RICHARD MILLE’DEN ÇOK HAFİF BİR OTOMATİK SAAT

7 Mayıs 2018 16:33

Richard Mille, RM 67-02 ile ileri seviye her spor dalının zorlu koşullarının üstesinden gelebilecek yeni otomatik kalibre modelini tanıttı. Oldukça konforlu bir kayışa sahip olan RM 67-02, Richard Mille’in ürettiği yedinci kalibre olmakla birlikte, sadece 32 gram ağırlığıyla koleksiyonun en hafif otomatik saati.

 

Richard Mille; ince, hafif, renkli, şık ve atletik RM 67-02 ile her zorlu spor seviyesine ve disiplinine uyum sağlayan yeni otomatik kalibre saatini sundu. Atletizm dışında farklı spor alanlarında da bu otomatik kalibrenin yeteneklerini test etmek isteyen marka, marka dostlarına kendi ülkelerinin renklerinde RM 67-02’ler geliştirdi. Dünya sıralamasında üçüncü sırada yer alan tenisçi Alexander Zverev ile sınırlarını zorlayan yeni bir alana adım atan RM 67-02, üst üste hızlanmalarda Carbon TPT ve kırmızı Quartz TPT RM 67-02’nin dayanıklılığını test ederken, dünyanın farklı ülkelerindeki tenis kortları da doğal laboratuarlara dönüşecek.

Richard Mille marka dostlarından Alexis Pinturault için tasarlanan RM 67-02, kayak pistlerinin yakıcı soğuğuna ve karşılaştığı darbelere dayanıklı olmak zorunda. Beş kez Dünya Ralli Şampiyonu olan Sébastien Ogier için tasarlanan saat ise, Arjantin Rallisi’nin çeşitli etaplarında Sébastien’e eşlik edecek. CRMA7 kalibresinin mekanik güzelliğini koruyan bu modeller, Grade 5 titanyum kadran ve köprülerle farklı geometrilerde tasarlanmış beyaz altın ve Carbon TPT çarkları ve diğer olağanüstü kontürleri bir araya getiriyor. Kayışının sunduğu konforun ve TPT kompozitleriyle imal edilen kasasının dayanıklılığının yanı sıra Richard Mille’in bu modeli, Grade 5 titanyum kadranından kolaylıkla seçilen her sporcunun ülkesinin bayrağını estetik kompozisyonlarla sunuyor. RM 67-02 kullanım zevkinin en üst düzeyde hissedilmesini sağlayabilmek için Richard Mille, bu saatlerde yeni ‘konforlu’ kayışını kullandı. Tamamen dikişsiz olan bu kayışlar, oldukça elastik ve kullanıcısına uyum sağlayarak her bileğin yapısına mükemmel bir şekilde oturuyor.

RM 67-02’nin benzersiz iki prototipi şu anda Formula 1 pistlerinde yarışıyor. Kariyerlerinin başındaki Charles Leclerc ve Fernando Alonso’nun taktığı bu saatler sayesinde marka, gelecek modeller için yeni teknik çözümlerini test edebilme olanağı sağlıyor.

HABER, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »