mercan dede

“Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık”

30 Ekim 2013 17:53

13 yaratıcı ismin moda ve endüstri tasarımında ki farklı çalışmalarının yer aldığı Sınırsız Yaratıcılık Sergisi, Armaggan Art & Design Gallery’de farklı tarzı ile öne çıkıyor.

Armaggan Art & Design Gallery, genç sanatçıları destekleme misyonunu farklı bir sergi ile sürdürüyor: “Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık”. 24 Ekim – 25 Aralık 2013 tarihleri arasında açık olan sergi, yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasına eleştirisel yaklaşıyor.

Sınırsız Yaratıcılık sergisinde 13 yaratıcı isin olan müzisyen Mercan Dede, tasarımcı Emre Ertürk, tasarımcı Derin Sarıyer, moda tasarımcısı Özlem Süer, mimar Mustafa Toner, mimar Emir Uras, mimar Gökhan Avcıoğlu,iç mimar İrem Senemoğlu, mimar Tuncer Çakmaklı, mimar Oytun Berktan, mimar Yavuz Ergun, moda tasarımcısı Ayşe Deniz Yeğin, tasarımcı Aykut Erol eserleri  yer alıyor.

ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin koordinatörü Şanel Şan: Sınırsız Yaratıcılık sergisinin çıkış noktası ile ilgili “Yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasını dert edinmiş biriyim ben. Ressam sadece resim, heykeltraş heykel, mimar proje, müzisyen müzik yapar… Bu durum bana cok otomatik, mekanik ve tam anlamıyla ‘nedensiz’ geliyor. Amacım sergide biraz da bunu eleştirmek. ‘Yaratmak her ana, her alana, her dokunduğuna özgüdür’ demek istiyorum. Leonardo’ya Michelangelo’ya, Rönesans insanına selam etmek de istiyorum kisisel olarak” diyor.

 

Manşet, SANAT

Related Posts

Comments are closed.

« »