PANERAI DESTEĞİ YİNE KAZANDIRDI

15 Temmuz 2016 16:32

PANERAI CLASSIC YACHTS CHALLENGE 2016

Panerai’nin 12. kez ana sponsorluğunu üstlendiği, dünyanın en prestijli klasik yat yarışlarından Panerai Classic Yachts Challenge 2016’nın Toskana parkuru finali Argentario Yelken Haftası kapsamında gerçekleşti. Kazananlar Panerai saatleri ile ödüllendirildi.

2016 Panerai Classic Yachts Challenge’ın Akdeniz Turu ilk turnesi, başlangıç çizgisine en az 75 yelkenli yatı çekti ve 4 ayrı kategorinin kazananları, prestijli Panerai saatleri ile ödüllendirildi. Kazananlar; Büyük Tekneler’de Moonbeam IV (1914), Vintage Yatlar’da Chinook (1916), Klasik Yatlar’da Encounter (1976) ve Geleneğin Ruhu’nda Freya oldu.

35 metrelik Moonbeam IV, kendini Büyük Tekne kategorisinde bir kez daha kanıtlamış oldu; bu sezon da, son 5 yılda 3 kez kazandığı kategori için çok ciddi bir aday olmaya devam edecek. Moonbeam IV, prestijli benzerleri Moonbeam of Fife III, Cambria ve Hallowe’en’i, hafta sonunun Panerai saati ödülü kategorisinde de geride bıraktı.

1916 yılında Amerika’da inşa edilen ve PCYC 2014’ten de zaferle ayrılan Chinook, New York 40’lardan sağ çıkan dörtlüden biri olmasına rağmen, Les Voiles d’Antibes’deki tüm Vintage Yat kategorisi yarışlarını birinci olarak bitirdi.

German Frers tasarımı, Palmer Johnson tarafından 1976’da Amerika’da inşa edilen 16 metrelik Encounter, geçen yılki Klasik kategori zaferini bu yıl da yineledi. 2008’de Cote d’Azur’a taşınan şalopa, Antibes’te yakın rakipleri Ganbare (1973) ve son gerece başarılı Moro di Venezia I’i yenerek 4 Klasik yarışın üçünü kazandı.

14 metrelik şalopa Freya ise, aldığı üç birincilik ve bir ikincilik sayesinde, 2014 ve 2015’in ardından bu yıl Fransa’da kendi kategorisinde art arda 3. kez kazanmış oldu. Bill Dizon tasarımı olan, 2003’te Liverpool Collingwood tersanesinde yapılan ahşap Freya’nın harika Edward tarzı iç döşemesi ve oldukça iyi rüzgar altı hızı sağlayan kontra omurgası bulunuyor. Freya, Antibes’te “Spirit of Tradition” (Geleneğin Ruhu) kategorisinde yarışan diğer 9 teknenin, galibiyetini elinden almalarına karşı koydu.

Manşet, SAAT, YAŞAM

Related Posts

Comments are closed.

« »