Montblanc’ten “Akıllı Saat”

6 Ocak 2015 14:31

Lüksü ve yenilikçi anlayışı  en son teknoloji ile harmanlayan Montblanc, Time Walker koleksiyonuna “akıllı” bir model ekledi.

541243_MB_UrbanSpeed_front-copyHayatı kolaylaştıran bilgisayar teknolojisinin aslında sadece tablet ve bilgisayarlara ait olmadığının ispatı olan akıllı saatlerin dünyasına İsviçreli lüks saat markası Montblanc yeni bir soluk getirdi. Yeni yıla sürpriz bir modelle merhaba diyen marka, akıllı NATO kayışlı saatini tasarlayarak bir ilki gerçekleştirdi.

Lüks ve teknoloji bir arada

Özellikle Tag Heuer’in akıllı saat çalışmaları yaptığına dair duyumlar İsviçre saat meraklıları arasında konuşulurken Montblanc, SIHH öncesi yeni yıl sürprizi yaparak akıllı NATO kayışlı saatini tasarladı. Kullanıcısını “akıllı saat mi, lüks saat mi” ikileminden kolaylıkla sıyırıp alan model Time Walker koleksiyonuna ait.

Giyilebilir teknoloji bileklerde…

Teknolojiyi giyilebilir olarak bileklere taşımanın ayrıcalığını yakalayan markanın tasarladığı kayış 20 veya 22 mm genişliğinde, kolaylıkla bileğe uyum sağlayabilme özelliğine sahip. Tasarım, alışılmış klasik bir saatin kordon kısmına yerleştirilen 0,9 inç OLED ekran ile kullanıcısını uyarmayı hedefliyor.
Titreşim ile uyarı gönderen saat, Bluetooth teknolojisi ile Android ve iOS cihazlarla iletişim kurabiliyor; ekran, gelen e-postaların başlıklarını ve gönderen kişiyi görme, gelen çağrıları görme, kısa mesajları okuma gibi imkânlar sunuyor.

Diğer akıllı saatler ve bileklikler gibi adım takibi yapabilen cihaz, gidilen mesafe ve yakılan kaloriyi de hesaplıyor. Telefonla fotoğraf çekme ve telefonun müzik uygulamasını başlatarak müzik dinleme gibi fonksiyonlar da sunuyor. Kordon ile birlikte gelen bu teknolojiler kordonun farklı bir saate takılarak kullanılmasına da olanak sağlıyor. Montblanc, akıllı ekranın ortalama rezerv süresinin 5 gün olduğunu ancak kullanıma bağlı olarak değişebileceğini söylüyor.

Yaklaşık 5700 dolara satılması beklenen saatin akıllı ekranın bulunduğu kısmı ise 425 dolardan satılacak.

 

Genel, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »