Sanat Dolu Bir Yeni Yıl İçin “CI EDITIONS”

18 Aralık 2014 17:15

Contemporary İstanbul’un yeni girişim ve insiyatifi CI Editions, 19-21 Aralık tarihlerinde, sanatçıların dikkat çeken özel ve sınırlı sayıdaki eserlerini The Sofa Hotel’de ziyaretçilere sunacak.

CI EDITIONSCI Editions’ın amacı, edisyonların sanat üretimi sürecinde önemli bir rol oynadığını göstermek ve sanatın farklı kitlelere ve sanatseverlere ulaşmasını sağlayabilecek bir platform yaratmak. Her sanatçının Contemporary İstanbul için özel olarak ürettiği edisyonlardan oluşan CI Editions girişimi, Contemporary İstanbul’da büyük ilgi görmüştü. Birbirinden değerli 17 Türk sanatçısı ile başlayan CI Editions projesi, 2015 yılında yabancı sanatçılar ile birlikte 170 sanatçıyı bünyesine katmayı hedefliyor.

CI Editions tarafından özel olarak seçilen Hale Tenger’in Ay Yıldız heykeli, Buğra Erol’un ‘Evinde gibi Hisset 1’i, Fırat Engin’in ‘Untitled’ objeleri, Orhan Cem Çetin’in fotoğrafları, Ardan Özmenoğlu’nun ‘One &Only’ isimli ipek baskısı, Ahmet Polat ve Sıtkı Kösemen’in fotoğrafları, Erdoğan Zümrütoğlu’nun triptiği gibi özel edisyonlu eserler, 19 Aralık 18.30’da gerçekleşecek açılışı takiben 20-21 Aralık günleri arasında Nişantaşı The Sofa Hotel Hall Arts salonunda sergilenecek. CI Editions’a özel edisyon üreten Mustafa Horasan, Gözde Türkkan, Book Lab, Seçkin Pirim, Ahmet Duru, Selçuk Ceylan, Özlem Günyol & Mustafa Kunt gibi sanatçıların eserleri, yeni yıla başlarken ziyaretçilerin ulaşılabilir fiyatlarla edinebilecekleri en anlamlı hediye olacak.

Manşet, SANAT

Related Posts

Comments are closed.

« »