PANERAI RADIOMIR 1940 3 DAYS CERAMICA – 48mm

2 Temmuz 2015 11:47

Radiomir 1940 koleksiyona ait yeni Radiomir 1940 3 Days, İtalyan Kraliyet Donanması için üretilen  Panerai modellerinden ilham alırken, siyah mat seramiği ve minimalist tasarım kadranıyla modern bir teknolojiyi gözler önüne seriyor.

Tüm Panerai saatlerinde olduğu gibi yeni Radiomir 1940 3 Days Ceramica için de, geçmiş en büyük ilham kaynağı. Zirkonyum alaşımlı mat siyah seramik sayesinde yeni Radiomir 1940 modelinin kasası hem estetik hem de oldukça güçlü teknolojik bir görünüme sahip. Saatin çekiciliği siyah kadranın sandviç yapısıyla artırılıyor. Nokta ve çizgilerden oluşan saat indeksleri, muhteşem bir sadelik ve okunurluk sağlayan minimalist tasarımda önemli bir rol oynuyor. Kadranın modern tasarımı indekslerde kullanılan ekru renkte Super-LumiNova®  ve SLC (insan torpidosu) rölyefiyle tamamlanıyor. Tüm modern görüntüsüne rağmen bu modelin orijinali, İtalyan Donanması komandoları için Panerai tarafından 1930ların sonlarında üretilmiş…

Tamamen Panerai’nin Neuchâtel’de bulunan atölyelerinde yaratılmış olan P.3000 manuel kurmalı mekanizma, kasa arkasında bulunan geniş safir cam sayesinde izlenebiliyor. Dönemin karakteristiğini yansıtan 161/2 linye çapında kalibreye ve yürüyen çark mekanizmasının büyük kısmını kapsayan enine çizgilerle matlaştırılmış köprülere sahip olan model, 13.2 mm çapındaki geniş balans çarkı ve çift tulumbası sayesinde üç günlük bir güç rezervine olanak sağlıyor. P.3000 kalibre aynı zamanda saatin dakika ibresini ya da çalışmasını durdurmadan, yalnızca saat ibresini ileri ya da geri hareket ettirerek hızlı zaman ayarı yapmaya da imkan veren bir mekanizmaya sahip.

Yeni Radiomir 1940 3 Days Ceramica (PAM00577) 10 ATM’ye kadar (yaklaşık 100 metre) su geçirmezlik özelliğine sahip ve ikizkenar yamuk formunda toka ile tamamlanan, işlem görmemiş, kontrast renklerde elde dikişlenmiş kahverengi deri kayışla birlikte sunuluyor. Tıpkı kasa arkası gibi toka da antialerjik özelliğe sahip titanyumdan yapılmış ve kasa rengine uyumlu olarak mat siyah DLC ile kaplanmış.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »