SAINT HONORE ARTCODE AUTOMATIC OPEN DIAL

17 Mart 2015 17:08

Saint Honore, uzun yıllardır tasarımlarını geleneksel kodlarının eşliğinde açık kasa çalışmalarına adadı. Artcode Automatic Open Dial modeli de uygulamalarını son noktaya taşıdığı bir model.

Farklı tasarımlara imza atan marka olan SaintHonore, Artcode Automatic Open Dial modeli ile akıllarda yer edecek bir tasarım yaratmış. Özellikle de koleksiyonerlerin hoşlanacağı türden nitelikleri de bünyesinde barındırıyor.

Açık kasa üzerindeki çalışmalarına son yıllarda daha da önem veren marka, Automatic Open Dial versiyonu ile ahenkli çizgiler ve iddialı bir tarz barındıran tasarımlar yaratırken, nesillerdir süregelen uzmanlığından yararlanıyor.

Artcode “Automatic Open Dial” şeffaflığın ta kendisi: Kadranı, Saint Honore tarafından özel olarak kişiselleştirilen otomatik mekanizmanın (ETA 2824) çalışma şeklini açık tasarımıyla ortaya koyuyor. Kadranın geometrik yapısı, bileşenlerinin rahatlıkla okunmasına olanak veriyor. Ayrıca diğer  nitelikleri olan kadranın dairesel menevişlerle süslü gümüş yüzeyi, siyah saat imlerinin kesimleri, katmanlarındaki çeşitlilik, tarih penceresi ve ibrelerin rötuşlarını da cesaretle gözler önüne seriyor.

42 mm’lik kasası keskin açıların, yumuşak kavislerin, zımparalanmış ve parlatılmış yüzeylerin bir kombinasyonu. Bezelde görünür olan altı vidası ve kesik oyukların geometrik şeklini yansıtan özel tasarımlı taç düğmesi detaylara gösterilen özenin kanıtları. Saatin paslanmaz çelik 42 mm’lik kasa arkası çevrildiğinde; vidalı şeffaf kasa sırtı, mekanizmadaki Côtes de Genève süslemesi ve osilasyon ağırlığının karartılmış altın yüzeyi büyük bir ustalıkla gözler önüne seriliyor. Zarif ve siyah timsah derisi efektli kayışla donatılan saat, 50 metre su geçirmezlik özelliğine de sahip.

SAINT HONORE - Artcode Automatic - Black Background - Photo 1

 

Genel, Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »