ROGER DUBUIS İLE MAVİNİN EN CESUR HALİ…

13 Mart 2018 17:57

Nadir olanı yaratma merakını son yıllarda oldukça cesurca ortaya koyan Roger Dubuis, ikonik Excalibur serisine Pirelli ve Raging Mechanics Lamborghini Squadra Corse işbirliğinde renkli iterasyonları ile devam ediyor.Böylece model ve adının ayrılmaz bütünlüğünün adeta altını çiziyor. Excalibur, adeta markanın DNA’sının özümsendiği abartılı yüzünü yansıtıyor.

Nadir olmak sadece cesaret işi değil ayrıca vizyonda gerektiren hummalı çalışmaların sonucunda ortaya çıkmış. Atölyelerindeki teknik donanımları, ustaları ve komplikasyon mantığı, Dubuis’in imza gibi olan mantrasını ortaya koyuyor: Nadir Olmak İçin Cesaretli Ol.

Saat endüstrisini değiştiren hareketlerin kaynağı diyebileceğimiz Roger Dubuis, diğer saatçilerin gitmediği yerlere kadar tekniğini götürüp, sınırları zorlayarak sözünün arkasında olduğunu yine kanıtladı. Otomotiv sektörünü saat komplikasyonuna taşıdı ve Roger Dubuis/Lamborghini Squadra Corse ortaklığı, 45 mm’lik kasası ile Excalibur Aventador S Blue’da vücut buldu. Ultra yüksek performanslı olarak nitelendirilen modellerde “Powered by Aging Mechanics” imzası yer alıyor.

Özel olarak geliştirilmiş Duotor olarak adlandırılan çift denge çarkı ile güçlendirilmiş mekanizması bulunuyor. RD103SQ mekanizması 312 parçadan oluşuyor. Destek çubuklarıyla daha farklı olan motoru kalibresini daha ayrıcalıklı kılıyor ve markanın Astral Skeleton prensibinde olduğu gibi mekanizması ile kontrastlık oluşturuyor. Aerodinamik otomobillerin tasarımlarını çağrıştıracak şekilde, Lamborghini motorlarının performans arttırıcı uzunlamasına yerleştirilme biçimleri, çift denge çarkının eğimli ve dikey olarak yerleştirilmesine ilham verdi. Ayrıca tekerlek süspansiyonunu sağlayan parçaların üçgen şekli de Roger Dubuis modelinde mekanizmanın desteği olarak kullanıldı. Excalibur Adventador S Blue, 8 adet sınırlı sayıda üretildi ve Lamborghini  arabalarında kullanılan C-SMC karbonundan üretildi. Siyah ve Neptün mavisi ile üretilen eşsiz bir model.

Fiyatı: 216.000 $

 

Manşet, SIHH 2018

Related Posts

Comments are closed.

« »