Özgürlüğe O’nunlaTutsak Ol; Liberty-DNA

10 Ekim 2013 15:37

Özgürlük Heykeli’ne ait bir parçaya sahip olmak ister miydiniz? “Tabii ki” dediğinizi duyar gibiyiz. RJ-Romain Jerome, öyle bir çalışmaya imza attı ki, herkesin saat koleksiyonunda bulundurmak isteyeceği, tarihe tanıklık eden güçlü ve özel bir parça ortaya çıktı: Liberty-DNA.

RJ-Romain Jerome’un,The Statue of Liberty-Ellis Island Foundation ve Gold Leaf Corporation ile yapmış olduğu iş birliği harika bir ürünü meydana getirdi; Liberty-DNA. Özgürlük Heykeli’nin 125. yıldönümü kutlamaları nedeniyle markanın DNA’sını Özgürlük Heykeli ile donatan RJ-RomainJerome, saat dünyasında ilkleri yaşatıyor. Heykelden esinlenilerek yaratılan tasarım sınırlı sayıda üretilerek özel olduğunu bir kez daha hissettiriyor. Özel parçaları kadranında bulunduran saati yakından inceleyelim.

 
Özgürlük Heykeli’ne Ait Parçalar Kadran İçinde Yer Alıyor
125 adet gibi sınırlı bir sayıda üretilen saatin bronz bezeli, heykelin ünlü tacını hatırlatan 12 sivri uçla donatıldı. Zaman geçtikçe kıymetlenecek ve değerli DNA’sı kadranda yer alan orijinal heykelin rengine bürünecek.
Özgürlük Heykeli’nin parçaları oksitlenmiş bakır rengini anımsatan bakır yeşili kadrana katıldı. Bronz renkli façetalanmış kolları ve eskitilmiş kahverengi timsah derisi kayış, saati mükemmel biçimde tamamlıyor. Yeşil ve kahve tonunun muhteşem birlikteliğine ek olarak, kasa sırtındaki madalyona yıldızları aydınlatan özgürlük ateşi ve Amerikan bayrağının çizgileri hâkim oluyor. Kadrana oturtulan pençe görünümlü kaplama ise tasarıma ayrı bir gizem katıyor.
Özgürlük Heykeli ve Ellis Adası’nın 100. yıldönümü nedeniyle yapılan restorasyon çalışmaları sırasında dökülen parçaları muhafaza etmek üzere 1984’te kurulan Gold Leaf, söz konusu parçaları “Dünyayı Aydınlatan Özgürlük” fikri ve ruhuyla özel olarak tasarlanan programlar aracılığıyla faydalı amaçlar için kullanıyor. Gold Leaf, bu tarihi parçaları RJ-RomainJerome’a temin etti. Marka da bu özel parçaları kadrana entegre ederek, tasarımı son derece güçlü ve özel kıldı.

Okyanus Derinliklerinden Uzay Sonsuzluğuna ..
Titanik’ten ve Apollo 11 uzay mekiğinden elde edilen çelik ya da ay tozu karıştırılmış gümüş ve oyulmuş volkan lavı gibi sıra dışı malzemelerle RJ-RomainJerome, modern efsaneleri çeşitlendirerek ikonoklastik ruhunu ve dönüşümcü gelenek anlayışını açığa çıkarıyor. “Titanic-DNA”, “Moon Dust-DNA” ve “Eyjafjallajökull-DNA” koleksiyonlarında şirketin maceraperest karakteri, kazanmaya endekslenmiş ruhu ve öncü vizyonu ürünler aracılığıyla somutlaştırılıyor. Bu üç ayrı stil maskülen ve çağdaş bir el işçiliğiyle birlikte modern yaşamın çizgisine yükseliyor.

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »