MONTBLANC Meisterstück Heritage Perpetual Calendar

8 Ağustos 2014 09:55

MB_Meisterstück Heritage Automatic Date_111580_frontMontblanc, yazma enstrümanlarında yarattığı “başyapıtları” şimdi de saat dünyasına taşıdı. 90 yıllık başarılı bir geçmişe sahip marka, Montblanc Meisterstück Heritage Perpetual Calendar’ı mekanik saatçiliğin en önemli komplikasyonlarından biriyle donatmış; uzun ayları mekanik olarak önceden programlayan ve aynı zamanda her dört yılda bir Şubat ayına 29’uncu günü ekleyen, kompleks bir tasarımla şekillendirilmiş pandüller ve kamlarla geliştirmiş. Saatin büyük zembereği sürekli kurulduğu takdirde takvimin 2100 yılına kadar manuel olarak ayarlanması gerekmiyor. Ayrıca uzun bir süre boyunca takılmadığı takdirde kasanın orta bölümündeki ek butonlara basılarak takvim mevcut tarihle eşzamanlı olarak ayarlanıyor.

Başyapıt geleneğini Meisterstück Heritage Perpetual Calendar ile sürdüren marka, komplikasyonları kadar estetik açıdan da başarılı bir tasarım ortaya koymuş. Güneş ışını deseniyle süslü gümüş-beyaz renkteki kavisli kadran, üzerindeki göstergelerle benzersiz bir uyum içinde… Tarih saat 3 konumunda, günler saat 9 konumunda ve ay saat 12 konumunda, zarif mavi gösterge kollarıyla yerini almış. Ay evreleri saat 6 konumundaki pencerede; ayın günlük durumu ise pencerenin üst köşesinde belirtilmiş. Saat ve dakika kolu kadrandaki bu ahengi altın rengiyle tamamlıyor.

Meisterstück Heritage Perpetual Calendar’ın 18 karat kırmızı altından yapılan 38 mm çapındaki kasası kendinden kurmalı Calibre MB 29.15’i barındırıyor. Kasa sırtındaki safir kristal pencereden tüm yapı en ince ayrıntısına kadar gözler önüne serilmiş.  Bu yeni klasik kol saati 18 karat kırmızı altından çatallı bir toka barındıran siyah timsah derisi kayışla donanmış.

DOSYA, HERITAGE

Related Posts

Comments are closed.

« »