‘SANAT HER ZAMAN HER YERDE’ VE ARMAGGAN’DA

11 Eylül 2013 13:10

Fonsiyonel Sanat üzerine yapılan tek sergi olan, SANAT 7/24, 2. sergisini açtı. Geçen yıl ilk sergisini yapan SANAT 7/24, Armaggan Art & Design Gallery’de ikinci sergisini gerçekleştirdi. 22 sanatçının eseri bulunan sergiye ilk günden ilgi yoğundu.

SANAT 7/24 Vol. 2 sergisi, Türkiye’de fonksiyonel sanat üzerine yapılan tek sergi olma özelliği taşıyor.Tan Mavitan, Hüseyin Rüstemoğlu, Lütfiye Kösten ve Neşe Çoğal’ın gibi sanatçılarında içinde yer aldığı sergi yapıtları 16 Ekim tarihine kadar sanatseverle buluşmaya devam edecek.


Armaggan Art & Design Gallerisi’nin 6. sergisi olan Sanat 7/24 için, galerinin Genel Koordinatörü Şanel Şan,“Tam üç buçuk aydır bu sergi için hazırlanıyoruz, bu sergide amacımız, ‘sanatı hayata nasıl davet ederiz’ bunu göstermekti. ‘7 gün 24 saat sanat eseri nasıl olur, nasıl üretilir?’ vurgulamak istedik. Sanat eserlerinin hayatın içerisinde olduğunu, ancak yaşanılan yeni deneyimlerle eserlerin ortaya çıkabildiğini hedeflediğimiz 6. sergimizde, hem sanat hem de tasarımı öne çıkarmak için çok çalıştık. En önemli detaylarından bir tanesi de sergilenen eserlerin ilk kez burada sanatseverlerle buluşuyor olması. Yüksek bir sinerji yakaladığımız serginin ilk gününde katılım oldukça yoğun, bu da bizi mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Katılımcılar sergiye yoğun ilgi gösterirken, ünlü isimlerden şarkıcı Göksel, mücevherat tasarımcısı Sevan Bıçakçı ve oyuncu Akasya Aktürkmen’de oradaydı. Sergideki sanateserlerinin fiyatları 350 TL’den başlarken, Gönül Nuhoğlu’nun ‘MEGALOPOLIS’ adlı eseri 65 bin ile serginin en pahalı yapıtı oldu.

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »