‘MONTEGRAPPA’DAN NÖROLOJİK KALEM

11 Ekim 2013 12:55

Birbirinden prestijli ve özel temalı üretimleriyle, lüks kalem dünyasının zirvesinde yer alan İtalyan marka Montegrappa, Brain koleksiyonuyla yeni bir imza atıyor. Bu özel seri, el yazısıyla beyin arasında faydalı ilişkiye ithafta bulunuyor.

 Dünyaca ünlü kalem üreticisi Montegrappa’nın özel koleksiyonu ‘Brain’, markanın bugüne kadar yarattığı en değerli kalemlerden biri. Beyin üzerine 20’den fazla kitap yazan Nöroloji Uzmanı Dr. Richard Restak ile işbirliği yaparak kalem üreten İtalyan marka, yeni koleksiyonuyla kalem tutkunlarını büyülüyor.

Marka, kalemle beyin arasında kurduğu ilişkiyi şu şekilde açıklıyor:

“El yazısı, insan beynine çok iyi geliyor. Yazı yazarken zihninizi ve birçok yeteneğini koruyabiliyorsunuz. Hatta nörologlara göre el yazısı, Alzheimer riskini ciddi anlamda azaltıyor. ‘Brain’ serisi kalemlerin üst kısmı tıpkı beyin şeklinde tasarlanırken, kalemlerin ucu ve kapağı gerçek bir zanaatkârlık harikası. Eski bir illüstrasyondan ilham alınarak çizilen kalemin üst kısmının, beyinden ilham alınarak resmedildiği görülmekte. Bunun yanı sıra kalemde omuriliği temsil eden klipsin ucundaki kırmızı/siyah boyama, kalemin dolma ya da tükenmez olduğunu gösteriyor. Tüm detaylarıyla hayranlık uyandıran Brain’in ucuna işlenen denizatı motifi ise beynin en önemli parçalarından biri olarak bilinen beyaz çıkıntıyı ifade ediyor. Kalemin gövdesi ise tıpkı insan vücudu gibi çok daha yalın ve sade”.

Özel Kalemler Sınırlı Sayıda!

Oldukça özel üretim olan Montegrappakalemler, beyinin çalışma prensibinde bulunan çeşitli rakamlara sağdık kalarak sınırlı sayıda üretilmiş.

  • Dolma kalemlerin gümüş versiyonu, beyindeki 1012 nöron sayısıyla,
  • Altın versiyonu, sinaptik vezikülün nanometre cinsinin çapı olan 50 ile
  • Pırlantalı altın versiyonu ise kafa siniri sayısı olan 12 adet ile
  • Tükenmez kalemi ise sinaptik vezikülün taşıdığı sinir molekülü sayısı olan 900 adetle sınırlı sayıda…

Son olarak satın alınan her Brain kalemi, Dr. Sestak’ın Montegrappa’ya özel yazdığı imzalı kitabı ile birlikte veriliyor.

YAŞAM

Related Posts

Comments are closed.

« »