Şeffaf Ve Siyah: Corum Golden Bridge

23 Ocak 2014 16:48

İsviçre saatçiliğinin genç kanlarından Corum, farklı tasarımlarla anılan bir marka. Tasarımda başarı çizgisini bir aşama yükselttiği modeli Corum Golden Bridge ile marka yine kendisinden beklenenin üzerine çıktı.

Corum Golden BridgeCorum Golden Bridge, şeffaf kadranından baget şeklindeki mekanizmasını tüm açıklığıyla sergileyen, seramik ve transparan şıklığını taşıyan bir model. Corum yeni modelinde, tam şeffaf yapısını güçlendirmek için saat imlerine kadranında yer vermemeyi tercih etmiş, böylece açık kasa yapısını daha da farklılaştırmış.

Sofistike görünümüyle göz dolduran modelin ışıltılı kasasında özenle seramik kullanılırken, içerisine parlaklık veren kristaller enjekte edilmiş.  Bu işlem için, ilk önce 980 bar civarında basınç ile pürüz önleyecek şekilde materyalin yayılması sağlanmış daha sonra ise 30 dakika 160°’de ısıya tabi tutulmuş. Modelin çarpıcı yanları bununla sınırlı değil: Mekanizmanın fıçı kasa içerisinde uzunlamasına yerleşmesi ile sıra dışı bir saat görünümü yakalanmış.

Corum Golden Bridge

 

Siyah ayrıcalığı…

Corum Golden Bridge modelinin daha önceki versiyonlarında olduğu gibi kurma tepesi ve CO II3 mekanizması yine saat 6 konumunda yer alıyor. 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip olan modelde adında anıldığı üzere 18 karat altın parçaları kullanılmış. Manuel sistemle çalışan ve siyahın asaletini taşıyan Corum Golden Bridge, şıklığını deri kayışla tamamlamış.

 

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »