OMEGA’DAN ‘SPEEDMASTER’ 57 OMEGACO-AXIAL CHRONOGRAPH

27 Eylül 2013 12:26

OMEGA bu yıl, efsanevi Speedmaster modelinin ikonik tasarımını hatırlatan, ‘Speedmaster 57’i tanıttı.

Seçkinsaat markalarından Omega, 1957 yılında üretilen ilk Omega SpeedmasterSpeedmaster_57_ST-YG_white_dial_white_background tasarımından ilham alarak, Speedmaster 57 modelini saat severlerin beğenisine sundu. Modelin en önemli özelliği, kasasından devam eden düz bağlantı noktaları ve kayışı. Ayrıca 100 metreye kadar su geçirmez özelliğine sahip. 18 Karat kırmızı altını paslanmaz çelikle harmanlanan ve 41.5 mm kasasıyla uyumu yakalayan model, tasarımdaki ayrıntıları ile dikkat çekiyor.

Modelin Speedmaster ailesinden ayrılan en önemli özelliği ise kadranında üç sayaç yerine ili sayaç bulundurması. Bu ayrımı, saat 3 pozisyonunda birlikte yer alan 12 saatlik ve 60 dakikalık kronograf sayaçları ile sağlıyor. Aynı zamanda kronografın kolay okunmasını da mümkün kılıyor. Modelde, saat 9 pozisyonunda küçük saniye ibresi de bulunuyor.

Takometre özelliğine sahip 18 karat altın bezel oldukça dikkat çekerken, OMEGA’nın kronograf özellikli ilk Co-Axial kalibresi olan 9300 kalibreye sahip Speedmaster 57 klasik görünümünü devrim niteliğinde bir mekanizma ile birleştiriyor. Bu muhteşem teknoloji, kasa arkasında bulunan safir cam sayesinde net bir biçimde görülüyor.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »