Sanat ve Zanaatın Birleşimi ARMAGGAN

6 Mayıs 2015 14:12

Her biri ayrı değerde 20 parçadan oluşan Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu, Anadolu’nun masallara, efsanelere konu olan birbirinden güzel yöresel çiçeklerinden esinlenerek eşsiz tasarım dokunuşları ile yeniden yorumlandı.

Çağdaş tasarımları ile geleneksel kuyumculuk sanatı örneklerinin vazgeçilmez el işçiliğini günümüze taşıyan mücevher koleksiyonlarını müşterilerine sunan Armaggan, eşsiz bir koleksiyona daha imza attı. Anadolu’nun dört bir yanında sadece kök saldığı bölgede yetişen çiçekler, Armaggan’ın 2015 ilkbahar mücevher koleksiyonuna ilham kaynağı oldu.

Baharın gelişini ve doğanın uyanışını kutlayan yeni koleksiyon Anadolu’nun pek çok bölgesindeki renkli bitkileri mücevher ışıltısıyla birleştiriyor. İsimleri yüreklerden kopup gelen çiçekler, sanat ve zanaatın mükemmel bileşimi ile usta ellerde biçimlenerek eşsiz bir koleksiyon oluşturuyor. İstanbul’dan Kafkaslar’a, Bodrum’dan Hakkâri’ye uzanan coğrafyada yetişen her bir çiçeğin ismi, nesilden nesile aktarılan hikâyeleri taşıyor. İstanbul Çiğdemi, Kafkas Zambağı, Bodrum Papatyası, Ters Lale, Ağlayan Gelin, Yılan Yastığı, Hüsnü Yusuf, büyüleyici güzellikleri ve binlerce yıllık hikâyeleri ile Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu’na ilham veren çiçeklerden sadece bazıları. Yeni koleksiyonda floral yansımalardan ilham alınarak tasarlanan mücevherler, değerli renkli taşlar ve 18 ayar altın kullanımı ile ölümsüzleştirildi.

Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu

 

ANNELER GÜNÜ, MÜCEVHER

Related Posts

Comments are closed.

« »