RANGE ROVER VELAR’A ÖZEL ‘ZENITH’

24 Nisan 2017 14:56

Zenith, Land Rover’ın tanıtımını yaptığı Range Rover Velar modeli için özel olarak ürettiği El Primero Chronograph’ın lansmanını yaptı. Gri kadran üzerindeki bakır tonlarla Velar’ın zarif görünümüne göndermede bulunan Chronomaster El Primero, Range Rover ile paralel olarak maceracı yönünü ortaya koyuyor.

Land Rover kısa süre önce tanıtımını yaptığı Range Rover Velar ile seriye zarif ve ağırbaşlı, aynı zamanda da alımlı bir araç kattı. Bunun izdüşümü olarak da markanın partneri Zenith, tarihi modeli El Primero Chronograph’ın Velar için hazırlanan özel edisyonunun lansmanını gerçekleştirdi. 1969’da tanıtılan ve hassaslığıyla bilinen El Primero kalibrenin hemen bir yıl sonrasında yollarda görünmeye başlayan ilk Range Rover ile aynı kuşağın üyeleri olan ikili için kusursuz bir uyumdan bahsedebiliriz.

Fırçalanmış gri kadran üzerindeki bakır tonlarla Velar’ın zarif görünümüne göndermede bulunan Chronomaster El Primero, otomatik kurmalı kalibre El Primero 400B’yi kullanıyor. Saat 3 ve 9 pozisyonlarında kronograf alt kadranlarını, 6 konumunda ise saniye alt kadranını ve tarih penceresini barındıran model, bu detaylarla sadeliğini ön plana çıkarırken tercih ettiği renk tonları ve deri kayışıyla da Range Rover ile paralel olarak maceracı yönünü ortaya koyuyor. 100 metreye kadar su geçirmezliği ve 50 saatlik güç rezervi bulunan Chronomaster El Primero’nun seramik alaşımlı alüminyum kasası 42 mm’lik çapa ve 12.75 mm’lik kalınlığa sahip.

HABER, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »