SES ZENITH KAŞİF ÖDÜLÜ 2014

24 Mart 2014 11:33

Scientific Exploration Society, keşif dünyasının yükselen yıldızları için yeni bir girişim olarak ‘SES Kaşif Ödülleri’ adıyla global bir araştırma başlattı.  Bu ‘Amacı Olan Öncü’ adayları, ekspedisyonlarından edindikleri bilgileri ve deneyimleri SES, John Blashford-Snell ve Zenith’in onuruna harikulade işler yapmaya devam etmek için kullanabilecek.

Colonel John Blashford-Snell OBE by Andy Barnham 171-2Britanyalı kaşif John Blashford-Snell 40 yılı aşkın bir süredir ekspedisyonlarında gururla Zenith el Primero kronografı kullanmakta.   Kronografı ilk kez The Scientific Exploration Society’nin 1971 yılındaki Alaska’dan başlayıp önceden girilemez olan Darien Gap’in bataklıklı balta girmemiş ormanlarından geçerek, Tierra de Fiego’da (Ateş Toprakları) sona eren 29.000 kilometrelik büyük Britanya Trans-Amerika misyonunda kullandı. Albay Blashford-Snell El Primero kronografın en ağır testlerden geçtiği 100’den fazla ekspedisyona liderlik etti. Alaska’nın güçlü soğuğu, Orta ve Güney Amerika bataklıklarının aşırı nemi, Nil ve Kongo Nehri’nin balta girmemiş ormanları ve çağlayanları ile çölün aşırı sıcaklığı bu testlerden bazıları.  John, orijinal El Primero kronografını Zenith’in gelecekte açacağı müzeye bağışladı. Bugün Zenith, The Scientific Exploration Society Ödülleri’nin ilk ortağı olarak bu olağanüstü kişiyi onurlandırıyor.

 SES Kaşif Ödülleri, keşif dünyasının yükselen yıldızları için global bir araştırma başlatan Scientific Exploration Society’nin yeni girişimi.  Bu ‘Amacı Olan Öncü’ adayları, ekspedisyonlarından edindikleri bilgileri ve deneyimleri SES, John Blashford-Snell ve Zenith’in onuruna harikulade işler yapmaya devam etmek için kullanabilecek.

2014 SES Zenith Kaşifi, projesini uygulamak için 8.500 GBP ve bir Zenith saat, El Primero 36 000 VpH ile ödüllendirilecek. Bu saat, efsanevi kronografın kimlik kodlarının tümünü istisnai mekanizmasının kendine özgü özellikleriyle birleştirmekte.

03_2040_400_69_C494Britanyalı kaşif John Blashford-Snell 40 yılı aşkın bir süredir ekspedisyonlarında gururla Zenith el Primero kronografı kullanmakta.   Kronografı ilk kez The Scientific Exploration Society’nin 1971 yılındaki Alaska’dan başlayıp önceden girilemez olan Darien Gap’in bataklıklı balta girmemiş ormanlarından geçerek, Tierra de Fiego’da (Ateş Toprakları) sona eren 29.000 kilometrelik büyük Britanya Trans-Amerika misyonunda kullandı. Albay Blashford-Snell El Primero kronografın en ağır testlerden geçtiği 100’den fazla ekspedisyona liderlik etti. Alaska’nın güçlü soğuğu, Orta ve Güney Amerika bataklıklarının aşırı nemi, Nil ve Kongo Nehri’nin balta girmemiş ormanları ve çağlayanları ile çölün aşırı sıcaklığı bu testlerden bazıları.  John, orijinal El Primero kronografını Zenith’in gelecekte açacağı müzeye bağışladı. Bugün Zenith, The Scientific Exploration Society Ödülleri’nin ilk ortağı olarak bu olağanüstü kişiyi onurlandırıyor.

 SES Kaşif Ödülleri, keşif dünyasının yükselen yıldızları için global bir araştırma başlatan Scientific Exploration Society’nin yeni girişimi.  Bu ‘Amacı Olan Öncü’ adayları, ekspedisyonlarından edindikleri bilgileri ve deneyimleri SES, John Blashford-Snell ve Zenith’in onuruna harikulade işler yapmaya devam etmek için kullanabilecek.

 Dünyanın her yanından kariyerinin başındaki araştırmacılar ya da bilim insanları bilim ve keşif, çevre ve koruma dünyalarında yenilikçi bir hedef belirlediklerini göstererek, 2014 SES Zenith Kaşifi olmak üzere başvuru yapabilir.  Ekspedisyonları, alanlarında bir fark yaratacak ve bu değerli mirası gelecek nesillere bırakacak öncü bir hedef düşünülerek planlanmış olacak.

 Markanın ilk yıllarından itibaren, Zenith her zaman ‘Girişimci ruhunu’ korumuştur. Yeni fikirler geliştirmek ve yeni teknolojik gelişmeleri herkesten önce benimsemek bizim becerimiz; Zenith’in büyüleyici yönü.

 Zenith saatleri bugüne kadar en büyük maceralardan bazılarına katılmıştır: Kaşif Roald Amundsen’in Kuzey ve Güney Kutuplarını keşfi, Mahatma Gandhi’nin Hindistan’ın bağımsızlığı için verdiği barışçı mücadele, Monako Prensi 1. Albert’ın ekoloji biliminin temellerini atması, Louis Blériot’nun İngiliz Kanalı geçişi, John F. Kennedy’nin politik eylemi, Fransız doctor Jean-Louis Étienne’in Kuzey Kutbu’nu tek başına balonla geçişi ve Felix Baumgartner’ın geçtiğimiz yıl ses duvarını aşan ilk insan olması. Bunların tümü, kendi yıldızlarını izleyen, güçlü miraslara sahip modern kahramanlardır…

 2014 SES Zenith Kaşifi, projesini uygulamak için 8.500 GBP ve bir Zenith saat, El Primero 36 000 VpH ile ödüllendirilecek. Bu saat, efsanevi kronografın kimlik kodlarının tümünü istisnai mekanizmasının kendine özgü özellikleriyle birleştirmektedir. 1969 yılında, monokrom kadranlar modayken, El Primero farklı tonlarda üç sayacı ve daha iyi okunabilirlik için kırmızı bir saniye ibresi bulunan çok renkli kadranıyla öne çıkmıştır. Bu ikonik renk kodları görsel etkilerinden hiçbir şey kaybetmemiş ve El Primero 36’000 VpH’ın kadranını 2013 versiyonunda canlandırmaktadır: saat 3 noktasındaki 30 dakikalık sayaç için gece mavisi, saat 6 noktasındaki 12 saatlik sayaç için antrasit ve saat 9 noktasındaki küçük saniye kadranı için açık gri. Canlı gümüş renkli kadran takometrik bir ölçek donanımlıdır. 100 metreye kadar su geçirmez olan ve safir bir kristal taşıyan 42 mm’lik çelik kasa, uyumlu orantılı bir yapının mükemmel bir örneğidir – tıpkı taşıdığı mekanizma gibi: entegre kolonlu El Primero 400 B saat makinesi, saatte 36.000 titreşimi ve üstün 50 saatlik güç rezervi.

SES ve Zenith, 2014 SES Zenith Kaşifi olacak kişiyi sunmak için sabırsızlanıyor. Daha ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.ses-explore.org/awards.

Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »