OFFICINE PANERAI’DEN TURMEPA’YA DESTEK

13 Haziran 2014 15:56

Ünlü saat markası Officine Panerai, Türkiye’nin denizlerini koruyan öncü sivil toplum kuruluşu Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA’nın 20’nci yılı onuruna gerçekleştireceği özel projeye destek amacıyla, iki Special Edition saatini açık arttırmaya çıkardığı özel bir davet düzenledi. İstanbul Cemiyet hayatının büyük ilgi gösterdiği davette açık artırmaya sunulan iki özel saat toplam 39.000 Euro’ya alıcı buldu.

“Daha Temiz Denizler” temalı davet 12 Haziran tarihinde, Officine Panerai Ortadoğu, Türkiye ve Hindistan Bölge Marka Müdürü Milvin George’un ev sahipliğinde, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Kurucu Başkanı Sn. Rahmi Koç’un ve dernek davetlilerinin katılımı ile İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleştirildi. Panerai, İstanbul mağazasının açılışı için limitli olarak ürettiği ve arka kasasında şehrin vazgeçilmez sembollerinden Ayasofya kabartması bulunan çok özel iki adet saatini bu özel gecede DenizTemiz Derneği/ TURMEPA projesine fon yaratmak amacıyla derneğe bağışladı.

Radiomir IST Radiomir IST - Back PAM546-1 Luminor IST Luminor IST - Back

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açık arttırmaya sunulan iki özel model de, serilerinin 1 numaralı saatleri olmalarının yanı sıra, Officine Panerai tarafından dünyanın her yerinde bulunan Panerai Butiklerinin müşterileri için tasarlanan Special Editions koleksiyonun nadide parçaları olma niteliği taşıyor. Denizlere gönül vermiş iki köklü kuruluş, özellikle sahip olduğu koleksiyonları bakımından dünyanın sayılı müzeleri arasında gösterilen Deniz Müzesi’nin büyülü atmosferinde konuklarına unutamayacakları bir akşam yaşattı.

Batya Kebudi Deniz Akkaya. Milvin George DSC_1556 Lama Karam mina_orhan Argun

Milvin George. Emina-Mustafa Sandalİstanbul’a ithaf edilen ve 80 adetten oluşan Özel Üretim saat (PAM00546), parlatılmış çelik bezeli ve mat çelikten tepe koruma mekanizmasıyla bir Luminor Marina (44 mm). Saatin kadranı klasik Panerai siyahı ve saat ibreleri ile indeksler ise Super-LumiNova kaplı. Saatin üzerinde yalnızca “Luminor Marina” ve “Panerai” sözcükleri ile 1940’lı yıllarda ilk Panerai saatlerini bileklerine takarak, tarihî misyonlarını gerçekleştiren İtalyan Kraliyet Donanması dalgıçlarının özel denizaltılarının resmi yer alıyor. Saat 9 pozisyonunda bulunan küçük saniye göstergesi gibi, akrep ve yelkovan da Luminova kaplı. Bu özellik saatin okunurluğunu artırırken aynı zamanda saate vintage bir görünüm kazandırıyor. Vintage görünümü, eskitilmiş deri kullanılan kayışlarla da destekleniyor. Saatin mekanizması ise manuel kurmalı OP II kalibre.

İstanbul’a ithaf edilen ikinci Özel Üretim saat ise, 35 adetten oluşan, parlatılmış zarif çelik bezeliyle 47 milimetrelik Radiomir 10 Days GMT(PAM00555). Siyah sandviç kadran üzerindeki akrep ve yelkovan da dahil tüm parçalar Super-LumiNova kaplı: rakamlar, 10 günlük güç rezervi göstergesi, saat 9 pozisyonunda yer alan küçük saniye göstergesi, takvim göstergesi ve “Radiomir Panerai” logosu. Saatin kayışı ise vintage deri. Bu modelin kalbini tamamen Officine Panerai’nin Neuchâtel’de bulunan atölyelerinde tasarlanmış ve üretilmiş olan otomatik kalibre P.2003 attırıyor.

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »