MESSI VAKFI İÇİN SOTHEBY’S VE AUDEMARS PIGUET ELELE

30 Eylül 2013 11:54

Audemars Piguet No.10 Royal Oak Chronograph Leo Messi modeli,Messi Vakfı yararına  Sotheby’s’ın Cenevre’deki müzayedesinde  81.250 CHF ‘ye Amerikalı bir koleksiyonere satıldı.

Çocukluğunda tıbbi zorluklar çeken Messi, 2007 yılında fakir çocukların eğitim ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için “Fundación Leo Messi” Leo Messi Vakfı’nı kurdu. Messi, vakıfın, kendisinin, çocuklara ve insanlara gerçekten yardım etmek fırsatı verdiğini belirtiyor. Messi, çocukluğunda tıbbi zorluklar çeken yetenekli futbolcu vakfı için farklı çalışmaların içerisinde de yer alıyor.

Merkezi İspanya’da olan ve Arjantinli fakir çocuklara yiyecek, içecek, eğitim, sağlık, ulaşım, tedavi, v.s. masraflarını karşılayan vakıf ünlü müzayede evi Sotheby’s, geçtiğimiz ay Audemars Piguet ile birlikte bu vakfı destekleyeceklerini açıkladılar. Böylece No.10 Royal Oak Chronograph Leo Messi modeli Cenevre’deki saat müzayedesinde  satşa sunuldu. 41 mm çapında kronograf olan model platin ve oyuncuya adanan 100 adet limitli seriden 10. saat. Bilindiği üzere 10, Messi’nin FC Barselona ve Arjantin’deki forma numarası. No.10 Royal Oak Messi, limitli modelin 50 metre suya dayanıklılık özelliği bulunuyor. Ayrıca 40 saat güç rezervine sahip.

MÜZAYEDE

Related Posts

Comments are closed.

« »