RICHARD MILLE, CHANTILLY İLE DEVAM EDİYOR

25 Temmuz 2016 16:55

Kralların sporu olan polonun Chantilly Polo Kulübü, İsviçreli saat üreticisi Richard Mille ile gücüne güç katmaya devam ediyor.

Richard Mille önümüzdeki üç sezonda da Avrupa’nın lider polo kulübü Chantilly ile olan ortaklıklarının devam edeceğini açıkladı.  İlk tarihi müsabaka 22 Mayıs 2016’da Fransa ve Arjantin arasında gerçekleşti. Yardım Kupası olan bu maçın finali ise 5 Haziran’da yapıldı.

Kralların sporu olarak bilinen polo ayrıca dünyanın en eski takım sporu. Fiziksel performans, dayanıklılık ve konsantrasyon gerektiriyor. Atların üzerinde yapılan spor ayrıca hız faktörünü de barındırıyor.

2011 yılında Polo dünyasına giren Richard Mille, kendi kuşağının en yetenekli sporcularından olan Arjantinli Pablo Mac Donough’u desteklemişti. Bu ortak çalışmanın sonucunda RM 053 Tourbillon yaratıldı. İskelet modelin çok hafif bir mekanizması bulunuyor. Titanyum karbit kasa, çift kabartmalı ve iki pencereli.  Sahip olduğu 30 dereceli açı ise, saatin okunmasında maksimum rahatlığı sağlıyor. Polonun zorlu bir spor olmasından dolayı saat takmanın zorluğuna değinen Mac Donough, “Şu anda yarışmalarda saat takan tek polo oyuncusu benim. Ve özellikle de onun cesur şeklinden çok hoşlanıyorum” şeklinde duygularını dile getirdi.

Kısa Haber, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »