ÇARPICI VE ÇEKİCİ YENİ ROLLS-ROYCE DAWN

21 Eylül 2015 15:57

Lüks otomobil dünyasında yeni bir devri başlatan Rolls-Royce Dawn, bugüne kadar üretilen tüm Rolls-Royce’ların en seksi modeli olarak tanımlanıyor.

Rolls-Royce şirketinin kurucu ortaklarından Sir Henry Royce, “Yaptığımız her şeyde daima mükemmeliyet için çabalayın. Var olan en iyi şeyi alın ve onu daha iyi yapın. Eğer böyle bir şey yoksa, onu tasarlayın. Yeteri kadar iyiyle yetinmeyin.” sözünü benimseyerek yaşıyor. Bu özlü sözün ilk bölümü olan “Yaptığımız her şeyde daima mükemmeliyet için çabalayın” sözü, özellikle yeni bir otomobilin oluşturulması sırasında şirketin tüm faaliyetlerine rehberlik ediyor.

Son bölümü ise; üstü açık, süper lüks otomobil dünyasında yeni bir çağ başlatmak için çalışmalara başlayan tasarım ve mühendislik takımlarına öncülük etti. Özellikle en büyük otomotiv oluşumlarından meydana gelen 2+2 koltuk düzenine sahip bir sektörde, Rolls-Royce “Yeteri kadar iyi bir şeyi kabul etmemeyi” seçti. Böylece; dünyanın tek dört koltuklu, modern, süper lüks, üstü açılır arabası olan yeni “Rolls-Royce Dawn” doğmuş oldu.

Üretilen en sessiz üstü açık otomobil

2015 yılında süper lüks dört kapalı, üstü açılır bir otomobilin nasıl olması gerektiğinin mükemmel ve çağdaş bir yorumu; dünyadaki nadir, zarif ve en sosyal süper otomobili olan bu dünyanın ilk süper lüks otomobilini üretirken, Rolls-Royce’un yeni Dawn’ı, Silwer Dawn’dan ilham aldı. 1952 Silver Down üstü açılır otomobiline çok benzeyen yeni Rolls-Royce Dawn, sahip olduğu yüzde 80 benzersiz gövde panelleriyle benzerlerinden ayrılıyor.

Ayrıca, Dawn’ın tavanı özel bir teknikle oluşturuldu. Rolls-Royce, Dawn modelinde, dünyada ilk kez,  saatte 55 km’ye varan sürüş hızında bile, bir hayalet sessizliğinde, sadece 20 saniyede açılıp kapanan tavanı geliştirdi. Yeni Rolls-Royce Dawn, dünya çapında daha geniş, genç ve sosyal bilinç açısından daha bilinçli bir kesimi cezbedecek dinamik özellikler barındırıyor.

Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »