Piaget Altiplano Automatic Gem-set Skeleton Saati: Seçkin Uzmanlık

10 Ekim 2013 15:01

Altiplano automatic gem-set Skeleton’ın saatin mekanizmasının istisnai doğasını yansıtan 18 karatlık beyaz altın mekanizma kasası da şirketin sofistike becerilerinin bir diğer örneği.

İskelet saat yapımcılığı alanının ilk örneklerini veren bir üstat olarak Piaget dünyanın en ince iskelet modellerini geliştirdi ve yarattı.Saat yapımcılığı sanatının bir diğer şaheseri ise SIHH 2013’te görücüye çıktı: Değerli taşlarla dekore edilen gelmiş geçmiş ilk otomatik iskelet mekanizma, yani Caliber 1200D.

Emsalsiz inceliğiyle şimdiden ikon statüsüne ulaşan otomatik iskelet kalibre 1200S’nin varisi olan Caliber 1200D, son 15 yılda tamamen şirket içinde geliştirilen ve üretilen 34’üncü mekanizma aynı zamanda. Caliber 1200D saat yapımcılığı ile mücevhercilik becerisinin eşsiz bir harmanı ve iki yıl süren uzun geliştirme süreci bile Piaget’nin ustalığının vardığı noktayı temsil ediyor.

Piaget’nin mücevher ustaları siyah safir kabasonların altındaki vidaları gizlerken bile ustalıklarını konuşturmaktan geri kalmadı.

Altiplano automatic gem-set Skeleton’ın saatin mekanizmasının istisnai doğasını yansıtan 18 karatlık beyaz altın mekanizma kasası da şirketin sofistike becerilerinin bir diğer örneği. Sadece 6.10 mm. lik kalınlığıyla yine alanında bir rekor kıran bu kasanın bezelinde baget kesimli 40 elmas (ortalama 3.2 karat) var. Taç düğmesi, çerçeve kulakçıkları ve hatta safir kristal kasa sırtını süsleyen parlak kesimli 347 elmas (ortalama 1.4 karat) bu incelikli kompozisyonu tamamlarken, kayış tokasında parlak kesimli 24 elmas (ortalama 0.06 karat) göze çarpıyor.

Haute Horlogerie sanatı dekorasyonu

Elde işlenen ve eğelenen, değerli taşlarla bezeli eşikler; siyah kaplama platinyum mikro-rotorla uyumlu güneş yanığı rengi dişliler ve siyah vidalar: Caliber 1200D’nin dekorasyon unsurları Manufacture Piaget’nin Haute Horlogerie geleneğinin en seçkin yönlerini yansıtan ustalığıyla tam bir uyum içinde. Detaylara gösterilen özen Caliber 1200D’yi hak ettiği parlak başarıya emsalsiz biçimde taşıyor.

İSKELET SAATLER, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »