SINIRLI ÜRETİM YENİ ASTON MARTIN

13 Ekim 2015 14:26

Sınırlı sayıda üretilen Aston Martin DB9 GT Bond Edition, Aston Martin Türkiye distribütörü olan D&D Motorlu Araçlar güvencesi ile Türkiye’de de satışa sunulacak.

Dünya’nın en meşhur casusu olarak tanınan ve beyaz perdenin en beğenilen film serilerinden biri olan James Bond’un otomobil tercihi yine Aston Martin oldu. Lüks İngiliz markasının sınırlı sayıda ürettiği DB9 GT Bond Edition modeli, Aston Martin Türkiye distribütörü olan D&D Motorlu Araçlar işbirliği ile Türkiye’ye getirilerek satışa sunulacak.

Yarım yüzyılı aşkın süredir devam eden Aston Martin ve James Bond birlikteliğine, kutlama niteliğinde özel olarak tasarlanan DB9 GT Bond Edition, 540 beygir gücü ile bugüne kadarki en güçlü DB9 olan DB9 GT’yi temel alarak üretildi. Özel olarak tasarlanan bu eşsiz model; donanım, ekipman ve aksesuarlarındaki bazı ayrıcalıkları da beraberinde getiriyor.

Sadece 150 adet üretilecek

DB9 GT Bond Edition, kendine özgü özel tasarımlarının dışında kullanıcıları için de çok prestijli  bir otomobil olarak piyasaya çıkıyor. Çünkü bu seriden dünyada sadece 150 adet üretilecek. Sınırlı sayıda üretilecek olan bu özel otomobil, 6.0 litre V12 motorlu grand tourer ile 6750 devirde 540 beygir güç ve 5500 devirde 620 Nm tork üretebiliyor. 100 km’ye 4,5 saniyede çıkan DB9 GT Bond Edition en yüksek hızda ise 295 km’ye ulaşabiliyor.

Spectre Silver boya ile önde ve arkada gümüş Aston Martin rozetlerini, dışında ise ustaca gizlenmiş “007 Bond Edition” işaretini taşıyor. Bu özellikler, DB9 GT’nin çok özel on telli parlak siyah pırlanta ile işlenmiş 20-inç alaşımlı jantları, parlak alüminyum kaporta menfezleri, yan kaplamaları ve ızgarası, karbon fiber ön dağıtıcılar ve arka difüzörler ile gri boyalı fren kaliperini içeren stil şıklıklarına ayrıca ilave edilmiş.

Çok özel fitilli deri, alkantara kaplı direksiyon ve saten karbon fiber konsol olması da otomobilin çok lüks olan özelliklerine ayrıca katkıda bulunuyor.

Universal bağımsız çift süspansiyon çatalı emniyetli yol tutuşu sağlarken, üç evreli uyarlanabilir amortisör sistemi – Adaptive Damping System (ADS) normal, spor ve trek konumları sunarak dinamik özelliklerin en geniş kullanımını sağlıyor.

 

Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »