihin önemli anlarına dokunan veya izler taşıyan tasarımlardan oluşuyor. Bu yıl Şark Saatçilik’in değerli girişimleri sonucunda Türkler için en anlamlı Corum modeli de dünyaya gelmiş oldu. Yaratıcı ve cesur İsviçre markası Corum, Cumhuriyet’in 95. yıl dönümünde; adı hem Türkiye Cumhuriyeti hem de dünya tarihine altın harflerle yazılmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e sonsuz saygılarını sunarak Coin Watch Ata Limited Edition’ı yarattı. Kalıcılık mirasını, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün eşsiz önderliğiyle harmanlayan Corum, 2018 yılına özel beş adetle sınırlı sayıda üretti.

  Corum’un en özel koleksiyonlarından Heritage Artisans Coin Watch, ilk olarak 1964 yılında saat tutkunlarıyla buluştu. Coin Watch’ların tasarımı o kadar özgündü ki, kuşaklar boyunca devlet başkanları, siyasetçiler, sanatçılar, tasarımcılar ve saat tutkunları bileklerinde taşıdı. Türk milletinin de değişmez lideri Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ATA Lira ile koleksiyonuna katarak adeta   29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyeti ilanını  kutluyor.

  Corum Heritage Artisans Coin Watch Ata Limited Edition, 22 ayar, ATA Lira kadrana sahip. Her bir saatte kullanılan Ata Lira, Darphane ve Damga Matbaa Genel Müdürlüğü tarafından üretiliyor. CO 082 otomatik mekanizması, 42 saatlik güç rezervi sağlıyor ve saatte 4 Hz/28.800 vph salınım yapıyor. Coin Watch ATA Limited Edition, 43 mm çapta ve7,60 mm inceliğinde. Antirefle safir camın altında CORUM yazısı ve logosu bulunuyor. Bu ikonik saatin kasası ve kurma kolu 18 ayar 3N altından ve kurma kolunu 0.17 karatlık bir pırlanta süslüyor. Corum Heritage Artisans Coin Watch ATA Limited Edition, siyah renkteki timsah derisi kayışla birlikte geliyor. Kayışı, 18 ayar 3N altından bir toka ile tamamlanıyor.

   

  Yorum yok ATATÜRK’ÜN ANISINA ÇOK ÖZEL SAAT

  Read More
 • Günün her saati sizinle… CARTIER

  Eki 26 • HABER, KADIN SAATLERİ, Kısa Haber, SAAT • 110 Views

   

  Ve Ballon Blanc de Cartier koleksiyonuna ait en yeni tasarım şimdi karşınızda! Güneş ışığını özümseyen kadran, kılıç tasarımındaki akrep ve yelkovan, çakıl taşını andıran kasa…Ballon Bleu de Cartier koleksiyonuna ait bu yeni saatin kodları, ortak bir imzada bir araya geliyor. Modelde, mavi safir kabaşon kurma kolunun yerine, değişik ve gösterişli edasıyla saat 4 yönüne yerleştirilmiş bir pırlanta göze çarpıyor. Bu son derece feminen mücevher saat, tek başına veya aksesuarlarla günün her saati için ideal.

  Yorum yok Günün her saati sizinle… CARTIER

  Read More
 • RICHARD MILLE NEW YORK’TA  EN BÜYÜK BUTİĞİNİ AÇTI

  Eki 26 • Manşet • 112 Views

  Richard Mille, dünyadaki en büyük butiğini New York Manhattan 57. caddede 390 metrekarelik bir alanda açtı. Böylece marka Amerika kıtasındaki 9. butiğine erişmiş oldu. Yeni bir mimari tasarıma sahip olan butik bol güneş alan iki katlı bir yapı içerisinde yer alıyor. 45 metre uzunluğunda LED ışıklarla aydınlatılmış iki katlı şeffaf duvar, ülkenin batı yakasının en uzun gökdeleninin girişinde ışıldayan bir görünüm sunuyor. Toplam 37 bin pound ağırlığındaki 24 masif cam panel, Richard Mille’in RM 008 Tourbillon mekanizmasını temel alan çarpıcı bir oyma işçiliği oluşturmak amacıyla teker teker işlenmiş ve üç katman olarak tasarlanmış.

  Yorum yok RICHARD MILLE NEW YORK’TA  EN BÜYÜK BUTİĞİNİ AÇTI

  Read More
 • MICHAEL KORS’DAN GÜMÜŞ TAKI KOLEKSİYONU

  Eki 10 • ANNELER GÜNÜ, MÜCEVHER • 318 Views

   

   

  Michael Kors; gümüş, yarı değerli taşlar,ışıltılı aksamlar ve 14 karat altın ile rodyum’dan oluşan yeni takı koleksiyonunu sundu. Detaylardaki zenginlik ve zamansız tasarımın birleşimindeki uyum ortaya zarif kolyeleri, bileklikleri, yüzük ve küpelerden oluşan günlük kullanıma uygun bir koleksiyonu çıkardı.

   

  Yeni koleksiyon, Mercer Lock ile moda dünyasına merhaba derken, ikonik öğe ilhamını Michael Kors’un ilk mağazasını açtığı New York’taki ünlü SoHo bölgesindeki Mercer sokağından aldı. Lansmanda kilit motifi üzerine kurgulanmış birbirinden farklı ama aynı zamanda da birbiriyle alakalı 3 farklı hikaye bulunuyor. İlk hikaye olan Mercer Link, asma kilidin yeniden tasarlanması ile ortaya çıkan şık zincir link. İkinci hikaye ise, Kors Color, kişiselleştirilebilen değerli taşların hayattaki özel anları kutlama üzerine tasarlandığı bir tasarım oldu. Son hikaye ise, Custom Kors, günlük kombinlerinizle kolaylıkla eşleştirebileceğiniz kolye, bilezik ve yüzüklerinize ekleyebileceğiniz bir grup charm’dan oluşuyor.

   

  MERCER LINK

  Mercer Lock, “M” harfini yansıttığı şekliyle Michael Kors markası ile özdeşleşirken, “Çocukluğumda birçok kez farklı şekillerde M harfini çizerdim. Bu harfin gücü, cazibeyi ve grafik öğeleri yansıtan mimari bir yanı var bence.” diyor Michael Kors. Şimdi, Mercer Link ile kilit şekli geleneksel zincirden farklı olarak daha özgün ve sofistike bir havaya bürünüyor.

   

  KORS COLOR

  Bu hikaye içinde zengin renkleriyle tasarlanan yarı değerli taşların olduğu bileklik ve kolyeleri barındırırken, modaseverlere kişisel stillerini yansıtmak için sevdikleri rengi veya uğurlu taşlarını seçme imkanı da veriyor.

   

  CUSTOM KORS

  Takı çok kişisel bir aksesuardır ve Custom Kors koleksiyonu da değiştirilebilen farklı charm’ları ile kişiselleştimeyi doğru tasarımlarla yapmayı hedefliyor. Topladığınız charm’larla kendi hikayenizi yaratabilir ve kıyafetinizle kombin yapabilirsiniz.

  Yorum yok MICHAEL KORS’DAN GÜMÜŞ TAKI KOLEKSİYONU

  Read More
 • COLUMBIA MONTRAIL KOLEKSİYONU PATİKALARIN GÖZDESİ…

  Eki 10 • MODA ERKEK, MODA KADIN, YAŞAM • 224 Views

   Sezonun değişken hava koşularına karşı koruma  ve kaygan zeminlerde üstün performans için tasarlanan Columbia Montrail koleksiyonu ile patikaların hakimi olacaksınız!

  Açıkhava aktivitelerinin üstün performans markası Columbia, kış sezonunda üstün koşu performanslarını garantiliyor.Mevsimin yağmurlu ve rüzgarlı hava koşullarında kuru ve konforlu koşu deneyimi için test edilip onaylanan ColumbiaMontrail koleksiyonu, Columbia mağazalarında aktif hayat tutkunlarını bekliyor.

   

  Columbia’nın Outdoor’un her alanında olduğu gibi koşu konusundaki uzmanlığını ortaya çıkaran Montrail serisi, Bajada III koşu ayakkabıları ile ıslak ve kaygan zeminlere meydan okuyor. Columbia Sportswear’ın sponsorluğunu üstlendiği dünyanın en zorlu patika yarışlarından UTMB’de sporcuların tercihi olan Bajada III, yumuşak astar yapısı ile sizi sıcak tutarken, dayanıklı griptonit dış tabanı ise farklı zeminlerde üstün tutuş sağlıyor.   Bajada III, destekleyici Fluid Foam teknolojisine sahip orta tabanı ve Trail Shields tekniği ile  yaratılan tek parça köpüksü taban teknolojisi sayesinde dengeli ve konforlu bir koşu deneyimine davet ediyor.

  Koleksiyonda yer alan t-shirt, şort ve taytlar,teri hızla buharlaştıran yüksek performanslı nem teknolojisi Omni-Wickve aktif ter soğutma özellikli Omni-Freeze Zero sayesinde koşu sırasında konfor sunuyor.

  Columbia Montrail koleksiyonu, Titan Lite Wind breaker II rüzgârlık ile dikkat çekiyor. Koşu performanslarında kuru ve konforlu tutan rüzgarlıklar patikalarda en büyük destekçiniz olacak.

   

  Yorum yok COLUMBIA MONTRAIL KOLEKSİYONU PATİKALARIN GÖZDESİ…

  Read More
 • RICHARD MILLE, CIRCUIT PAUL RICARD’IN RESMİ ORTAĞI

  Eki 9 • Manşet, SAAT • 268 Views

   

  RICHARD MILLE, ADRENALİN TUTKUSUNA DEVAM DEDİ ve CIRCUIT PAUL RICARD’IN RESMİ ORTAĞI OLDU

  Richard Mille, Abu Dabi Yas Marina ile imzalanan ortaklığının ardından bir pistle yapılan ikinci iş ortaklığını yaparak Paul Ricard’ın resmi ortağı olduğunu açıkladı.

  Motor yarışlarına ve hız sporlarına düşkünlüğü ile tanınan Richard Mille, Circuit Paul Ricard ile resmi ortaklığa giderek adrenalin tutkusunu bir kez daha kanıtladı. Le Mans Classic ve Chantilly Arts & Elegance gibi büyük spor otomobil etkinliklerinde yer alan ve markanın Formula 1 takımları ve sürücüleriyle ilişkisi sayesinde bir çok inovasyona öncülük eden Richard Mille, hızın efsane cephelerinden birine daha imzasını attı; Circuit Paul Ricard.

  Fransa’nın Var bölgesinde bulunan Le Castellet’te 1970 yılında açılan pist, bugüne kadar spor tarihinin en unutulmaz yarışlarına sahne oldu. Fransa’nın Formula 1 Grand Prix’i, Bol d’Or ile dört ve iki tekerlekli sayısız mekanik test, Circuit Paul Ricard’ın efsaneye dönüşmesini sağladı. Pistin tarihindeki yeni sayfa ise, Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın Fransa’ya tekrar geçtiği 24 Haziran 2018’de açıldı.

  Teknik inceliğin, performansın ve hafiflik arayışının en uçlarda yaşandığı yarış arabalarına saat yapımı kadar tutku besleyen Richard Mille, adını resmi saat ortağı olarak Circuit Paul Ricard’a da taşımaya karar verdi. Richard Mille, yarış pisti boyunca yer alan video ekranlarında, pistin araç filosunda ve ayrıca halka, basına ve VIP alanlarında yer alacak. Marka, sahaların ve ana tribünlerin tam karşısındaki girişte kurulu dev saat kulesi Tour Chrono’yu da marka için yeniden tasarlayacak.

  Circuit Paul Ricard’ın yöneticisi Stéphane Clair, Richard Mille ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden ve ortak tutkularını, teknolojiye verdikleri değeri, öncü bir ruhu ve motor sporlarını sergilemekten duydukları mutluluğu paylaşarak tasarımının Richard Mille ekiplerine ait olduğu için büyük bir başarı örneği olan Tour Chrono’nun, Circuit Paul Ricard gibi dünyaca ünlü bir pistte pozisyonlar ve zamanlamalarla ilgili anlık güncellemeleri paylaşması ve yarışın kendisini canlı olarak vermesi nedeniyle kilit rol oynadığını söyledi.

  Yorum yok RICHARD MILLE, CIRCUIT PAUL RICARD’IN RESMİ ORTAĞI

  Read More
 • ZENITH’DEN ANLAMLI ORGANİZASYON!

  Eki 5 • Manşet • 248 Views

  90 bini aşkın centilmen, 102 ülkedeki 650 şehirde, prostat kanseri ve erkek mental sağlığı hakkında farkındalık yaratmak amacıyla motosikletlerini Bağdat Caddesinde sürdüler. Bu anlamlı  “The Distinguished Gentleman’ s Ride” etkinliğinin sponsorlarından biri de Zenith.

   

  Klasik ve nostaljik motosiklet severler, bu yıl da prostat kanseri ve erkek mental sağlığı çalışmalarına destek olmak için Seçkin Beyefendinin Sürüşü için İstanbul’ da bir araya geldiler…Movember Derneği’ne ve derneğin prostat kanseriyle mücadele ve erkek mental sağlığına desteğine katkıda bulunmak için gerçekleştirilen bir etkinlik.

  102 ülke, 650 şehir. 91.000’den fazla iyiliksever insan ve motosikletleri, iyi bir sebep için bir araya geldi.

  Hepsinin ortak yönü ne? Tören geçidinde Vintage motosiklet ailesine ait olan cafe racer’lar, bobber’lar, scrambler’lar ve diğer benzersiz geliştirilmiş modeller yollarda gümbür gümbür ilerlerken kaldırım taşları titredi.

   Amaç ne? Ödenekleri artırmak. Movember Derneği’nin prostat kanseriyle mücadele ve erkek mental sağlığı programlarını finanse etmek için düzenlediği açık artırmaya destek olmak için yapılan bir etkinlik.

  İstanbul Kalamış Set Tur Marina’dan başlayan sürüş sahil yolunu takip ederek Suadiye’den Bağdat Caddesinden dönüldü ve yine başlangıç noktasında sona erdi. Eğlence ve sunumlarla organizasyon devam etti ve sürücüler ile motosiklet tutkunları güzel anlar yaşadılar.

   

   

   

  www.Gentlemansride.com/zenithteam

   

  Yorum yok ZENITH’DEN ANLAMLI ORGANİZASYON!

  Read More
 • OMEGA, TEKRAR UZAYDA: FIRST MAN

  Eki 5 • Manşet, SAAT • 201 Views

  Amerika’da 12 Ekim’de vizyona girecek olan First Man, uzay tutkunlarının hayranlıkla izleyeceği bir öyküye sahip. Altı dalda Akademi ödülü alan filmin öyküsü aya ilk ayak basan insan Neil Armstrong’un uzaya uçuşunu anlatıyor. Apollo 11 ile uçuşu, bu önemli görevin eşi ve çevresi ile olan ilişkileri üzerindeki etkisi konu alınıyor. James R. Hansen’in kitabından uyarlanan filmde, tarihi Apollo 11’e bir de Amstrong’un gözüyle bakıyoruz.

   

  Film süresince Armstrong’u canlandıran, Ryan Gosling’in bileğinde ve oyuncularda Omega’nın çeşitli modellerini görüyoruz. Universal Picture stüdyolarından çıkan First Man’de zaman makinesi olarak Omega’nın seçilmesi tabi ki rastlantı değil. Omega, uzay araştırmaları konusunda rakipsiz bir mirasa sahip. NASA, 1964 yılında hızlanan uzay programı içerisinde ideal saat arayışına girdiği dönemde tüm zorlu testlerden başarıyla geçen bir tek Omega Speedmaster’dı. Sonuç olarak da 1965 yılında “Tüm İnsanlı Uzay Görevleri için Uçuş Niteliği”ne sahip oldu. O andan itibaren de NASA İnsan Uzay Uçuş Programı’nın tek saati olarak Omega görevlendirildi.

  Speedmaster, hala uzay uçuşlarında kullanılıyor ve Uluslar arası Uzay İstasyonu’nun da zaman tutucusu olarak öne çıkıyor. Böyle anlamlı ve başarılı geçmişe sahip olan marka, tarihi anın doğal bir parçası olarak 1969 yılında Apollo 11 görevi sırasında Ay’ın üzerinde takılan ilk saat unvanına da sahip oldu.  First Man filmin yapım ekibi, saatleri Apollo astronotlarının ve diğer oyuncuların bileklerine mekan gözeterek en doğru şekilde yerleştirdiler.

   

  OMEGA SPEEDMASTER ST 105.003 modeli, başrol oyuncusunun NASA’da ki Apollo eğitimi sırasında bileğinde görüyoruz. Aynı modeli, 1965 yılında Gemini Projesi’nde astronot Ed White’ın ilk Amerikan uzay yürüyüşünde de taktı.

   

   

   

   

  OMEGA SPEEDMASTERST 105.012, Ünlü Moonwatch, Apollo 11 astronotlarının tarihi görevlerini ve Ay’a inişlerini canlandıran aktörlerin bileklerinde yer alıyor.

   

   

   

   

   

   

  OMEGA CK 2605, Ryan Gosling Amstrong’un günlük hayatını canlandırdığı sahnelerde taktığı model.

   

   

   

   

   

   

  OMEGA (STOPWATCH) KRONOMETRE,1960’larda NASA mühendislerinin eğitim aldıkları süreleri canlandıran sahnelerde görüyoruz.  Marka Olimpiyat Oyunları Resmi Zaman Tutucusu olarak spor ve hassas zamanın ölçümü konusunda önemli bir tarihe sahip.

   

  Yorum yok OMEGA, TEKRAR UZAYDA: FIRST MAN

  Read More
 • BREITLING’DEN Üst düzey pilot kronografı ; Chronomat B01 Chronograph 44

  Eki 5 • Manşet • 212 Views

   

  Mekanik gücü temsil eden Chronomat serisinin yeni versiyonu Chronomat B01 Chronograph 44, mavi ve gri olmak üzere iki kadran seçeneğiyle sunuluyor.

   Breitling, ünlü Chronomat serisinin çarpıcı yeni versiyonunu saat severlerin beğenisine sundu. Saatin kasasında saten fırçalama tekniğini kullanan marka, ünlü Pilot modeli çelik bileziği ile görünümü tamamlamış. Bu yeni modeli özel kılan bir diğer özellik ise, Breitling’in ünlü Kalibre 01’inin saate hayat veriyor olması.

  COSC-sertifikalı kronometre, Kalibre 01 sayesinde 70 saatlik güç rezervine sahip. Yani Perşembe günü uzun bir hafta sonu için kolunuzdan çıkardığınızda, yeni haftaya başlarken o hala size doğru zamanı gösteriyor olacak.

   

  Bu sıra dışı kronograf; “Black eye” mavi ve “Black eye” gri kadran olmak üzere iki seçenek ile karşımıza çıkıyor. Saat işaretleri, akrep ve yelkovan patenti Breitling’e ait olan, her türlü ışıkta okunmayı kolaylaştıran Super-LumiNova® ile kaplandı. Küçük saniye, 30 dakika ve 12 saatlik kronograf göstergeleri kadrana saat9, 6, 3 konumunda yerleştirilmiş.

  Yorum yok BREITLING’DEN Üst düzey pilot kronografı ; Chronomat B01 Chronograph 44

  Read More