ROMAIN JEROME’DEN EĞLENCELİ BİR SAAT

9 Temmuz 2018 17:27

Romain Jerome, efsane oyun Pac- Man’i eğlenceli bir tasarım ile bileklere taşıyor. 80 adet limitli üretilen model, şimdiden ilgi görmeye başladı.

80’li yılların efsane oyunu olarak başlayan ve hala dünyayı arkasından sürükleyen PAC-MAN™ yaptığı tatlı bağımlılıkla ilgi odağı olmaya devam ediyor. Toru Iwatani tarafından atari salonlarına çocuklu aileleri de çekebilmek için 1970’lerin sonunda yaratıldı. Kadınları kazanarak daha nezih ve temiz atari ortamları yaratmak en büyük amaçtı. Hatta oyun tarihindeki ilk kadın karakter de Ms. Pac-Man olarak bu oyunda yer aldı. Basit gibi olan ama derin tasarımlarla üretilen oyun her mecrada fenomenliğini yaşlanmadan sürdürüyor. Saat markalarından RJ de PAC-MAN™’den renk bulan bir koleksiyona sahip.

RJ’nin en son tanıttığı model, PAC-MAN™ serisinden Bandai Namco Entertaintment Inc. işbirliği ile sunuldu. Japonların video oyunları geliştirip, yayınlayan anime™firması BandaiNamco, birçok ünlü animenin olduğu gibi PAC-MAN™’in de yaratıcısı.

RJ’nin, yeni bir ruh ile hazırladığı model PAC-MAN™ sevenler tarafından merak ile bekleniyordu. Tabi markanın yeni versiyona kattığı eğlenceli ruhda çok önemli. Siyah parlak kadranını özel cilalı titanyum kasası çevreliyor. Kadrandaki labirentte PAC-MAN™  seti yer alıyor. Yenilmesi gereken kiraz bir köşede ve yakalanması gereken 4 hayalet var: Clyde, Blinky, Pinky, Inky. Tabii ki oyunun vazgeçilmezi Pac-Dots da labirentin içerisinde yer alıyor.

Oyunun yer aldığı özel kadran, 27 adet parçanın elle özel olarak işlenmesiyle oluşuyor. Labirentin duvarları mavi alüminyumdan yükseltilmiş ve içleri siyah lake ile doldurulup 3D özelliği kazandırıldı.  Oyunun karakterlerinden kiraz ve hayalet, pikselli aplikler olarak yapılıp içleri lakelenmiş.  46 mm titanyum kasasının üzeri siyah PVD kaplı. Otomatik kurmalı mekanizmasının çalıştırdığı saat, kadranın ortasından okunuyor. Kasa arkasında ise, efsanevi oyunun amblemetik pikselli karakteri yer alıyor. Sadece 80 adet limitli sayıda üretildi. Haziran 2018’den itibaren satışa sunuldu.

 

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »