Pilot’s Saatlerinin Üç Yeni Üyesi IWC

13 Ağustos 2013 11:59

Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Butik Edisyonu, Big Pilot’s Watch TOP GUN Butik Edisyonu, Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Butik Edisyonu. Farklı detaylara sahip üç başarılı model kırmızı, yeşil ve mavi tonlarındaki kolları ve göstergeleriyle dünyanın dört bir yanındaki IWC butiklerinde sınırlı sayıda satışta.

IWC Schaffhausen, ikonik Pilot’s Watch koleksiyonunun içinden seçim yapmakta zorlanacağınız üç yeni modeliyle TOP GUN saat ailesi artık daha güçlü. Saat ailesi adını, ABD Deniz Av Uçağı Silahları Okulu’nda uygulanan eğitim programı “Vurma Avı Taktikleri Eğitmeni”nden, yani daha fazla bilinen ismiyle “Top Gun”dan alıyor. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan herkes dünyanın en eğitimli, en hızlı tepki veren ve en cesur pilotlarından oluşan elit birliğin bir parçası haline geliyor. IWC Schaffhausen tasarımcıları üç özel edisyon için jetlerde bulunan ve geceleri farklı renklerde ışıldayan kokpit göstergelerinden ilham aldı.

KOKPİTTE Kİ YOL ARKADAŞI:   Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Butik Edisyonu 

Kırmızı kolları ve göstergeleriyle Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Butik Edisyonu’nun gücünü görünümünden aldığı açık. İleri teknoloji ürünü seramik kasasıyla bu etkileyici saat, saat tutkunlarını yeni zirvelere taşıyacak her şeye sahip. Dört haneli yıl göstergesi, ay evresi göstergesi ve 7 günlük güç rezervi kompleks teknolojik özelliklerinin sadece birkaçı. Saatteki daimi takvim Gregoryen takvimdeki “Artık Yıl”ların tamamını 2100’e kadar hesaba katıyor. Tüm göstergeler taç düğmesi vasıtasıyla kolayca ayarlanabiliyor ve otomatik olarak ilerliyor. Ay evresi göstergesi kuzey ve güney yarımkürede ayın konumunu temsil ediyor. Siyah seramik kasanın içinde işleyen mekanizma ise IWC’nin en büyük otomatik mekanizmalarından biri olan ve verimli Pellaton kurma sistemiyle çalışan 51614 kalibre. Gökyüzünü kontrol etmek üzere tasarlanan bu saat, IWC Schaffhausen’in şimdiye kadar ürettiği en özenli Pilot’s Watches örneklerinden biri. Arka yüzündeki Top Gun logosu ve sadece 250 adet üretiliyor olması ise seçkinliğinin göstergeleri.

ULTRA SONİK JET ÇAĞI: Big Pilot’s Watch TOP GUN Butik Edisyonu 

Big Pilot’s Watch TOP GUN Butik Edisyonu 1940’ların düzgün biçimli uçuş aletlerinin görünümünü 21. yüzyıl teknolojisiyle bir araya getiriyor. 311 parçadan oluşan IWC üretimi 51111 kalibre, tam kurulu haldeyken 7 gün boyunca çalışabiliyor. Ön cam ani basınç düşüşlerine karşı korumalı ve bu saatin uçmak için tasarlandığı gerçeğinin altını çiziyor. Yeşil kollar, göstergeler gibi modern özellikler ve saniye kolunun arka ucunu dengeleme görevi gören bir uçağın ufak siluetiyle Big Pilot’s Watch TOP GUN Butik Edisyonu, ultrasonik jet çağına fırlıyor. 500 adetle sınırlı saatin arka yüzündeki Top Gun logosu yüksek beklentilerin göstergesi.

500 ADETLE SINIRLI: Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Butik Edisyonu 

Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Butik Edisyonu’nun  mavi kolları ve göstergeleri, manyetik alan korumalı oluşu ve basınç düşüşlerine karşı korumalı ön camı komplike uçak manevraları için ideal seçimler. 68 saatlik güç rezervine sahip IWC üretimi 89365 kalibre, mekanizmasıyla içi de en az dışı kadar etkileyici. Tarih göstergesine kadar her şeyiyle klasik kokpit tasarımını yansıtan kadran altimetreyi andırıyor. Merkezi kronograf kolu kaydedilen zamanı saniyelerle gösterirken, alt kadranda “saat 12” konumunda yer alan kol, geçen dakikaların sayısını belirtiyor. Entegre flyback fonksiyonu sayesinde ayar düğmesine basıldığında kronometre kolu sıfıra geri dönüyor ve anında yeni bir zaman dilimini ölçmeye başlıyor. “Saat 6” konumunda dönen küçük saniye kolu saatin normal işlediğinin göstergesi. Yine arka yüzünde Top Gun logosuna sahip yalnızca 500 adet ile sınırlı bu saate sahip olmak şansına herkes ulaşamayacak.

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »