Mekanizma bu saatin içinde ama görünmez

10 Ekim 2013 16:52

Quinting, safir mekanizmalı saati ilk yapan firma olmasının yanı sıra kadranda yaptığı uygulamalarla da her modeline ayrıcalık kazandırıyor.

Şeffaf saat tasarlamak yıllar boyunca saatçilik mesleğiyle uğraşanları meşgul eden bir bilinmez haline gelmiş. Kola takıldığında akrep ve yelkovanın sanki bileğin üzerinde hareket ettiğini görme düşüncesi her zaman heyecan vermiş. İmkansız gözüyle bakılan bu tasarım, Quinting ellerinde rüyadan gerçeğe dönüşüyor ve marka, ilk transparan saati yapıyor. Saatçilik tarihinde çığır açan bu araştırması için 7 yıl boyunca çalışan 5 mühendisin Ar-Ge çalışmaları 15 milyon $ tutmuş. Saatin şeffaf kadranına baktığınızda altını rahatlıkla görüyorsunuz. Hatta ilk bakışta mekanizmanın çerçevenin altında gizli tutulduğunu bile düşünebilirsiniz. Fakat Quinting’in modellerinde kadranın içerisine gözle görülemeyecek bir şeffaflığa sahip patentli safir mekanizması yerleştirilmiş.
Marka yaptığı çalışmaları sadece transparan mekanizma ile sınırlamıyor. Kadranda yaptığı hareketli görsel oyunlar her modelde farklı bir şekle bürünüyor.

 

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »