QUINTING CHAMPIONS COLLECTOR

27 Mayıs 2014 16:12

Quinting’in mottosu;  ‘Mükemmelliğe ulaşmak için engellere cesaretle meydan okumak ve imkansızın üstesinden gelmek’

Q5SL53ChampionsCollector copy copyQuinting dünyanın ilk ve tek yüzde 100 şeffaf saatini tasarlayan firma. Marka, kendi mekanizmalarını üreten, manufacture seviyesine erişmiş birkaç firmadan biri olarak saat yapımcılığı endüstrisinin üst düzeyleri arasında  yer alıyor.

Mekanizmalarının bir kısmı sabit, geri kalanı mobil olan üstdüşüm safir disklerden oluşuyor. Metalize edilen safir diskler yansıma önleyici kaplama ile kaplanıyor. Kullanılan sistem fazlasıyla komplike ve ekstrem hassasiyet gerektirdiği gibi, katmanların mükemmel biçimde paralel olması şart; her safir arasındaki mesafe ise 0,08 milimetre ila 0,1 milimetre olarak hassas eller tarafından ayarlanıyor.

Saat endüstrisinde, yüzde 80 dakiklik oranının yeterli olduğu standart mekanizmanın tersine bir Quinting saatinin montajlanabilmesi için dakiklik oranı yüzde 100 olmak zorunda.

Bu istisnai teknoloji markayı saat yapımcılığı piyasasında en sofistike ve en komplike modeller arasına sokuyor. Bu ustalık gerektiren teknoloji sayesinde Quinting saatlerini kopyalamak imkansız çünkü şimdiye kadar dünyada ilk kez geliştirilen ve tescillenen tamamı şeffaf safirlerden yapılmış mekanizma barındırıyor.

Marka bu üstün teknolojisini yeni koleksiyonu ile futbol severlerin hizmetine sunuyor: Quinting Champions Collector. FIFA Dünya Kupası’nda mücadele edecek her ülkenin on bir takım oyuncusunu sembolize eden modellerin şeffaf kadranı üzerinde yer alan futbolcular mineleme yöntemi ile tek tek elle işleniyor. 11 adet limitli olarak üretilen modellerin gizemli mekanizması içinde üç ayrı safir mevcut: Takımın ülkesini temsil eden bayrak, gol atmayı bekleyen oyuncu ve topun olduğu safir parça. Ayrıca her 60 dakikada bir futbolcu takımı için bir gol atıyor.

 

Q5SL52ChampionsBrazil

Q5SL52ChampionsBrazil

Q5SL52ChampionsNigeria

Q5SL52ChampionsBrazil

FUTBOL, Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »